S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Dell miał najlepszy dzień na rynkach od 2018 roku.

Co sądzisz o tej firmie, dla mnie osobiście jest to bardziej zapomniana firma i nie spodziewałbym się po niej żadnego boomu, gdy dziś powiedziałbym, że rynek jest demontowany przez innych graczy, jednak ... to dość interesująca wiadomość.

Akcje $DELL+2.8% wzrosły w piątek o 21,3%, co jest ich najlepszym dniem od powrotu na rynek publiczny w 2018 roku. Skok nastąpił po raporcie o zyskach, który przewyższył oczekiwania. Mimo że wyniki spadły, było to mniej niż przewidywali analitycy. W porównaniu z poprzednim rokiem spadły do 22,9 mln USD, w porównaniu z prognozą 20,9 mln USD. $. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 1,74 USD, a według analityków 1,14 USD.

Co jednak było bardzo pozytywne, to prognoza ze strony $DELL+2.8%, która zakłada "tylko" 12% spadek wobec wcześniejszych szacunków na poziomie 15%. Osobiście dość zaskakujące i zastanawiające jest to, że pomimo spadku przychodów, Morgan Stanley w piątek nazwał $DELL+2.8% najlepszym zamiennikiem sprzętu IT dla Apple. Firma napisała w raporcie, że Dell "wyłania się jako pierwszy zwycięzca generatywnej sztucznej inteligencji", odnosząc się do najnowszych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji.

DELL

Dell

DELL
$121.08 $3.27 +2.78%
1 Day
+0.03%
5 Days
-4.95%
1 Month
+41.51%
6 Months
+71.79%
YTD
+58.44%
1 Year
+211.84%
5 Years
+340.03%
Max.
+881.77%

Morgan Stanley utrzymał ocenę przeważającą dla Apple, ale zwrócił uwagę na ryzyko związane ze zwiększonymi regulacjami dotyczącymi sklepu z aplikacjami. Stwierdził jednak również, że Dell korzysta na rosnącym popycie na serwery oparte na sztucznej inteligencji, ponieważ coraz więcej firm koncentruje swoje wydatki na tym zakątku rynku sprzętu. Analitycy zalecają kupno akcji i podnieśli cenę docelową do 70 USD.

"Dell jest pierwszą firmą w naszym zasięgu, która bezpośrednio korzysta z cyklu wydatków na sztuczną inteligencję" - napisali analitycy, wskazując na ujawnienie przez Dell zaległości w zakresie serwerów AI o wartości 2 miliardów dolarów.

Czy ktoś ma tę spółkę w swoim portfelu? Osobiście nigdy nie myślałem o ich włączeniu ani nie interesowałem się nimi, a ta wiadomość była dość zaskakująca, ale nadal nie myślę o inwestowaniu w nie, przynajmniej na razie. 😊
Nie mam doświadczenia z produktami ani ich akcjami. Wzrost w ciągu jednego dnia jest bardzo przyjemny, ale nadal nie chcę akcji DELL w moim portfelu.

Zgadzam się z tobą. Mam takie same odczucia dotyczące zarówno produktów, jak i akcji.

Dell mam laptopa, prawie nieśmiertelnego muszę powiedzieć, ale nie rozważam zakupu akcji tej firmy.

Nie rozważam żadnego z nich, to była tylko informacja o interesującym skoku wyżej w firmie, która może być nadal znana wielu osobom. W ogóle nie mam doświadczenia z Dellem, wcześniej bardziej z Hp lub Asusem, teraz od kilku lat jestem pochłonięty Apple. 🤦‍♂️

Zdecydowanie, zawsze uwielbiam to czytać! W każdym razie Apple to heartthrob :D

Z pewnością nie uznałbym Della za zwycięzcę całego wyścigu AI. Ale reakcja rynku nie pasuje mi do wyników. Dziwne.

Zgoda, też uważam to za całkiem interesujące, stąd ten post, nie interesuję się firmą i mam innych faworytów w branży. Osobiście postrzegam tę markę jako raczej podupadającą w branży komputerowej.

Wydaje mi się też, że Dell'e nie są już tak popularne, chociaż teraz patrzę na monitor Dell'a i nie mogę narzekać.

Nie śledzę ich uważnie, właśnie sprawdziłem raport o zyskach i mieli 13% spadek rok do roku, a cena wzrosła o 20%, podczas gdy zyski HPQ spadły o około 10% rok do roku, a cena spadła o 11%, chyba częściej wspominali o AI w rozmowie telefonicznej?)

Tak, w szczególności Morgan Stanly często wspominał o sztucznej inteligencji podczas swoich recenzji i twierdził, że wiele serwerów AI robi to dla nich. Ponieważ nie śledzę ani nie inwestuję w firmę w żaden sposób, chciałem tylko umieścić to jako post ze względu na zaskakujący wzrost. Myślę, że w tym sektorze jest wiele innych firm wysokiej jakości. 😊

Cóż, to właśnie nazywam pozytywną reakcją po wynikach :) Ogromne pobicie szacunków i inwestorzy oddali to akcjom. Wykres tygodniowy wygląda bardzo dobrze.

Tak, o dziwo, tak jak piszesz, gratulacje dla inwestorów, którzy w nich wierzą.

Zgadza się. Nie jestem jednak w tej grupie :)