Akcje Apple nie widziały nowego iPhone'a. To może pomóc

Akcje Apple $AAPL+0.6% spadły po premierze iPhone'a 15, ponieważ analitycy byli sceptyczni co do tego, czy zwiększy on sprzedaż. Ale nowe dane mogą zmienić ten pogląd.

Według Daniela Ivesa z Wedbush, rozpoczęcie przedsprzedaży iPhone'a 15 przynosi dobre wieści dla Apple (AAPL). W swoim raporcie badawczym napisał, że na podstawie analizy Wedbush, zamówienia w przedsprzedaży wzrosły o 10 do 12% od niedzieli w porównaniu do tego samego okresu dla iPhone'a 14. Smartfon ma trafić do sprzedaży w sklepach od najbliższego piątku.

"Nasze kontrole łańcucha dostaw w Azji w ten weekend dają nam większą pewność, że liczba sztuk iPhone'a powinna wynosić około 85 milionów sztuk i może zbliżyć się do 90 milionów, ponieważ już trwające, przyciągające wzrok promocje operatorów będą głównym katalizatorem aktualizacji w okresie świątecznym" - napisał Ives.

Akcjom Apple przydałby się impuls. Spadły one o 0,2% do 174,69 USD w obrocie przedrynkowym. Akcje spadły z najwyższych poziomów około 195 USD pod koniec lipca, częściowo z powodu obaw o zakaz używania iPhone'ów przez chińskich urzędników państwowych,

Ives twierdzi, że we wczesnych danych dotyczących iPhone'a 15 jest więcej dobrych wiadomości - zamówienia w przedsprzedaży są ukierunkowane na droższe modele Pro i Pro Max. Wedbush przewiduje, że Apple osiągnie średnią cenę sprzedaży iPhone'a 15 na poziomie około 925 USD, czyli o około 100 USD więcej niż sprzedawało iPhone'y przez ostatnie 12-15 miesięcy.

Popularność droższych modeli potwierdzają niektóre publicznie dostępne dane, ponieważ Apple przesunęło daty wysyłki iPhone'a 15 Pro Max na listopad w niektórych krajach, w tym w USA.

"Chociaż nie jestem wielkim fanem długiej konfiguracji Apple w najbliższym czasie, byłbym ostrożny nawet po krótkiej stronie, biorąc pod uwagę oczekiwane dane dotyczące iPhone'a 15" - napisał analityk Mizuho Jordan Klein w poniedziałkowej nocie badawczej.

Akcje PayPal pozostaną pod presją nawet po tym, jak Alex Chriss obejmie stanowisko CEO, mówi MoffetNathanson

Akcje PayPal Holdings Inc (PYPL) mogą nadal nie spełniać oczekiwań pomimo resetu z nowym dyrektorem generalnym, według MoffetNathanson.

W poniedziałkowym raporcie firma obniżyła ocenę akcji PayPal do Market Perform z Outperform i obniżyła cenę docelową do 75 USD za akcję. Prognoza MoffetNathanson zakłada około 17% wzrost w stosunku do piątkowej ceny zamknięcia na poziomie 64,21 USD.

AAPL

Apple Inc.

AAPL
$191.12 $1.17 +0.62%
1 Day
+0.62%
5 Days
-6.31%
1 Month
-0.74%
6 Months
+17.11%
1 Year
+13.83%
YTD
+41.95%
5 Years
+220.86%
Max.
+138,218.43%

Akcje PayPal $PYPL+2.8% spadły o prawie 10% od początku roku i spadły o 1,4% w poniedziałkowym handlu przed rynkiem.

Analityk Lisa Ellis twierdzi, że pomimo potencjalnie obiecującego nowego startu firmy z nowym dyrektorem generalnym i byłym dyrektorem Intuit Alexem Chrissem 27 września, PayPal nadal będzie poniżej szacunków MoffetNathanson.

"W przyszłości niestety spodziewamy się, że wzrost zysku brutto PayPal pozostanie słaby, na niskim lub średnim poziomie jednocyfrowym, i widzimy potencjał do dalszego obniżenia naszych szacunków, szczególnie biorąc pod uwagę silną dynamikę Apple Pay, która, jak się obawiamy, zacznie korzystać z silnych efektów sieciowych w obszarze płatności" - powiedział Ellis.

Ellis dodał, że dalsze przeciwności związane ze słabym wzrostem Venmo, a także zawężający się zestaw możliwości obniżenia kosztów operacyjnych, będą frustrować PayPal w najbliższym czasie.

"W rezultacie, choć jesteśmy podekscytowani nowym początkiem w PayPal pod kierownictwem nowego CEO Alexa Chrissa, uważamy, że nadchodzący rok będzie niestety nadal trudną podróżą dla firmy" - powiedziała.

PYPL
$59.24 $1.62 +2.82%
1 Day
+2.82%
5 Days
-2.1%
1 Month
-4.06%
6 Months
-17.5%
1 Year
-34.92%
YTD
-17.13%
5 Years
-30.42%
Max.
+68.35%

Fajne i interesujące informacje, dzięki. Myślę też, że gdy sprzedaż nowych urządzeń ruszy pełną parą, akcje wzrosną.

Dziękuję i jestem tego samego zdania!

A co sądzisz o $PYPL+2.8%... czy uważasz, że ma szansę odzyskać przynajmniej w jakiś sposób, na przykład około 80 USD, mimo że konkurencja jest ogromna?

Ja też to oglądałem. Apple keynote na telewizorze i wykres na telefonie. Akcje spadają, bo klienci mają niższe ceny i dzięki temu kupią więcej? Dobra robota :) Inwestorzy wczoraj zdali sobie z tego sprawę.

Dosłownie świetna robota!