Equinor i 2 inne akcje, które oferują wysokie zyski i pomagają zdywersyfikować działalność poza rynek amerykański

Właściwi inwestorzy z pewnością wiedzą, jak ważna jest dywersyfikacja. A co dopiero w dzisiejszych czasach. W ramach akcji możemy rozłożyć nasze inwestycje na różne sektory, różne rodzaje akcji i, co nie mniej ważne, różne regiony. Jeśli tego nie robisz, to może powinieneś zacząć. Przyjrzyjmy się bliżej trzem akcjom spółek spoza USA, które prowadzą działalność w bardzo obiecujących sektorach.

Czy próbujesz zdywersyfikować swoje aktywa poza rynek amerykański?

1. XPeng $XPEV+1.0%

Czy spadek o 17,5% w skali roku to dobry moment na zakup - źródło.

XPeng ma potencjał, aby stać się jednym z największych sukcesów w sektorze pojazdów elektrycznych (EV) w Chinach w perspektywie długoterminowej. W ciągu ostatniego roku akcje znajdują się w depresji, a ich wartość spadła o 17,5%. Wydaje się, że jest to dobra okazja do akumulacji.

Jednym z powodów, dla których warto być byczo nastawionym do akcji XPEV, jest solidna trajektoria wzrostu firmy. W roku 2021 firma XPeng dostarczyła 98 155 pojazdów. W ujęciu rok do roku (YOY) dostawy wzrosły o 263%.

Wzrost sprzedaży utrzyma się prawdopodobnie na wysokim poziomie w latach 2022 i 2023. XPeng wprowadził na rynek sedana P5 w październiku 2021 roku. Wpływ nowego modelu na wzrost dostaw będzie odczuwalny w 2022 r. Ponadto firma rozpocznie dostawy SUV-a G9 w trzecim kwartale 2022 r. W przyszłym roku wzrost będzie wspierany przez G9.

Warto również zaznaczyć, że Xpeng zamierza prowadzić agresywną ekspansję w Europie. SUV G9 jest przeznaczony na rynki międzynarodowe i jest wyposażony w półautonomiczny system jazdy Xpilot oraz technologię lidarową.

Firma jest również interesująca w perspektywie długoterminowej, ze względu na aspekt innowacyjności. HT Aero, spółka zależna firmy XPeng, pracuje nad rozwojem latających samochodów. Latający samochód, który może również poruszać się po drogach, ma zostać wprowadzony na rynek w 2024 roku.

2. Equinor $EQNR-1.9%

EQNR jest notowany prawie 94% wyżej niż rok temu! Źródło.

Przy stale rosnących cenach energii Equinor jest atrakcyjną propozycją wśród globalnych spółek sektora naftowego i gazowego.

Jak dotąd, w tym roku akcje osiągają lepsze wyniki, zwłaszcza że przepływy pieniężne rosną dzięki wyższym cenom ropy naftowej. Akcje oferują również stopę dywidendy w wysokości 1, 9%, a wzrost dywidendy będzie zauważalny w 2022 roku.

Jeśli chodzi o potencjalne przepływy pieniężne, Equinor przewiduje wolne przepływy pieniężne (FCF) w wysokości 45 mld USD w latach 2021-2026, przy założeniu, że cena ropy wyniesie 60 USD za baryłkę. Przy cenach ropy naftowej powyżej 100 USD za baryłkę można spodziewać się jeszcze większej kwoty. Pozwoli to spółce Equinor na zwiększenie dywidendy i wykupu akcji własnych.

Ponadto firma planuje zainwestować 23 mld USD w energię odnawialną do 2026 roku. Większa elastyczność finansowa pozwoli spółce na zwiększenie inwestycji w działalność niskoemisyjną.

Firma zamierza zostać głównym dostawcą wodoru w Europie do 2035 roku. Biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną, rynek paliw wodorowych prawdopodobnie nabierze rozpędu, gdy Europa zmniejszy swoją zależność od Rosji.

3) Sea Limited $SE-0.5%

Pomimo ostatniego wzrostu, SE jest o ponad 55% niższa niż rok temu, źródło.

Akcje Sea Limited znajdowały się w trwałym trendzie spadkowym po osiągnięciu maksimów na poziomie 372 USD. Jednakże akcje odbiły się o 47% od ostatnich minimów na poziomie 85 USD.

Niedawno z Indii wycofała się firma Shopee, należącado Sea Limited, zajmująca się handlem elektronicznym. Mark Goodridge, analityk Morgan Stanley ( $MS-1.2% ), uważa, że to dobra decyzja, ponieważ firma miała trudności z zapewnieniem "podstawowej ekonomiki jednostki na rynku indyjskim". Skupiając się na kilku kluczowych rynkach, Sea Limited prawdopodobnie zmniejszy również zużycie środków pieniężnych.

Warto zauważyć, że w roku 2021 segment rozrywki cyfrowej odnotował przychody w wysokości 4,3 mld USD i skorygowany zysk EBITDA w wysokości 2,8 mld USD. Podczas gdy przychody segmentu e-commerce wyniosły 5,1 mld USD, skorygowana strata EBITDA z tej działalności wyniosła 2,6 mld USD. Oczekuje się, że po osiągnięciu przez segment e-commerce poziomu EBITDA, akcje spółki będą rosły.

W grudniu 2021 r. spółka wykazała środki pieniężne i inwestycje krótkoterminowe w wysokości 10,2 mld USD, co stanowi wystarczające rezerwy gotówkowe na pokrycie średnioterminowego zapotrzebowania na gotówkę. Rynki będą się jednak koncentrować na tym, w jaki sposób firma planuje osiągnąć rentowność operacyjną w segmencie e-commerce. Wyjście z Indii wydaje się być jednym z kroków we właściwym kierunku.

Dziękuję za uwagę, jeśli podobał Ci się mój artykuł, będzie mi bardzo miło, jeśli wrzucisz mi follow. Zapraszam do podzielenia się swoją opinią na temat inwestowania w akcje europejskie, a może i azjatyckie w komentarzach poniżej 😉.

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Autorem tej analizy jest Faisal Humayun.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet