A dollár hétfőn, amikor az amerikai piacok ünnepnap miatt zárva tartottak, esett, mivel a befektetők az amerikai munkahelyi adatokat vették figyelembe, amelyek a lehűlés bizonyos jeleit mutatták, ami felerősítette azokat a fogadásokat, hogy a Federal Reserve a monetáris szigorítási ciklus végéhez közeledik.

Egy devizakosárral szemben a dollár 0,1%-kal 104,14-re csökkent, de az augusztus 25-én elért 104,44-es kéthavi csúcs közelében maradt. Az index augusztusban 1,7%-ot erősödött, megszakítva kéthavi veszteséges sorozatát.

A pénteki adatok azt mutatták, hogy az amerikai munkahelyek száma augusztusban nőtt, de a munkanélküliségi ráta 3,8%-ra ugrott, miközben a bérnövekedés mérséklődött. A gazdaság 110 ezerrel kevesebb munkahelyet teremtett, mint a korábban jelentett júniusban és júliusban.

"A Goldilocks metaforát gyakran használják és visszaélnek vele gazdasági és pénzügyi körökben, de a jelentésből érkező különböző "puha leszállás" jelzésekkel összefüggésben ebben az esetben teljesen helyénvalónak tűnik" - mondta Ray Attrill, a National Australia Bank (OTC:NABZY) devizastratégiáért felelős vezetője.

A mérsékelt inflációt, valamint a lazuló munkaerőpiacot kiemelő gazdasági adatok sokasága hozzájárult ahhoz a megítéléshez, hogy az amerikai gazdaság lehűl anélkül, hogy élesen lelassulna, ami megerősítette azokat a reményeket, hogy a gazdaság puha leszállás előtt áll.

A CME FedWatch eszköze szerint a piacok 93%-os valószínűséggel számolnak azzal, hogy a Fed ebben a hónapban változatlanul hagyja a kamatlábakat, és több mint 60%-os valószínűséggel, hogy idén nem lesz több kamatemelés.

Mivel az amerikai piacok hétfőn zárva lesznek, a likviditás valószínűleg alacsony lesz, és a kereskedők nem fognak nagy téteket kötni.

Az UniCredit elemzői arra számítanak, hogy a kereskedés visszafogott marad hétfőn, bár Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke a nap folyamán még beszélni fog.

Az euró árfolyama 0,2%-kal 1,0793 dollárra emelkedett, éppen csak elmaradva a dollárral szemben múlt héten elért 10 hetes mélypontjától. A font sterling 0,3%-kal 1,2627 dollárra emelkedett.

Jeremy Hunt, az Egyesült Királyság pénzügyminisztere a hétvégén kijelentette, hogy az infláció 2023 végére a felére csökken, és ígéretet tett arra, hogy erre a célkitűzésre fog összpontosítani, amikor a nyári szünet után újra megnyíló parlament előtt meghatározta prioritásait.

A pénteken közzétett felülvizsgált brit adatok azt mutatták, hogy a gazdaság a korábban véltnél gyorsabban kilábalt a járványból.

Máshol a jen 0,09%-kal 146,39 dollárra gyengült. A japán valuta augusztus közepe óta a lélektanilag fontos 145-ös szint körül kereskedik, és a kereskedők figyelik a beavatkozásra utaló jeleket.

Japán tavaly szeptemberben avatkozott be a devizapiacokon, amikor a dollár 145 jen fölé emelkedése arra késztette a pénzügyminisztériumot, hogy jent vásároljon, és 140 jen körüli szintre szorítsa vissza a devizapárt.

Az ausztrál dollár 0,2 százalékkal 0,6465 dollárra erősödött a keddi Reserve Bank of Australia ülése előtt, amely várhatóan nem változtat az árfolyamon. A Reuters felmérése szerint 36 közgazdász közül kettő kivételével mindenki azt mondta, hogy az RBA szeptember 5-én 4,10%-on tartja a hivatalos készpénzkamatlábat.

Az ausztrál és az új-zélandi dollárt hétfőn a kínai hatóságok által a kínai ingatlanszektor támogatására hozott intézkedések erősítették. [AUD/]

A kanadai dollár 0,14%-kal 1,36/dollárra emelkedett a Bank of Canada e heti ülése előtt, ahol a jegybank várhatóan nem változtat a kamatlábakon.

Előre tekintve a befektetők a héten várhatóan megszólaló számos Fed-tisztviselőre fognak összpontosítani, hogy megtudják, mit fog tenni az amerikai jegybank a következő, szeptember 19-i és 20-i ülésén.

No comments yet