S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Instacart podobno stara się o wycenę poniżej 10 miliardów dolarów podczas IPO

The Wall Street Journal doniósł w niedzielę, że Instacart chce osiągnąć wycenę poniżej 10 miliardów dolarów w swojej nadchodzącej pierwszej ofercie publicznej, znacznie mniej niż prawie 40 miliardów dolarów, na które był wyceniany kilka lat temu.

Według gazety, Instacart dąży do wyceny na poziomie około 8,6-9,3 mld USD i oczekuje się, że rozpocznie oferowanie swoich akcji inwestorom już w poniedziałek. W raporcie stwierdzono, że docelowa wartość może jeszcze ulec zmianie przed rozpoczęciem IPO jeszcze w tym miesiącu.

Instacart został wyceniony na 39 miliardów dolarów podczas rundy pozyskiwania funduszy w 2021 roku. Po kilkukrotnym obniżeniu wewnętrznej wyceny, Instacart podniósł swoją wycenę o 18% na początku tego roku do około 12 miliardów dolarów, podał The Information w sierpniu.

Oczekuje się, że firma dostarczająca artykuły spożywcze z siedzibą w San Francisco będzie notowana na Nasdaq pod symbolem CART. Goldman Sachs i JPMorgan Chase będą działać jako główni menedżerowie prowadzący księgę popytu.

W międzyczasie Financial Times poinformował w piątek, że IPO Arm Holdings Ltd. jest ponad pięciokrotnie nadsubskrybowane, a niektórzy bankierzy są zaniepokojeni możliwymi czerwonymi flagami ze względu na wielkość notowań i dużą liczbę zaangażowanych banków. Należący do SoftBanku producent chipów planuje wejść na giełdę w tym tygodniu z ceną akcji w przedziale od 47 do 51 dolarów przy wycenie około 50 miliardów dolarów. Reuters podał w niedzielę, że Arm będzie dążyć do ceny na lub powyżej górnej granicy tego przedziału.

Oczekuje się, że dwie długo oczekiwane oferty zapewnią bardzo potrzebny impuls na rynku IPO, który powoli się rozgrzewa po głębokim spowolnieniu od zeszłego roku.

Advanced MedTech z Temasek wybiera IPO w Singapurze zamiast IPO w USA, podają źródła

Advanced MedTech Holdings Pte, producent urządzeń medycznych wspierany przez singapurską państwową spółkę inwestycyjną Temasek Holdings Pte, zdecydował się wejść na giełdę w Singapurze zamiast w USA, według osób zaznajomionych z sytuacją.

Firma zatrudniła Goldman Sachs Group Inc, Morgan Stanley i Oversea-Chinese Banking Corp do pracy nad planowaną pierwszą ofertą publiczną, która może przynieść od 200 do 300 milionów dolarów. Stwierdzili oni, że wejście na giełdę może nastąpić jeszcze w tym roku, a wartość spółki może wynieść około 1 miliarda dolarów.

Singapurski producent urządzeń medycznych rozważał wejście na giełdę w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku po tym, jak planowana sprzedaż przez Temasek nie doszła do skutku, podał Bloomberg News w marcu.

Negocjacje są w toku, a szczegóły dotyczące początkowej sprzedaży akcji mogą ulec zmianie, powiedzieli ludzie, którzy prosili o niepodawanie ich nazwisk, ponieważ proces jest prywatny. Przedstawiciele Advanced MedTech, Goldman Sachs, Morgan Stanley, OCBC i Temasek odmówili komentarza.

Wejście Advanced MedTech na giełdę pomogłoby ożywić uśpiony singapurski rynek IPO, który jest na najlepszej drodze do osiągnięcia najgorszych wyników od co najmniej 2011 roku. Według danych zebranych przez Bloomberga, w tym roku na giełdzie miały miejsce tylko trzy nowe debiuty, które przyniosły łącznie 18,6 mln USD. To spadek z 348 mln USD w tym samym okresie ubiegłego roku.

Według strony internetowej, Advanced MedTech produkuje sprzęt medyczny, koncentrując się na urządzeniach urologicznych i usługach produkcji kontraktowej. Jej produkty są dostępne dla pacjentów w ponad 100 krajach.

Firma dokonała strategicznych inwestycji, w tym zakupu większościowego pakietu udziałów w Shenzhen Wikkon Precision Instruments Co, chińskim producencie urządzeń urologicznych i urządzeń do terapii falą uderzeniową, w zeszłym roku za nieujawnioną kwotę. W 2021 r. Advanced MedTech przeprowadził rundę finansowania serii A o wartości 3 mln USD dla Devicare, startupu z siedzibą w Barcelonie, który opracowuje zabiegi urologiczne łączące terapię żywieniową z cyfrowym monitorowaniem.


Czy wiesz może, kiedy odbędzie się IPO? W przeciwnym razie dzięki za aktualizację :)

Kolejne IPO, które będzie interesujące do oglądania👍

Nadchodzą ekscytujące wydarzenia!