Wielkie wydarzenie dla Bitcoina: Tesla, Block i Blockstream współpracują w celu wydobywania Bitcoinów z energii…

Blockstream i Block rozpoczynają budowę kopalni bitcoinów w Teksasie, wykorzystującej energię słoneczną i technologię magazynowania energii firmy Tesla. Układ fotowoltaiczny firmy Tesla będzie zasilał ten układ solarny. Wydobycie $BTCUSD+1.6% może znacznie wzrosnąć i poprawić się w wyniku tego ruchu, co może spowodować wzrost ceny Bitcoina.

Wydobywanie bitcoinów dzięki energii słonecznej? Przyzwoity ruch.

Obiekt będzie zasilany przez 3,8-megawatową baterię fotowoltaiczną Tesli oraz 12-megawatogodzinny Megapack. Współzałożyciel i dyrektor generalny Blockstream Adam Back, brytyjski kryptograf i członek grupy "cypherpunk", powiedział na marginesie konferencji Bitcoin 2022, że obiekt górniczy ma być dowodem koncepcji 100% energii odnawialnej z wydobycia bitcoinów na dużą skalę.

Przyszłość górnictwa Bitcoin

Czy ta innowacja przyczyni się do dalszego wzrostu popularnościBitcoina?

Adam Back, dyrektor generalny Blockstream: "Ludzie uwielbiają debatować nad różnymi czynnikami związanymi z wydobyciem bitcoina. Pomyśleliśmy, że to udowodnimy. Otwarty pulpit, na którym ludzie mogą razem grać, może zachęcić innych graczy do udziału" - powiedział Back.

"To krok w kierunku udowodnienia naszej tezy, że wydobycie bitcoinów może finansować bezemisyjną infrastrukturę energetyczną i budować wzrost gospodarczy w przyszłości" - powiedział Back.

  • Tablica rozdzielcza będzie publicznie dostępna i będzie wyświetlać w czasie rzeczywistym wskaźniki wydajności projektu, w tym wielkość wydobycia i łączną liczbę wydobytych bitcoinów. Firma zapowiedziała, że w późniejszej wersji tablicy rozdzielczej znajdą się również punkty danych dotyczące energii słonecznej i magazynowania.

Poprawa ekonomiki energii odnawialnej

Po pierwsze, Teksas jest dosłownie główną siedzibą i głównym źródłem energii odnawialnej w USA. Innowacje te pozwolą na maksymalne wykorzystanie zalet energii słonecznej i prędkości wiatru.

Górnicy bitcoinów od dłuższego czasu poszukują bardziej wydajnego źródła wydobycia $BTCUSD+1.6%. To nowe podejście do górnictwa może przyciągnąć wielu inwestorów poszukujących większej wydajności w górnictwie. Jednocześnie trzeba będzie pozyskać wielu inwestorów, ponieważ budowa tak dużej infrastruktury nie jest sprawą tanią, niezależnie od tego, kto jest zaangażowany w projekt.

Istnieją pewne ograniczenia i zastrzeżenia: ograniczenie polega na tym, że Teksas Zachodni ma około 34 gigawaty mocy, 5 gigawatów zapotrzebowania i tylko 12 gigawatów sieci przesyłowej. O górnikach bitcoinów można myśleć jak o tymczasowych nabywcach, którzy utrzymują aktywa energetyczne w ruchu do czasu, gdy sieć energetyczna będzie mogła je w pełni wchłonąć.

Back powiedział, że wydobycie, które ma zostać zakończone jeszcze w tym roku, uwypukla inną kluczową zasadę sieci bitcoin: Górnicy są niezależni od lokalizacji i mogą "robić to z dowolnego miejsca bez lokalnej infrastruktury".

Jeśli projekt okaże się opłacalny w fazie pilotażowej, Back powiedział, że firmy dodadzą do tego energię wiatrową i rozszerzą cały projekt. To sugeruje nam, że konieczne będzie przyciągnięcie "grubych ryb", które będą chciały w pełni wykorzystać te innowacje.

  • Przyciągnięcie inwestorów jest bardzo ważne; jeśli zainteresowanie tym rodzajem wydobycia będzie duże, górnictwo wiatrowe bardzo szybko się rozwinie, a to z kolei przyczyni się do wzrostu dobrobytu. To jest moc i ogromne obniżenie kosztów.

Powrót: Współpracując z Blockstream nad tym projektem wydobycia bitcoinów w 100% przy użyciu energii słonecznej i technologii magazynowania energii firmy Tesla $TSLA+0.7%, chcemy jeszcze bardziej przyspieszyć synergię bitcoina z odnawialnymi źródłami energii.

Widzę tu naprawdę dużą szansę dla wielu inwestorów, górników i firm, oczywiście na szczycie króla $BTCUSD+1.6%. Nie mogę nawet w najmniejszym stopniu zgadywać ani przewidywać rozwoju sytuacji, a już na pewno nie rozwoju kursu $BTCUSD+1.6% na podstawie tej wiadomości. Ta gigantyczna innowacja może jednak stać się wielką szansą.

Co o tym sądzisz? Podziel się ze mną swoją opinią w komentarzach poniżej👇

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet