I Přesto, že akcie $AMZN-0.2% jsou aktuálně poměrně dost vysoko přemýšlím nad tím, že bych akcie $AMZN-0.2% zařadil do portfolia. Podle Bulios ukazatele jsou akcie nadhodnocené o více jak 30%, ovšem z dlouhodobého hlediska bych se nebál nakupovat ani na aktuální ceně. Akcie Amazonu bych chtěl držet dlouhodobě a pokud se cena akcie dostane pod 120$, tak už bych nakupoval.

Jak se na Amazon koukáte vy a dává vám smysl nakupovat akcie $AMZN-0.2% za aktuální cenu?

AMZN
$129.12 -$0.21 -0.16%
Capital Structure
Market Cap
1.3T
Enterpr. Val.
1.4T
Valuation
P/E
107.6
P/S
2.5
Dividends
Yield
-
Payout
-
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Společnost se mi též líbí a mám ji v portfoliu. Jak píšeš s i se zde shodují další, jako na log term proč ne, určitě třeba za 10 let bude cena o dost jinde, očekávám že nahoře. 😊 Co se týká o kolik je nadhodnocená, do určité míry je to individuální. Je super znát férovou cenu, případně si ji umět vypočítat, ale záleží jaké si zadáš určité parametry, ač jsou většina stejné z tabulek, je jich tam pár, které jsou jen tvé a tak se to může lišit. Já osobně nenakupuji zatím, nákup mám něco kolem 100$ a říkám si, že nejsem ještě ze všeho venku a tak kdyby jsme se dostali níže, například na těch 120$ jak uvádíš, to už bych přikoupil. 😊

Super vidím to stejně. Ještě chvilku počkám a až cena bude kolo těch 120$, tak bych nakoupil :D

Uvidíš no, jako bylo by to super ale nevím co by se mělo stát aby ta cena tam došla, já u této společnosti moc poklesy nečekám.

Víceméně podobně jako ty Lukáši. 😊

Takhle, na long je to asi super, tam chyba snad udělat nejde... ale podle férové ceny tady na Buliosu to vypadá, že je o 30% overvalued... takže bych možná se vstupem ještě počkal :)

Souhlasím a na ukazatel jsem koukal. 30% je poměrně dost a určitě ještě počkám :)

30% je strašně moc... taky počkám a poohlídnu se jinde

Za mne v rámci longterm bych klidně kupovala:)

Pokud kupujes na delsi horizont 5-10 let tak bych to ani neresil ... amazon ukazuje ze jeho investice se vyplaci ... a prijde doba kdy 137 budes povazovat za dost low ... a snazit se zde casovat trh je podle me zbytecnost ... preci jen kdo nam dnes 100rekne ze pujdem do recese nebo to USA ani kloudne nepozna a pujdes rovnou na novy ATH v ramci celeho trhu kde se i Amazon pekne poveze💁😇

Vidím to úplně stejně a naprosto souhlasím. Ovšem i tak chci počkat na trochu nižší cenu :)

Od vrcholku je to stále pěkná sleva, ale nyní jsou v zóně, odkud se v minulosti odrazily. Na investici by to ale nemělo mít větší vliv. Vysoké PE je pak u této akcie normální.

Za mě je teď před resistencí asi bych počkal na případnou reakci je tam ta možnost $120. 🙂

Souhlasím, těch 120$ bych uvítal.