S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Společnost The Walt Disney $DIS+0.2% opět poklesla a dostává se tak na 3 letá minima!

DIS

Disney

DIS
$113.92 $0.21 +0.18%

Společnost prochází změnami a jeji navrátilec ceo Bob Iger se snaží, ovšem společnost to nemá lehké v konkurenčním prostředí streamů a navíc jejich zábavní parky už taky negenerují taková čísla jako před pandemií Covid. Snaží se také prosadit svůj plán a po vzoru i jiných společností, chtějí v ročních úsporách získat částku až k 5,5 miliardám dolarů.

Co mě ale dneska překvapilo, když jsem si všiml toho poklesu a trochu brouzdal je to, že jeden z možných kroků jak i přilákat více investorů, kteří jsou teď u této společnosti rozpačití je obnovení dividend. Naposledy je vyplatili na konci roku 2019, poté je pozastavili aby se připravili na dopad krize. Na začátku února tohoto roku ale zaznělo pár vět, že by Disney rád obnovil alepoň část dividend do konce roku 2023. Výplata by měla být 2x do roka, ale nedokážu najít zatím nikde kolik by to mělo být. Nebude to dle mě nic velkého.

Přijde mi to tedy celkem dost v rozporu se snahou o šetření kde se dá, ale na druhou stranu to může být tah jak přilákat další investory. Jak by jste vnímali Vy tento krok? 😊

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Investory to asi přiláká, ovšem společnosti to radost asi dělat nebude. Akcie klesá pěkně a asi zase přikoupím😁. 
Díky za info.

Taky jsem přikupoval, nižší odhad mají ještě níž, ale budu jim věřit, je to prostě společnost s velkou historií, nevěřím že by slavná myš skončila.😁

Též doufám a věřím v to, že společnosti se v budoucnu začne dařit :D

Je to silnější, defacto je to 10 leté low, těch pár blbých týdnů měl za covidu každý

To ano, s tím počítám jen oni se stále ne a né vyškrábat zpět, jako věřím jim a držím, beru tohle jako příkup, ale snad to nebude špatně, uvidíme. Máš je v portfoliu? 😊

ano, zažívám s nimi právě padající nůž :D ale dlouhodobě nevěřím, že by se tak silný brand znovu neodrazil, takže jsem připravený to dno hledat i déle

Raději než dividendu bych zde viděl buybacks. Trpělivě čekám dál. Opravdu věřím, že to půjde ještě níže.

Souhlas, to já též, to by mohlo moc hezky pomoct s cenou.

Pokles je tady a s ním i další low. No, nevím kdy se to zastaví. Už mi to přijde trochu přehnané.

Bohužel ano, já teď u brokera kde jsem tak dokonce odhad nějakých analytiků klesl na nižší cenu kolem 76$, ale to není vůbec směrodatné. Bohužel, dokud prostě nezlepší obsah tak to asi lepší nebude, plus taky ty parky no, nevím zdali v této době, kdy prostě co si budeme, dříve to bylo top, lidí tam jezdili, děti to milovali a rodiče na to šetřili roky aby splnili sen. Dneska všichni sedí víc za monitorama a ta doba je jiná no a mě osobně přijde, že né úplně v ní umí Disney chodit. A Netflix je velmi těžkým konkurentem, který prostě co si budem, má obsah zatím který více táhne. Já ji ale stále věrnost držím a snad se zotaví.

Na TradingView jsou nejnižší odhady až na $65, ale nejvyšší zase na $146. Na to, kdo má pravdu si budeme muset počkat.

Nevím jestli to je čistě subjektivní pocit, ale přijde mi, že má Disney velký problém s kreativní stránkou. Ty značky co v průběhu let nakoupili mají mnohem větší potenciál. Marvel je za mě zcela zničená franšíza, Pixar také dost polevil a SW má největší srdcovka je už také jen stínem své povodní slávy. Pokud nenajdou způsob jak vyrábět kvalitní obsah za rozumné peníze tak to nedopadne dobře.

Souhlas, já osobně nemám ani placený jejich stream a jen občas co vidím u přítelkyně, tak za poslední rok mě bavil snad jen ten Mandalarion a jinak co tam mají ten Marvelovky tak nic moc, ani ty na motivy StarWars. Samozřejmě jde o vkus člověka ale někde jsem dříve četl že i oni sami nejsou spokojeni, jaké views to má. Jako jestli se nezlepší v tom obsahu, také se docela začínám bát o jejich budoucnost.

Mám v Disney malou pozici, protože jsem čekal pokles ještě v době kdy jsem je kupoval. Ten krok chápu, ale na mě to působí jako úplná zoufalost. Nepůsobí to na mě dobře. Raději bych byl, kdyby na mě CEO valil obden plány, vize a snažil se mě přesvědčit, že má společnost budoucnost. Rád jim dám svoje peníze, ale chci vidět jasnou vizi a ne aby se mě někdo snažil nalákat na bonbóny (dividendu) jak malýho parchanta.

No on se o to Iger snaží. Ale ten problém je, že když ohlásí spolupráce s Applem a Amazonem (za normálních okolností velká věc), tak Disney je v tom obchodním vztahu ten výrazně submisivní, ten kdo nediktuje a ani nemůže diktovat podmínky. Takže jako dobrý, budou dělat věci pro Vision Pro a ESPN (a potenciálně další content) dostanou skrze Amazoní platformu víc lidem. Ale že by to pro ně finančně znamenalo nějakou bombastickou dojnou krávu co je vystřelí, to si v tuhle chvíli tak úplně nemyslím.

Plně souhlasím, též mám nakoupeno a mám společnost rád, je to prostě tradice a tak trochu i snový svět dětí. Bohužel jak píšeš, příslib dividend mi přijde jako blbost když teď otáčí každý dolar. Raději bych vidět ten buyback například. Uvidíme co dál no, budu věrný dál ale už zase dlouho asi nepřikoupím a snad začnou tvořit obsah který je opět trochu pozvedne.