S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Starbucks i 2 inne akcje wzrostowe, które można kupić za mniej niż 100 USD

Mimo że obecnie dość często zdarza się, że broker giełdowy oferuje akcje ułamkowe, nie jest to regułą. Wiele platform po prostu nie oferuje takiej opcji, dlatego dla mniejszych inwestorów inwestowanie w akcje takie jak Amazon $AMZN+0.6%, Alphabet $GOOG+1.1% czy Tesla $TSLA+1.6%, które są sprzedawane od 1 000 USD wzwyż, może stanowić wyzwanie. Nie mówiąc już o efekcie, który sprawia, że akcje wyglądają drogo na papierze. Dlatego dziś omówimy 3 niedrogie akcje, które rozwiązują ten problem.

3 akcje wzrostowe za mniej niż 100 USD

Starbucks $SBUX+3.4%

Pierwszym na liście jest Starbucks $SBUX+3.4%, którego akcje spadły o 37% od szczytu w lipcu, przy czym większość tego osłabienia odzwierciedla kombinację sytuacji związkowej w sklepach i niepewności inflacyjnej związanej z wykupem akcji. W tym tygodniu akcje Starbucksa są nawet notowane na nowych 52-tygodniowych minimach.

Ostatnio zapomina się jednak o tym, że Starbucks jest nadal jedną z głównych marek w branży kawiarni. Posiadając ponad 34 000 sklepów, firma jest dobrze przygotowana do przezwyciężenia wszelkich przeciwności, które obecnie jej zagrażają.

Snap $SNAP+0.2%

Snap $SNAP+0.2% jest drugą nazwą na liście akcji wzrostowych wycenianych poniżej 100 USD, które należy kupić

Snap jest spółką matką aplikacji społecznościowej Snapchat, która w zaskakujący sposób dała się wyprzedzić uznanym platformom, takim jak Facebook $FB+0.5% i Twitter $TWTR. Według najnowszych danych Snapchat może pochwalić się 319 milionami użytkowników dziennie, stopniowo zwiększając ich liczbę z 306 milionów w trzecim kwartale, w czasie gdy Facebook ich traci.

Platforma Snapchat znacznie się jednak różni, ponieważ kanały użytkowników są w dużej mierze ograniczone do postów znajomych i niekoniecznie zachęcają do dyskusji, które przeradzają się w kłótnie. Z tego powodu Snap ma przed sobą znacznie większą trajektorię wzrostu - którą pokrywa. Oczekuje się, że w tym roku firma odnotuje wzrost przychodów o ponad 37%, a w przyszłym roku przyspieszy wzrost przychodów do ponad 42%, podwajając zysk na akcję w tym dwuletnim okresie.

Sprytne pomysły, takie jak łatwe udostępnianie filmów w serwisie YouTube oraz działania w zakresie wirtualnej rzeczywistości, które przygotowują aplikację metawersalną, to tylko kilka sposobów, dzięki którym firma ma szansę na dalszy wzrost, mimo że jej akcje spadły o 60% od październikowego maksimum.

Uber $UBER-0.6%

Jeszcze dwa lata temu nie było jasne, czy firmaUber Technologies $UBER-0.6%, zajmująca się przewozem osób, kiedykolwiek stanie się naprawdę rentowna. Stało się tak dlatego, że firma mocno odczuła skutki zamknięcia Covid-19. Z czasem jednak sytuacja zaczęła się zmieniać na lepsze. Jednym z nich jest oczywiście stopniowe ożywienie gospodarki.

Innym (i być może ważniejszym) wydarzeniem jest pojawienie się działalności firmyUber w zakresie dostaw towarów innych niż pasażerskie - a konkretnie Uber Eats.

Choć jest to trudne, należy się spodziewać dalszego solidnego wzrostu, ponieważ firma nadal udoskonala swoją platformę. Na przykład firma Uber umożliwia obecnie użytkownikom swojej aplikacji rezerwację lotów i wynajmu samochodów, dzięki czemu jest to kompleksowa usługa dla kierowców.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile transakcji zostanie zawartych dzięki tym funkcjom, ale analitycy spodziewają się wzrostu przychodów o 57% w tym roku i o prawie 23% w przyszłym roku, co powinno wyprowadzić firmęz kryzysu i sprawić, że zacznie przynosić zyski.

Niebieski = Snap (33,19 USD), Żółty = Starbucks (79,5 USD), Jasnoniebieski = Uber (32,68 USD)
Źródło: Google Finance

Znaczące spadki od ubiegłego roku, nie tylko w przypadku Ubera, ale także innych wymienionych powyżej akcji, stanowią ciekawą okazję do wejścia na rynek. Uważam jednak, że operator kawiarni Starbucks jest bardziej zmienną spółką dzięki swojemu wyrafinowanemu modelowi biznesowemu opartemu na silnej marce, którą ludzie kochają. Mimo że spółka ta jest najmniej nastawiona na wzrost spośród wszystkich trzech, to jednak rekompensuje to dywidendą w wysokości prawie 2 USD na akcję.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Analityk James Brumley omówił kwestię poszczególnych akcji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet