S&P 500 ^GSPC
4,957.75
-1.06%
Nvidia NVDA
$762.94
-9.89%
Meta META
$476.93
-4.96%
Amazon AMZN
$173.64
-3.11%
Tesla TSLA
$146.53
-2.27%
Alphabet GOOG
$154.95
-1.59%
Microsoft MSFT
$398.28
-1.48%
Apple AAPL
$165.01
-1.22%

Tak więc dzisiaj rynki podskoczyły, co jest świetne! Cieszmy się zielonym wtorkiem.

Główną dzisiejszą wiadomością, która jest katalizatorem tego wzrostu, jest spadek liczby miejsc pracy. Nawet poniżej 9 milionów po raz pierwszy od marca 2021 roku. Tak więc dane te pokazują nam, że rynki się ochładzają, a tego właśnie chce Fed i na to zwraca uwagę przy podnoszeniu stóp procentowych. Nie przyjrzałem się jeszcze różnym szacunkom procentowym, ale to, że podniosą stopy ponownie na następnym posiedzeniu, było niewielkie, a po tym raporcie myślę, że jest prawie pewne, że stopy pozostaną niepodniesione we wrześniu.

Konkretne dane są następujące: w lipcu było 8,8 miliona wolnych miejsc pracy, co oznacza spadek z 9,16 miliona w czerwcu. Ekonomiści ankietowani przez Bloomberga spodziewali się 9,5 miliona nowych miejsc pracy w lipcu.

Zobaczmy więc, jak długo utrzyma się ten entuzjazm. Jak myślicie, moi drodzy? Osobiście oczywiście chciałbym to zobaczyć, ale uważam też, że do końca roku jest jeszcze dużo czasu, napłyną różne dane i moim zdaniem Fed rozważy dalsze podwyżki po tej oczekiwanej przerwie. 😊


Zastanawiam się, co zrobi jesienią

Cóż, mówi się, że z perspektywy historycznej wrzesień nie jest mniej przyjazny dla rynków, więc zobaczymy.

Więc może być fajnie kupić:)

Ponieważ mój portfel jest obecnie w całości długoterminowy, zielony dzień ma dla mnie raczej odwrotny skutek. Nie chcę niczego zbierać, raczej kupować.

Tak jakby... Spadki koniunktury byłyby czasami bardziej komfortowe w inwestowaniu długoterminowym.

Zgoda, obecnie też nie kupuję zieleniny, tylko dipy. 👍

Rozumiem i też tak mam, jak się cieszę, że spadki nie są tak duże jak w zeszłym roku, ale wciąż mam wystarczająco dużo gotówki i wolałbym zobaczyć to niżej, ale nadal, nie wiem, jak to masz, ale nawet gdy spada, myślisz, no cóż, poczekam, co jeśli spadnie trochę więcej, a potem jest taki dzień jak wczoraj i jest za późno.Dlatego powiedziałem, że nie kupuję w zielony dzień, zwykle jest korekta, więc wolę kupować, gdy spada.

Wzrost jest bardzo ładny👍Jeśli utrzyma się do końca tygodnia lub nawet do następnego, to naprawdę pokochałbym te rynki😅.

To znaczy, tak bardzo😂 Raczej przeklinam siebie, bo trzymam około 30% gotówki i jeśli miałaby tak rosnąć przez kolejny tydzień, to cholera, nie byłbym w stanie kupować. Nie, ale dzisiejszy dzień był oczywiście świetny, ale osobiście nie sądzę, aby tak było przez kilka następnych dni.

No i mam tam call spread, więc naprawdę by się przydał :)

Nie spodziewałem się tak dużego wzrostu, nie tylko bardzo szybko dotarliśmy do 50-dniowej średniej kroczącej, ale nawet ją przebiliśmy.

P.S. Nie byłbym zły za drobną korektę 😉 jeśli jutro trochę spadnie, byłoby miło.

Zgoda, mnie też to trochę przeraża, bo wciąż trzymam około 30% gotówki i zdecydowanie nie udało mi się jej zainwestować, wręcz przeciwnie, spodziewałem się nieco większego spadku, wszędzie mam ustawione alerty na niższe ceny, gdy chcę zrobić buy up. Ale tak jak piszesz, dzisiejszy dzień był po prostu reakcją na jobs report, rynek odebrał to jako dobrą wiadomość dla Fed, że nie będzie podwyżki .... ale tak, nie będzie jej teraz, w każdym razie myślę, że do końca roku będzie jeszcze jedna, co moim zdaniem spowoduje ponowny wzrost cen. Miejmy nadzieję, że nadal będziemy kupować. 😊

Tak więc dzisiaj poznałem przewagę żelaznego kondora. Kiedy rynki rosną w ten sposób, nie robi mu to nic dobrego. Wystarczy sprzedać stronę CALL i jest to spread kredytowy sprzedaży, który jest dobry dla wzrostu rynku. Jeśli pójdziemy w górę, nadal jest miejsce na niewielki zysk. Jeśli pójdziemy w dół, ponownie dodam stronę CALL i pójdę dalej. 😉

Teraz wszystko zależy od Fed, a wrzesień to statystycznie najgorszy miesiąc na rynku. Wierzę jednak, że nie podniosą stóp na następnym posiedzeniu. Po prostu nie pasuje mi short Michaela Burry'ego do obecnej sytuacji. Sam spodziewałem się łagodnej recesji i krachu na giełdzie, ale na podstawie znanych danych jest to mało prawdopodobne. Zobaczymy...

No nie pasuje do Burrego ale kto wie, plus może mieć swoje putty z dłuższym wygaśnięciem, ma też na pewno dużo kapitału więc może coś przebije. Tutaj jest super, idziemy dziś w górę ale tak jak piszę w podsumowaniu, nie popadałbym jeszcze w "euforię" bo owszem, dane są dziś dobre, Fed pewnie nie podniesie we wrześniu, ale w takim razie równie dobrze może, bo żeby pchnąć inflację do 2% chyba i tak będzie trzeba i tak rynek wróci tam gdzie był kilka dni temu. Myślę, że przez resztę roku będzie to trend boczny. Ale zobaczymy...😊

Jasne, więc trzeba mieć gotówkę gotową i w razie dekoniunktury trzeba ją włożyć 😂 Zobaczymy jak cała sytuacja się rozwinie, na razie kupuję niedowartościowane tytuły do portfela dywidendowego.