Jak vidíte ten $DIS-0.6%? :D Chudák Disney trpí už poměrně dlouho a i když jsem do něj chtěl zainvestovat již před pár měsíci, tak ze zpětného pohledu jsem spíše rád za to, že jsem tak neučinil.

Avšak ta cena mě vážně nenechá spát. Nacházíme se na ceně z roku 2014! Společnost je za mě rozhodně dál než v roce 2014. Lákavá nabídka nebo pokračující pokles? Jak to vidíte vy? :)

DIS
$92.02 -$0.56 -0.61%
1 Day
-0.61%
5 Days
-2.58%
1 Month
-7.88%
6 Months
-19.25%
1 Year
-29.02%
YTD
-10.09%
5 Years
-27.92%
Max.
+85,995.92%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Mám z toho takové smíšené pocity :D. Akcie klesá už dlouho a to se mi vůbec nelíbí, ovšem cena akcie je aktuálně super a asi příští týden přikoupím.

Já právě taky, nemůžu se rozhodnout, zda jim věřím i do budoucna nebo ne.

Akcie DIS naštěstí v mém portfoliu tvoří jenom malou pozici, takže jsem klidný 😁.

Já se chystám koncem měsíce nastoupit :)

Paráda. :)

:)

Držím:)

Jakou máš průměrnou nákupku? :)

93

Já držím. Mám nakoupeno a budu čekat jak to dopadne. Každopádně už delší dobu sleduju tvou schopnost pokládat dobrý a trefný dotazy. Viz. naše debata o T-mobile.

Díky za to! :) To mě potěšilo. :)

$DIS-0.6% už na tom bylo lépe, ale podle mě se to jednou zlomí. Už klesáme dost hluboko. Já pozici mám a zatím nehodlám přikupovat. Možná až zase na nižších cenách.

Zlomí, možná ano, ale doleze zpátky na ATH?

ATH je opravdu vysoko, bylo by to zhodnocení přes 134 %. To je v dohledném horizontu asi dost nepravděpodobné.

Disney stagnuje. Má vysoké provozní náklady a poslední zisky nebyly dobré. Takže se nedá říct, že by to za tuhle cenu byla zrovna levná akcie.

Díky za tvůj názor! :)

Toto je to, čo mi trošku vadí. Totálna absencia co sa týka fundamentu, alebo je to skôr nevedomosť? Ako si niekto môže myslieť, že cena akcie je dobrá len preto, lebo sa nachádza na niekoľkoročnom minime? Veď predsa hľadajte dôvody prečo je to tak. Pozrite si vývoj ziskov, dlhov, marží, atď a budete vedieť prečo je cena akcií tam kde je.

Samozřejmě, že na to koukám :) I tak mi cenovka DIS přijde lákavá. :)

Stále nechápete. Vy sa pozeráte len na cenu akcie a nie na valuaciu spoločnosti. Ak si myslíte, že cena akcie je výborná, lebo sa nachádza na cene z roku 2014, tak sa pozrite na čísla:

Čistý zisk v roku 2014 = 7,8 miliardy (2023 má byť cca 3,3 miliardy)

EPS v roku 2014 = 4,49 (2023 má byť cca 3,71)

Dlh v roku 2014 = 12,17 miliardy (2023 cca 44,5 miliardy)

a mohol by som pokračovať. Áno, niektoré ukazovatele sú z zvýšené/znížené z objektívnych príčin (napr. akvizície/zvýšenie hodnoty majetku). Keby sa na to pozeráme len z druhej strany, tak cena akcie je stále nadhodnotená oproti roku 2014. Ale trh sa pozerá na to, že tieto čísla by sa mali výrazne zlepšiť v najbližších rokoch. Ak to tak bude, aj tak sa spoločnosť obchoduje na P/E 17 na rok 2024 a P/E 15 na rok 2025, čo nie je pre mňa na túto spoločnosť atraktívna hodnota, zvlášť keď sa orientujú na politiku, ktorá nie je po chuti hlavne rodinám s deťmi.

Za současného stavu asi jediné na co se dá spekulovat v pozitivním duchu je, že Disney někdo koupí (nebo přinejmenším signifikantní podíl) - Apple třeba. Teď a tady bych asi v nějakou velkou renesanci nevěřil. Jak vidno jenom cenný aktiva prostě k dobrý výkonnosti nestačí.

Spekulovat se da na vice veci, ale odprodej radim az nekam na konec,) Kazdopadne nejake nabidky uz chodi https://finance.yahoo.com/news/byron-allen-makes-10-billion-015324609.html

To jsem nečetl, díky. :)

Naprosto s tebou souhlasím.

Já si nemyslím, že jen tak půjdeme pod 80 musela by tomu pomoci nějaká zpráva. Spíš si myslím, že se budeme flákat nějakou dobu do strany mezi 80-90 do budoucna tam ale vidím růst nic méně jestli to bude dva tři pět let to ti nikdo neřekne, ale disney jako značka a další věci co má já si nemyslím, že to má být akcie co půjde pomalu do .... :) A jak víme od Buffeta nejlepší investice je dobrá akcie v jejich špatných obdobích být na tom disney dobře tak jí asi moc neuvidíš pod 100usd. Toť můj názor Disney mám ale ne moc, zatím přikupuji opatrně nejdu do toho po hlavě, protože mám i jiné akcie co mě lákají momentálně ještě více ať už skrz dividendu, tak i dobrou cenu a sektor, ale jak tyhle akcie půjdou nad mé nákupní představy, tak nemám problém házet něco do Disney ano PE je vysoko na druhou stranu za mě ta značka nezmizí určitě jen tak a bude tu dalších XX let...

Plně souhlasím a super opět další názor pozitivní pro ty, kteří pořád hledají mi přijde argumenty proč odepsat $DIS-0.6% Přesně, já osobně si myslím, že také se budou plácat ještě nějaký čas mezi 80-90$, ale jak si napsal s tím Buffettem, tak to je krásně výstižné. 😊 Jinak, pro inspirace, jaké další tituly vyhlížíš jak píšeš, že Tě lákají? 😊

Tak zatím nic nové spíš co se tu řeší NHY i když teď povyskocil a CRWD,VICI a nějaké se ještě najdou no.. To NHY mě zajímá teď nejvíce asi a je dost pravděpodobné že tam budu mít za chvilku stejně jak CVS kde mám největší pozici 😁

Vidím to dost podobně, hold záleží jak se společnost z momentální situace dostane a zda si dokáže investory získat na svou stranu a obrátí svůj sentiment v nějaký ten růst. :)

Za mě pokračující pokles, alespoň ještě nějakou dobu.

Díky za názor. :)