S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Vlastní někdo akcie Unity Software $U-2.8%? Jedná se o společnost, která vyvíjí hry, ale její akcie se od IPO dost propadly. Nyní to ale vypadá, že našli stabilní hodnotu. Navíc poslední 2 kvartály už překonávají odhady analytiků. A ne o málo.

U
$25.31 -$0.74 -2.84%
1 Day
-0.03%
5 Days
-7.93%
1 Month
-16.79%
6 Months
-28.81%
YTD
-30.24%
1 Year
-7.74%
5 Years
-60.41%
Max.
-60.41%

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

To Unity udělalo dost zajímavý krok a vývojáři co budou, nebo mají úspěšnou hru v začátcích, tak mohou dost rychle díky tomuhle krachnout mluví se o 20 centech za instalaci oni tvrdí, že dokážou poznat, že se opravdu bude platit jen za jednu instalaci hry na např PC a že se jim má věřit, že to dokáží nic méně tam je blbé to že vývojář bude platit i za pirátské verze a to je ten problém, že lidé co to koupené mít nebudou a nějakým způsobem to obejdou, tak vývojář za ně 20 centů bude platit také. :) Jinak je to nastaveno údajně že čím větší vývojář tím méně platí za instalaci, ale stejně to bude dost velký zásah vývojářům co Unity používají a ne malý, protože díky tomuhle budou muset zdražit hry, aby se chránily před piráty a právě poplatky Unity.. :) Buď to půjde do kopru i když se jim zlepší finanční výsledky na kratší dobu, nebo nevím... :D Ono to v kopru trochu i je co si budeme povídat a proto to udělali..

Chápu. Prostě to nemají jednoduché, ale šanci stále mají.

Za mě nemaj proti Unreal engine moc co nabídnout a už ani nižší cenu 😒

Je to tak. Všude je vidět hlavně engine od Epic Games a Ubisoft je hodně v pozadí. Ani ty nové tituly nejsou tak populární jak bývaly.

být epic games nebo unreal engine jako akcie tak do toho jdu asi :D jejich kroky vývojaře přitahují a ne málo teď jejich novinky jsou úplně extrémně výhodné pro ně.. :)

Další možný price mover může být nedávná změna pricingu jednotlivých tieru. Hlavně pro středně velké developery, kde nově mimo jiné bude placeno dle počtů instalací. V některých případech je to pomoc, v některých zase opak. Uvidíme až si to sedne.

To je zajímavá zpráva. Mohlo by to pohnout s cenou.

Znepokojující u Unity je stock-based compensation, za rok 2022 dosáhlo $ 0.550 B.

Jejich hlavním produktem je Unity3D, tedy software, který umožňuje tvorbu 3D her. Tedy jejich hlavním produktem je software pro vývojáře. Taková Coca Cola ve vývoji her, ale nejsem programátor, tak mě kdyžtak někdo opravte. Za mě spolecnost vypadá dobře, jen hernímu businessu moc nerozumím. Tady pár věcí, co jsem posbíral. Konkurenční výhody Unity engine:

1. **Přenositelnost na různé platformy:** Unity umožňuje vývojářům vytvářet hry a aplikace pro širokou škálu platforem, včetně počítačů, mobilních zařízení, herních konzolí, VR/AR zařízení a dalších.

2. **Rychlý vývoj:** Unity nabízí nástroje pro rychlý prototypování a vývoj, což umožňuje vývojářům snadno testovat a iterovat své nápady.

3. **Silná komunita a podpora:** Unity má velkou komunitu vývojářů, což znamená, že je snadné najít podporu, tutoriály a doplňky pro rozšíření funkcionalit engine.

4. **Vizualizace:** Unity umožňuje vývojářům vytvářet výjimečnou vizuální kvalitu a efekty, což je důležité pro atraktivitu her a aplikací.

5. **Nízké náklady na vývoj:** Unity nabízí různé cenové modely, včetně bezplatné verze, což umožňuje vývojářům s různými rozpočty vytvářet projekty.

Velká herní studia a vývojářské společnosti, které využívají Unity engine, zahrnují:

1. **Ubisoft:** Používá Unity pro vývoj některých svých mobilních her.

2. **Square Enix:** Využívá Unity pro některé mobilní a indie tituly.

3. **Rovio Entertainment:** Tvůrci série Angry Birds používají Unity pro některé své hry.

4. **Blizzard Entertainment:** Používá Unity pro některé projekty a dema.

5. **Electronic Arts:** Využívá Unity pro vývoj mobilních her a prototypování.

Je důležité poznamenat, že i když některá velká studia používají Unity, tento engine je také velmi populární mezi nezávislými vývojáři a menšími týmy díky své dostupnosti a schopnosti podporovat různé platformy.

Pěkně sepsané. Já znám spíše jejich hlavní konkurenty Unreal od Epic, který se více zaměřuje na ty větší projekty. Jsou dle mého lépe diverzifikovaní a hlavně nemusím spoléhat jen na ně, protože 40% vlastní Tencent, který má tolik dalších noh, že by mu i stonožka mohla závidět;)

Pokud se nepletu tak Unity vyvíjí spíše engine, který můžou (herní) developeři využít. Něco na na způsob ARM pro polovodiče.

Je to přesně tak.