Které propagandě věříte? Je Čína v pohodě a na cestě ovládnout svět, nebo se řítí do velkých problémů? Já když sleduju videa jako https://youtu.be/mqA5NODRnQI, tak moc optimistickej nejsem.

A docela se bojím, že $TSLA-0.5% má svojí největší a nejprofitabilnější továrnu právě v Číně a zatím to nevypadá, že by ji nějaká další nová továrna mohla v nejbližších letech nahradit.

Vote to see the results! 77 answers already!

Přijde mi, že mají takové své problémy... ale která země je dneska nemá? Když někdo bude chtít rozložit USA, Rusko, Německo tak ho rozloží...

Čína na tom bude podle mě o něco hůř s postupem času - Indie jí dost předbíhá, ale nebude to nic dramatického.

Čína je smoke and mirrors.

Sledoval jsem Muskovu návštěvu Číny. Jeho přijetí bylo opravdu na téměř nejvyšší úrovni. Oficiálně, neoficiálně 🤷‍♂️ a finální veřejný závěr byl shodli jsme se že obchod USA Čína není hrou s nulovým součtem. Dokud je tedy nekonfrontační alternativa Win Win to o co Čína stále usiluje není důvod k přehnanému pesimismu.

Asi bych měl sledovat jiný videa 😁 Díky

Ono to je takový těžký no, my vlastně víme jenom to, co oni chtějí abychom věděli. Ale můj názor je takový, že krize samozřejmě možná je, ale kolaps? To je podle mě až moc silné slovo na takovou velmoc.

Video jsem neviděl a Teslu vůbec nesleduju, ale předpokládal bych, že tam vyrábí kvůli levné pracovní síle, surovinám a rostoucí střední třídě. Pokud se Číně nebude dařit, výrobní cena zůstane stejná nebo klesne a bude se prodávat do světa. Pokud se jí bude dařit, náklady vzrostou a cena vozů taky. Může do toho vstupovat stát s datováním svého auto průmyslu, ale to je dlouhodobě neudržitelné.

Také to moc optimisticky nevidím. I když výkazy některých firem vypadají solidně, bohužel nikde nelze ověřit, jestli je to fakt pravda :-D

Já osobně už jen z pricnipu propagandám nevěřím :D

Problém je, že aktuálně je propaganda v podstatě všechno 😁