S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

ARM HOLDINGS przygotowuje się do spektakularnej pierwszej oferty publicznej, aby sprawdzić zainteresowanie rynku dużą firmą technologiczną. Jednak jej docelowa wycena sugeruje, że jest pogodzona z tym, że nie będzie następną Nvidią.

Według The Wall Street Journal, powołującego się na osoby zaznajomione ze sprawą, brytyjski producent chipów Arm dąży do wyceny swojej pierwszej oferty akcji na giełdzie Nasdaq w przedziale od 50 do 55 miliardów dolarów.

Arm odmówił komentarza, gdy skontaktował się z nim magazyn Barron's.

Docelowa wartość jest niższa niż 64 miliardy dolarów, które zostały obliczone jako wartość Arm po niedawnej sprzedaży udziałów z udziałem obecnego właściciela SoftBank (ticker: 9984.Japan). SoftBank ma nadzieję sprzedać około 10% wszystkich wyemitowanych akcji w ofercie, podał The Journal.

Mimo to byłoby to największe IPO w tym roku i ważny wskaźnik zainteresowania inwestorów dużą spółką technologiczną wchodzącą na giełdę w okresie wysokich stóp procentowych. Wycena nadal sugeruje, że Arm jest dość optymistyczny.


W ostatnim roku obrotowym Arm odnotował przychody w wysokości 2,68 mld USD i dochód netto w wysokości 524 mln USD. Sugeruje to, że spodziewana jest wielokrotność ceny do zysku w przedziale od 95 do 105 razy.

To mniej niż 117-krotność kroczącej ceny do zysku, po której handluje Nvidia $ NVDA+4.4%. Jednak Arm nadal dąży do uzyskania wysokiej premii w stosunku do innych producentów chipów, którzy są silnie uzależnieni od powolnego rynku smartfonów. Qualcomm $QCOM, na przykład, handluje przy 15-krotnym wskaźniku P / E.

Backwardation nie opowiada całej historii. Technologia Arm zasila chipy w prawie każdym smartfonie i ma nadzieję, że kilku jej partnerów zainwestuje w jej IPO jako inwestorzy strategiczni. Według Reutersa, Nvidia, Apple $+1.4% AAPL+0.5% i spółka macierzysta Google Alphabet $ GOOGL+1.4% są wśród firm, które zgłosiły się do inwestycji. To może zwiększyć wycenę.

Ale to, co ma sens jako inwestycja strategiczna dla klientów Arm, może nie mieć sensu dla inwestorów indywidualnych. Ekspozycja Arm na smartfony i rynek chiński wywołała wśród analityków pytania o trajektorię wzrostu firmy.

"Nasi eksperci są sceptyczni co do długoterminowej stabilności wzrostu przychodów ARM i wysokich marż. Spodziewają się rocznego wzrostu przychodów o 5% do 10% w ciągu najbliższych pięciu lat, po którym nastąpi szczyt, a następnie spadek w ujęciu rocznym" - napisał w poniedziałkowej nocie analitycznej Albie Amankona, analityk Third Bridge.Byłem bardzo zainteresowany tą spółką, ale jakoś o niej zapomniałem, więc dziękuję za przypomnienie. Będę musiał szybko przyjrzeć się firmie i na pewno będę śledził IPO przynajmniej trochę :)

Nie ma za co, IPO powinno wynosić 13,9

Super, dzięki za info :D

Z niecierpliwością czekam na to IPO, również będę obserwował i nie dołączę od razu, ale zobaczymy, zaangażowanych jest wiele dużych firm, więc może być ciekawie.

Będziemy mieli ten sam kurs :)

Głównie siedzieć z założonymi rękami, bo będzie kusiło, żeby w to wejść, myślę, że sporo osób tutaj będzie w oczekiwaniu, jest naprawdę dużo wiadomości, zainteresowania itp. wokół tego i co zrobimy, gdy coś jest bardzo promowane, rośnie, nawet jeśli rzeczywista cena może nie pasować 😊.

Ostatnio sparzyłem się na IPO $COIN+7.0%, więc będę obserwował to z pewnej odległości... ale jestem ciekawy :)

Mogę to zrozumieć, to sprawia, że jesteś ostrożny.

Głównie wykształcony... :-D

Wycena wydaje mi się zawyżona, ale zdecydowanie będę obserwował IPO, to dość duża transakcja.

Może, ale nie musi, jestem bardzo ciekawy pierwszego dnia.

Biorąc pod uwagę wszystkie te duże firmy, może być naprawdę interesująco. Rozwój pierwszego dnia zdecydowanie będzie czymś, co warto obserwować.

Przede wszystkim ze względu na wszystkie te spółki zdecydowanie będę obserwował IPO.

Ja też. Kiedy to będzie?