S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Arm podepsala smlouvy s velkými technologickými firmami na IPO v hodnotě 50 až 55 miliard dolarů.

Apple Inc $AAPL-1.2%, Nvidia Corp $NVDA-10.0%, Alphabet Inc $GOOGL-1.2% a Advanced Micro Devices Inc $AMD-5.4% souhlasili s investicí do primární veřejné nabídky (IPO) návrháře čipů, podle zdrojů obeznámených se záležitostí.

Společnosti Intel Corp $INTC-2.4%, Samsung Electronics Co Ltd, Cadence Design Systems Inc $CDNS-2.0% a Synopsys $SNPS-1.7% Inc také souhlasily s účastí jako investoři v nabídce, dodaly zdroje. Jednání stále probíhají a někteří další potenciální investoři rovněž jednají o investici do IPO, dodaly zdroje.

Skupina SoftBank Corp, která vlastní britskou společnost Arm, cílí na ocenění mezi 50 a 55 miliardami dolarů.

Bude pro vás IPO Arm zajímavé? Budete přemýšlet o investici? 🤔

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Tak na to se podívám, jelikož mě to velice zajímá😁

ARM bude velmi zajímavé IPO, volatilita bude v počátku určitě velká (možná i desítky procent za den). Nevíte, jestli tohle IPO půjde zobchodovat přes Degiro, XTB nebo příp. eToro?

Také jsem tu o této společnosti psal před pár týdny a čekám docela bouřlivý vstup na burzu, nevím teda přesně jaký datum to má být, jestli někdo ví? ...no a jak píšeš, společnost je velmi důležití v technické sféře, jejich čipy jsou skoro všude a tak se nedivím, a vím že chtějí všechny tyto společnosti do nich investovat. Cena může vyletět vysoko, ale určitě bych v počátku čekal velkou volatilitu, takže tam to budu sledovat jen na potencionální trade a až třeba po měsíci, jak píše i Martin, tak se podívám na nějaké info a popřemýšlím na zdali bude cena ok na long term. 😊

Kdy se to IPO chystá? :)

14.9., alespoň dle Wonderinterest.

To je za rohem :) děkuju

No, tak na to se těším. Bude to pěkný souboj. Kdy se bude to IPO konat?

TSM, INTC ... majú fantastické predpoklady, budúcnosť (výstavby nových závodov ...), len výsledky nie. ARM bude to isté. Je ťažké do toho investovať.

EPS rostl posledních 5 let u TSM cca 25% a cena akcie šla za tu tobu o 140% hore, takže výsledky za mě docela OK;)

Pozriem sa na to.

asi budou zajímavé první hodiny na burze. Potom bych od toho dal ruce pryč a počkal tak měsíc, až se cena stabilizuje. Aspoň takové pohyby mám vypozorovány na jiných akciích při vstupu na burzu. Ale ARM asi nebude vyplácet divi, tak je mimo moji oblast zájmu.