Investoři, jaké akcie vás v poslední době nejvíce zaujaly a proč?

Mě v polední době zaujaly akcie $AMZN-0.2% , $NKE-0.8%  a $CVX+0.6% . U všech tří akcií vidím určitý potenciál a akcie $NKE-0.8%  a $CVX+0.6%  jsou v poslední době na pěkné ceně. Navíc všechny tři akcie jsou z úplně jiného sektoru. Tech. akcie už v portfoliu mám, ovšem akcie NKE a CVX by mi mohly portfolio pěkně diverzifikovat.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Podle férové ceny je $NKE-0.8% o 21% nadhodnocený...tak ted baboraď :)

Teď na to koukám :D. Já bych vnitřní hodnotu akcie viděl spíše okolo 80$. Pak záleží jak dlouho chce investor tuto akcii držet. Já se na to koukám z dlouhodobého hlediska a v tom případě mě i aktuální cena akcie nepřijde špatná :D

Ano, z toho dlouhodobého hlediska to asi dává smysl, jen to fakt musí být dlouhodobé, protože se ta akcie může na nějaký čas ještě sesypat :)

Amazon

$AMZN-0.2% je klasika, super. Také sledují a mám v portfoliu a hezky roste, jen mě mrzí že jej nemám za víc. Investovat teď. No, těžko říct, tak v horizontu za 5-10 let určitě ano, bude výše, ale je to ta psychika no, kupovat akcii nahoře, to se člověku nechce. A pak ten $NKE-0.8% tý jo, pokukuji po něm také co se dostal pod 100$. 😊

Vidím to stejně. Já bych akcie AMZN držel 5-10 let určitě a tím pádem by nákup na této ceně byl v pohodě. Ale jak píšeš, na psychiku je to těžké a nechce se mi moc nakupovat takto nahoře.

Já jsem nedávno nakupoval $CVS-1.0%. To je podle mě stále velmi dobrá value. A jinak samozřejmě včera IPO ARM. Bude zajímavé sledovat, jak si akcie dále povede.

$CVS-1.0% mám také rád a když to řeknu blbě, těšil jsem se z toho propadnu nedávno a hezky dokoupil. Jen si říkám, jestli kupovat i teď stále, pořád dokupuješ postupně v tom? ...to IPO také sleduji, ale zatím si netroufnu do toho skákat, myslím, že to bude dost volatilní.

Já se taky těším z $CVS-1.0%, ale už nedokupuju. Vzhledem k malým maržím si nejsem jistý budoucností společnosti. Spíš to vidím, že do pár let začnou stagnovat nebo je někdo koupí nebo zlikviduje (třeba Amazon). Teď plán vybrat zisky na propadu, ještě to pale let nechat jet, ale v tuto chvíli tam nevidím zářnou budoucnost.

Já jsem něco málo přikoupil a zatím už to jen sleduji. Pokud by byla cena výrazně nižší, půjdu do toho. To IPO bylo nakonec opravdu divoké a hlavně to byly jenom dva dny, takže je lepší to nechat vychladnout.

Souhlasím, akcie CVS mám též zařazené v portfoliu. Jinak rozhodně bude zajímavé sledovat vývoj ceny akcie ARM.

Mám je v seznamu ale zatím si netroufnu moc do toho jít, může to jít fakt kamkoliv, přeci jenom, společnosti jde o to "vybrat" co nejvíce teď a pak může přijít propad...nevím no, jak na se na to díváš Ty?