Investoři, máte akcie $AAPL+0.7%  v portfoliu a jaký je váš aktuální názor na společnost Apple?

Já akcie společnosti Apple v portfoliu mám a jsem velice spokojený. Za mě je společnost Apple skvělá a myslím, že nemá zatím žádnou konkurenci a ten ekosystém je též skvělý a neuvěřitelný. Za mě jsou jak produkty, tak i služby společnosti skvělé a jsem s nimi velice spokojený. Apple nedávno přišel během dvou dnů o přibližně 200 mld. USD ze své tržní kapitalizace, na což se nedívá úplně pěkně a to  jaké kroky udělala Čína se mi též nelíbí, ovšem můj názor na společnost to nějak nemění. Co se týče Apple Eventu, který se konal minulý týden, tak za mě se nové Iphone15 povedly, vypadají pěkně a ty funkce se mi líbí.

AAPL

Apple Inc.

AAPL
$191.24 $1.29 +0.68%
Capital Structure
Market Cap
3.0T
Enterpr. Val.
3.1T
Valuation
P/E
31.2
P/S
7.8
Dividends
Yield
0.5%
Payout
15.5%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Ahoj, v podstatě napíšu, shrnu jen to co ostatní, protože už si zde píšeme pravidelně k tomuto a jsme všichni Apple uživatelé. Apple mám též celou dobu svého investování a budu mít, je to pro mě srdcovka kdy před pár lety jsem se do jejich produktů zamiloval. Vlastním Maca a Iphone 13, měl jsem i tablet ...vše super. Jak ale je zklamání lidí, ano, dle mě, nejde každý rok posouvat produkty někam nahoru. Nevím proč každý rok musí přijít s novou řadou, u takto kvalitních výrobků mi přijde nemožné za tak krátkou dobu to vždy posunout výše, aby to stálo za to měnit. Zde právě dojde pak k tomu zklamání, na druhou stranu člověk co je v tom zaběhnutý, tak ví, že je blbost aby každý rok kupoval nové. Dále ale jak píše Kuba, i přesto mají vždy prodeje a umí to prodat lidem, kteří dle mě si kupuji a utrácejí ty peníze jen proto že je to značka, že to má každý. Tady jsme docela ještě chudí, ale v USA to kupujou lidi, je to dle mě tak bráno jinak, něco jako kdyby tady taky jdeš automaticky do A3sport a kupuješ boty kolem litru značky nějaké, než aby si šel k vietnamcům a koupil boty za dvě stovky. Tam prostě jdou a koupí Apple, protože to mají všichni a tak ...co tím chci říci, prostě přesně, cena se nehýbe každý rok raketově nahoru, ale ta jistota, že za 5,10 let budou o dost výše tam myslím je a i přesto, že za rok nejde udělat převrat v technologii, pořád to dokážou prodat lidem a to je hlavní pro byznis že. 😊

Super, díky za odpověď. Já to vidím velice podobně jako ty. Apple každý rok nemusí představit něco extra nového a revolučního. Stačí když bude fungovat tak, jako do teď. Společnosti se daří a jak píšeš, je skoro jisté, že akcie této společnosti budou dalších 5-10 let pěkně růst. 😊

Mašina na peníze.

Stručné ale přesné :D

Spokojená s nimi jsem :) z posledního eventu jsem ale zklamaná:D

Chápu, jste zklamaná z něčeho konkrétního?

Čekala jsem nějaké nové funkce a nic

Přesně jak psal Matyáš. Apple mám v portfoliu a s akcií jsem spokojený. Ovšem o posledních Apple eventech se to říct nedá. Od iPhone 12 Apple své produkty obecně příliš neposunul. Jsem vlastníkem iPhone 11Pro a pokud se podívám na parametry, tak prakticky nemám důvod měnit. Telefon využívám kromě práce primárně k focení a jsem dost náročný. Rozdíl mezi mou generací není takový, abych přemýšlel nad novým telefonem a právě z tohoto důvodu nejsem spokojený. A slyším to bohužel od lidí i recenzentů často. Až se vrátíme do doby, kdy se budu každej rok tlouct do hlavy, že jsem si loni koupil iPhone a rok si nepočkal a až nebudeme představovat opletenej kabel a zavedení USB-C jako vrchol Keynote, tak budu spokojenej i jako akcionář mnohem více.

Souhlasím a vidím to stejně. I přesto že nějak tak vyrůstám v té mladší generaci ten nový mobil nepotřebuji a stačí mi iphone X. Ovšem znám lidi, kteří si ten iphone 15 koupí i za aktuální cenu.

Lukáši, je super že se nevezeš na trendech a nekupuješ to, co kupuje každej. Btw. iPhone X je super telefon! A z té jedenáctky jsem byl Adi půl roku nasranej. 😂 Vůbec to není o ceně. Neopak schopnost Applu prodat drahý věci i lidem, kteří na to nemají je věc, která nás jako akcionáře zajímá. Můj problém je to, že víc a víc lidí říká, že nemá důvod k upgradu. A to že Apple nepohnul letos s cenou je toho jasným důkazem.

Akcie $AAPL+0.7% vlastním od samého začátku mého investování. Tahle firma jen dostává svému jménu a opět to s novými modely a jejich předobjednávkami dokazuje. Další roky  v mém portfoliu jistě nadále zůstane.

Přístup mám stejný :)

Akcie Applu vlastním snad v největším zastoupení, držím je dlouhodobě tudíž příliš nekoukám na odchylky, za mě je to společnost s minulostí, přítomností i budoucností, tudíž v tomto ohledu strach nemám.

Ovšem z posledního eventu jsem celkem zklamaný.

Super souhlasím. 
Je to něco konkrétního proč jste zklamaný?

Především na mě až moc zaměřeno na ekologii a možná trošku i z představení 15, ale asi tak nějak chápu postoj společnosti, takže je to spíše jen subjektivní.