S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Te 3 duże firmy mogą nie wytrzymać sytuacji i spaść o duży procent, warto rozważyć sprzedaż

Wszystkie te trzy firmy są dobrze znane inwestorom i mogą oni sądzić, że są stabilne i nie zaszkodzi im ewentualna recesja, ale może być zupełnie inaczej. Nawet analitycy z Wall Street "zgłaszają ciemność" na rynku akcji i wcale nie uważają tego za zjawisko pozytywne.

Zwróć uwagę na te 3 znane firmy, które mogą upaść.

W sytuacji, gdy rynek nadal jest historycznie drogi i "rozdęty", skorzystajmy z okazji, aby przedstawić trzy akcje technologiczne o dużej kapitalizacji, które wykazują znaczne pogorszenie sytuacji technicznej.

1. firma Microsoft $MSFT+0.7%

Microsoft jest pierwszą z naszych akcji technologicznych o dużej kapitalizacji, której sprzedaż inwestorzy powinni rozważyć. Druga co do wielkości spółka na giełdzie, której wycena wynosi 2,23 bln USD, wydaje się być przygotowana na większą korektę z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli zgodzisz się z opinią Michaela Burry'ego z The Big Short, który słynnie zarobił duże pieniądze po drugiej stronie kryzysu finansowego z lat 2008-2009, Microsoft może mieć kłopoty. Inwestor właśnie ostrzegł, że dzisiejsze wskaźniki ceny do sprzedaży stanowią problem dla inwestorów giełdowych.

Akcje MSFT są obecnie notowane po 11,50-krotności sprzedaży. To prawie sześć razy więcej niż indeks S&P 500 i niewiele poniżej rekordowych poziomów dla akcji technologicznych o dużej kapitalizacji. Co więcej, cena jest ponad pięciokrotnie wyższa od tej, którą inwestorzy płacili za giganta technologicznego przez większą część ostatniej dekady, a wykres nie utrzymał się w trendzie wzrostowym.

Źródło: Investorplace, wykres z TradingView

2. Coinbase Global $COIN+8.6%

Coinbase Global to kolejna akcja spółek o dużej kapitalizacji, którą warto sprzedać. W porównaniu z firmą Microsoft, największy amerykański operator wymiany cyfrowej może wydawać się absolutną okazją, ale czy rzeczywiście tak jest? Przychody wzrosły o ponad 325% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a zyski o jeszcze bardziej kuszące 375%. Inwestorzy są w stanie przejąć część wartości firmy COIN wynoszącej 35 mld USD przy 4,3-krotności sprzedaży i wskaźniku P/E (trailing price-to-earnings) poniżej 11.

Inwestorzy powinni jednak pamiętać, że model biznesowy Coinbase opiera się na rynku kryptowalut. A dziś waluty cyfrowe nie okazują się bezpieczną przystanią dla niczego innego niż niebezpieczne narzędzia biznesowe. Podsumowując, istnieją obawy, że obecne podstawy nie są trwałe po nadmiernym szale spekulacyjnym, który napędzał te liczby. Z technicznego punktu widzenia, przy niedźwiedzim trendzie spadkowym na najniższych poziomach wszechczasów i wskaźniku stochastycznym sugerującym rosnące ryzyko spadkowe, akcje techniczne o dużej kapitalizacji powinny sugerować sprzedaż.

3. AMD $AMD+3.7%

Advanced Micro Devices to ostatnia z naszych akcji technologicznych o dużej kapitalizacji, która wygląda ryzykownie. Akcje AMD to kolejne akcje, na które Michael Burry mógłby się obrazić. Dzisiejsza kapitalizacja rynkowa wynosząca 165 mld USD dla akcji AMD jest utrzymywana przez mnożnik put wynoszący 7,50. Wyceniane na 38-krotność zysków, akcje AMD są akcjami o wyższym wzroście, które są obarczone nieco większym ryzykiem ze względu na rosnące obecnie stopy procentowe.

Akcje technologiczne o dużej kapitalizacji mogą również znaleźć się pod dodatkową presją ze względu na potencjalne anulowanie zamówień na układy GPU przez klientów. Z technicznego punktu widzenia, tygodniowy wykres cen AMD jest przerażający i wydaje się potwierdzać nasze obawy. Kurs akcji znajdował się w niedźwiedzim trójkącie zniżkującym, a obecnie znajduje się przy linii trendu wzrostowego, która jest dolnym ograniczeniem szerokiej strefy wsparcia.

Jeśli ta ostatnia warstwa wsparcia zawiedzie, a wskaźnik ostrzega, że tak się stanie, akcje techniczne o dużej
kapitalizacji
mogą nie znaleźć dna aż do momentu, gdy długoterminowy kanał i Fibonacci w pobliżu 70 USD wejdą w grę.

Z pewnością takie informacje nie są łatwe do odczytania, ale należy je brać pod uwagę. Moim zdaniem rynek akcji od dawna jest "rozdęty" i zasługuje na jakiś reset. Oczywiście decyzja należy do Ciebie i nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako podsumowanie i analizę.

Źródło: Investorplace.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet