S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

pokud se bavime o tom ze v tamci internetu nekdo nelegalne nekam nahral a chatgpt se z toho neco naucil tak to je bullshit - ale verim ze v ramci ho u na carodejnice si evropska komise a soudci v Usa dokazi obhajit i neobhajitelne - chapu ze pokud doslo k nejakemu obohaceni a pripadne skoda tak at se resi ta skoda a ne takovyhle kraviny jako smazani databaze😇

O tom zda pouzite zdroje byly na internetu legalne clanek nemluvi, i v takovem pripade by to bylo ale protipravni, i na takova autorska dila se porad vztahuji autorska prava.

Muj osobni nazor: problem toho modelu je, ze obsahuje souvisle dlouhe casti autorskeho textu, je to jakasi databaze, ktera je indexovana pro velice rychle vyhledavani - nic prevratneho.

Zmiňuje tam ale noviny, takže buďto je to na internetu zdarma a nebo si zaplatili přístup. V obou případech si pravděpodobně žádné odškodnění nezaslouží. Smazání dat je asi celkem mimo. To by se snad dalo zpětně u všeho dohledat odkud čerpali?

mas dve citace z clanku kde v prvni je otazka autora ze to bylo volne pristupne - v druhe se pise o tom ze byly nezakonne pouzity knihy kde bych predpokladal ze chatgpt nezaplatil za vstup do databaze knih ale vyuzil treba casti co volne publikuji jako recenzi pripadne je nekdo umistil na internet... 
"Zjednodušeně řečeno: může se neuronová síť chovat jako člověk, číst si cizí veřejně dostupné texty a učit se z nich?
že k trénování neuronových sítí využili i jejich knihy, které jsou chráněné autorským právem