S&P 500 ^GSPC 5,295.35 -0.18%
Nvidia NVDA $1,133.63 +6.48%
Tesla TSLA $176.42 -1.57%
Alphabet GOOG $177.54 +0.69%
Amazon AMZN $181.71 +0.53%
Meta META $476.38 -0.38%
Microsoft MSFT $428.93 -0.29%
Apple AAPL $189.46 -0.27%

Dzięki temu fundamentowi cena Bitcoina powinna zdecydowanie wzrosnąć

Bitcoin $BTCUSD-1.6% całkiem dobrze przetrwał burzę inflacyjną i pomógł ugruntować swoją rolę jako magazynu wartości. Analitycy spodziewają się wzrostu wartości w związku z nadchodzącym zmniejszeniem o połowę, dlatego obecna cena może być bardzo interesująca dla inwestorów.

Bitcoin stoi w obliczu interesujących wydarzeń, które powinny wpłynąć na wzrost ceny tej kryptowaluty.

Niedawno meksykański miliarder Ricardo Salinas Pliego powiedział, że 60% swojego portfela ulokował w bitcoinie. Bitcoin News podał, że na konferencji bitcoinowej w Miami powiedział, że resztę przeznaczył na wydobycie, ropę i gaz. Innymi słowy, bardzo wierzy w przyszłość Bitcoina jako środka przechowywania wartości. Choć jest to skrajne, nie jest to aż tak nieprawdopodobne, jak mogłoby się wydawać.

Na przykład, w ciągu ostatnich 12 miesięcy inflacja wyniosła 8,5%. Jeśli zacznie to wpływać na zyski kapitałowe inwestorów, mogą oni nie mieć wyboru. Być może będą zmuszone do inwestowania w bardziej ryzykowne kategorie, takie jak kryptowaluty, tylko po to, by zachować kapitał.

Analityk, który trafnie przewidział krach kryptowalutowy w maju 2021 r., twierdzi, że bitcoin możeosiągnąć poziom 135000USD- donosi magazyn " The Daily Hodl ". Większość jego pracy opiera się na analizie technicznej.

Jednak inwestorzy uważają obecnie, że 50 000 USD to kolejny kluczowy próg dla kryptowalut. Po przekroczeniu tego poziomu handlowego może nastąpić powrót hossy na rynku kryptowalut.

Redukcja o połowę

W przeciwieństwie do złota, które jest postrzegane głównie jako środek przechowywania wartości i którego zasoby są coraz większe, bitcoin może być wykorzystywany jako mechanizm płatniczy. Co więcej, jego podaż stale maleje. W tak zwanym "przepołowieniu" bit coina, za każde 210 000 wydobytych bloków bitcoina nagroda za transakcje wydobywcze bitcoina zmniejsza się o połowę.

Dzieje się tak mniej więcej co cztery lata. Skutecznie zmniejsza to stopę inflacji bitcoinów, czyli tempo wprowadzania bitcoinów do obiegu. BTC został ostatnio przecięty na pół 11 maja 2020 r. za nagrodę w wysokości 6,25 BTC. Przewiduje się, że następny spadek o połowę, kiedy to nagrodzonych zostanie tylko 3,125 bitcoinów, nastąpi około 2 marca 2024 roku.

W związku z tym inwestorzy mogą oczekiwać, że BTC będzie czymś więcej niż tylko magazynem wartości, takim jak złoto. BTC posiada syntetyczny mechanizm, który pozwala na naturalny wzrost jego ceny w okresie co cztery lata. Na przykład, zakładając, że cena podwaja się co cztery lata, w rzeczywistości daje to średni roczny zysk z inwestycji w wysokości 18,92% każdego roku.

Prawdopodobnie doprowadzi to do proporcjonalnego wzrostu ceny BTC. Przy mniejszej podaży i równym lub większym popycie cena musi wzrosnąć, aby znaleźć równowagę. Co więcej, oczekiwanie na obniżkę powoduje wzrost ceny, ale sam zdecyduj i inwestuj tylko tyle, ile jesteś gotów stracić - taka jest zasada inwestowania, a tym bardziej w przypadku zmiennych aktywów, takich jak kryptowaluty. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Investorplace.com


No comments yet