Według analityków, firma ta ma przed sobą świetlaną przyszłość: 90% wzrost jest całkowicie realny.

Wskaźnik cen konsumpcyjnych osiągnął w tym tygodniu 40-letni rekord, a w ciągu ostatniego roku wzrósł o 8,5%. Aby przeciwdziałać wzrostowi cen, Rezerwa Federalna podniosła już docelową stopę procentową. Wielu ekonomistów uważa jednak, że Fed będzie zbyt agresywny w walce z inflacją i nieumyślnie pogrąży gospodarkę w recesji w ciągu najbliższych 12 miesięcy. A w takim przypadku potrzebujesz zapasów, które Cię utrzymają!

Chmura obliczeniowa jest główną domeną tej firmy

Jedną z takich ciekawych firm może być właśnie DigitalOcean $DOCN+4.1%.
Chmura obliczeniowa zrewolucjonizowała świat IT. Zamiast inwestować w drogi sprzęt, firmy mogą wykorzystywać cudzą infrastrukturę za pośrednictwem Internetu. Jednak wiodący dostawcy, tacy jak Amazon Web Services, zazwyczaj dostosowują swoje produkty do potrzeb większych przedsiębiorstw - takich, które mają silne działy IT. Chociaż AWS niewątpliwie oferuje szereg wysokiej klasy usług, są one często zbyt złożone dla małych i średnich firm.

Firma doświadcza stosunkowo dużych wahań cen

DigitalOcean demokratyzuje chmurę obliczeniową. Łatwy w użyciu interfejs umożliwia klientom świadczenie usług związanych z infrastrukturą i platformą w ciągu kilku minut, bez konieczności formalnego szkolenia. Firma zapewnia również całodobową pomoc techniczną i wsparcie dla klientów oraz bogatą bibliotekę materiałów szkoleniowych. W ten sposób DigitalOcean pomaga swoim klientom budować, wdrażać i skalować aplikacje w chmurze, umożliwiając małym i średnim firmom korzystanie z nowoczesnych technologii w taki sam sposób, jak dużym przedsiębiorstwom. A proszę mi wierzyć, że to ogromna rzesza potencjalnych klientów.

Pomimo silnej konkurencji ze strony znacznie większych dostawców, DigitalOcean rozwija się w przyzwoitym tempie. W ubiegłym roku firma dotarła do 609 000 klientów, co oznacza wzrost o 6%, a przeciętny klient wydał o 16% więcej, co świadczy o trwałości platformy. Z kolei przychody wzrosły o 35% do 429 mln USD, a firma wygenerowała dodatni FCF w wysokości 24 mln USD, w porównaniu ze stratą w wysokości 58 mln USD w roku poprzednim.

Firma cieszy się zaufaniem zarówno klientów, jak i analityków. Konsensus wynosi 33%, ale mówi się, że potencjał wzrostu wartości wynosi prawie 90%! Źródło

Firma szacuje, że do 2025 r. jej rynek adresowalny osiągnie wartość 145 mld USD, a zarząd ciężko pracuje, aby wykorzystać tę szansę. W ciągu ostatniego roku firma wprowadziła nowe narzędzia do monitorowania infrastruktury oraz w pełni zarządzaną wersję swojej wiodącej bazy danych dokumentów, MongoDB, aby jeszcze bardziej uprościć tworzenie aplikacji. W szerszym ujęciu, DigitalOcean ma solidny model biznesowy, a przy 14 milionach nowych startupów tworzonych każdego roku, misja firmy polegająca na demokratyzacji usług w chmurze będzie tylko zyskiwać na znaczeniu. Dlatego też ten wzrostowy walor może w dłuższej perspektywie przynieść ogromne zyski.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to jedynie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie oraz analizy Trevora Jennewina. Każdy inwestor musi przeprowadzić własną, gruntowną analizę i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet