S&P 500 ^GSPC 5,005.09 -1.31%
Meta META $433.34 -12.19%
Microsoft MSFT $393.58 -3.79%
Amazon AMZN $171.17 -3.07%
Alphabet GOOG $156.39 -2.92%
Nvidia NVDA $816.09 +2.42%
Tesla TSLA $165.28 +1.94%
Apple AAPL $168.90 -0.07%

Kurs Walt Disney $DIS-2.1% ponownie spadł, sprowadzając spółkę do najniższego poziomu od 3 lat!

DIS

Disney

DIS
$111.53 -$2.39 -2.10%

Firma przechodzi zmiany, a jej powracający prezes Bob Iger stara się, jednak firma nie ma łatwego czasu w konkurencyjnym środowisku streamingowym, a ponadto ich parki rozrywki również nie generują takich liczb, jak przed pandemią Covid. Próbują również przeforsować swój plan i idąc za przykładem innych firm, chcą zebrać do 5,5 miliarda dolarów rocznych oszczędności.

Ale to, co uderzyło mnie dzisiaj, kiedy zauważyłem spadek i trochę wiosłowałem, to fakt, że jednym z możliwych kroków, aby nawet przyciągnąć więcej inwestorów, którzy są teraz zawstydzeni tą firmą, jest przywrócenie dywidendy. Ostatnio wypłacili je pod koniec 2019 r., a następnie zawiesili, aby przygotować się na skutki kryzysu. Jednak na początku lutego tego roku pojawiło się kilka pogłosek, że Disney chciałby wznowić przynajmniej część dywidendy do końca 2023 r. Wypłata powinna wynosić 2x w roku, ale nigdzie nie mogę znaleźć, ile to powinno być. Moim zdaniem nie będzie to nic wielkiego.

Wydaje mi się to więc dość sprzeczne z próbą oszczędzania tam, gdzie możemy, ale z drugiej strony może to być sztuczka mająca na celu przyciągnięcie większej liczby inwestorów. Jak postrzegasz ten ruch? 😊


Inwestorzy pewnie będą przyciągnięci, ale spółka pewnie nie będzie zadowolona. Akcje ładnie spadają i pewnie znowu wykupie😁.
Dzięki za info.

Też przesadziłem z zakupami, mają jeszcze niższą wycenę, ale zaufam im, to po prostu firma ze świetną historią, nie wierzę, że słynna mysz się skończy 😁.

Ja również mam nadzieję i wierzę, że firma zacznie prosperować w przyszłości :D

Wolałbym zobaczyć buybacki niż dywidendę. Czekam cierpliwie. Naprawdę wierzę, że spadnie jeszcze niżej.

Zgadzam się, ja też, to może bardzo pomóc w cenie.

Nadchodzi spowolnienie, a wraz z nim kolejny dołek. Nie wiem, kiedy to się skończy. To staje się trochę przesadzone.

Niestety tak, jestem teraz u brokera, gdzie nawet szacunki niektórych analityków spadły do niższej ceny około 76 USD, ale to wcale nie jest orientacyjne. Niestety dopóki nie poprawią contentu to pewnie nie będzie lepiej, plus parki no cóż nie wiem czy w dzisiejszych czasach to jest to co dostaniemy, kiedyś to był top, ludzie tam jeździli, dzieci to uwielbiały a rodzice oszczędzali latami żeby spełnić marzenie. Teraz wszyscy siedzą bardziej za monitorami i czasy są inne i osobiście uważam, że Disney nie do końca wie jak w tym chodzić. A Netflix jest bardzo silnym konkurentem, który jak dotąd ma treści, które przyciągają więcej. Ale nadal jestem lojalny wobec niego i mam nadzieję, że się odbuduje.

Na TradingView najniższe szacunki sięgają 65 USD, a najwyższe 146 USD. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, kto ma rację.

Nie wiem czy to czysto subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że Disney ma duży problem z kreatywną stroną rzeczy. Marki, które kupili na przestrzeni lat mają dużo większy potencjał. Marvel dla mnie to kompletnie zrujnowana franczyza, Pixar też mocno zwolnił, a SW mój największy heartthrob też jest cieniem swojej post-powodziowej chwały. Dopóki nie znajdą sposobu na produkcję wysokiej jakości treści za rozsądne pieniądze, nie skończy się to dobrze.

Zgoda, osobiście nie mam nawet płatnego streamu z nimi i tylko od czasu do czasu oglądam ich u mojej dziewczyny, więc przez ostatni rok bawił mnie tylko Mandalarion, a poza tym to, co mają tam rzeczy Marvela, nie jest takie świetne, nawet te o tematyce StarWars. Oczywiście sprowadza się to do gustu danej osoby, ale czytałem gdzieś wcześniej, że nawet oni sami nie są zadowoleni z tego, jakie ma widoki. Jeśli nie poprawią zawartości, zaczynam się martwić o ich przyszłość.