S&P 500 ^GSPC 5,307.75 +0.06%
Nvidia NVDA $1,126.37 +5.79%
Tesla TSLA $177.17 -1.16%
Alphabet GOOG $177.96 +0.92%
Apple AAPL $191.24 +0.66%
Microsoft MSFT $428.91 -0.29%
Meta META $476.97 -0.26%
Amazon AMZN $180.91 +0.09%

Nu Holdings - duży gracz na horyzoncie?

Nu Bank jest jedną z największych na świecie platform bankowości cyfrowej (pod względem liczby klientów) i jedną z wiodących firm technologicznych, posiadającą 48,1 mln klientów w Brazylii, Meksyku i Kolumbii (stan na 30 września 2021 roku). Do ich klientów należy około 28% populacji Brazylii w wieku 15 lat i więcej. NuBank jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich kart kredytowych.

W 2013 r. postanowili rozpocząć swoją podróż od przełamania rynku usług finansowych w Ameryce Łacińskiej, którego wartość szacuje się na około 1 bilion dolarów do 2021 r. Według Banku Światowego w Ameryce Łacińskiej jest to około 650 milionów ludzi, z których wielu nie posiada wystarczającej liczby rachunków bankowych i jest głęboko niezadowolonych ze swoich dotychczasowych relacji z bankami lub zupełnie nie posiada rachunku bankowego.

Dlaczego widzę w tej akcji wielką szansę?

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta zainwestowało około 250 mln USD w IPO Nubanku.Oczywiście to, że ktoś z "profesjonalnej ligi" kupuje akcje danej firmy, nie oznacza, że jest to dobry zakup dla mnie, ale spójrzmy, co się działo na początku roku. Wartość akcji spadła z początkowych 9,98 USD do 6,75 USD, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie, prawda? Jednak obecnie akcje przeżywają rozkwit, wzrosły o prawie 48% z poziomu 6,75 USD, a obecna wartość, która wynosi 10,20 USD, nie wygląda na ostateczny przystanek w tym wzroście. Analitycy uważają, że w tym roku możemy być świadkami korzystnego rozwoju sytuacji i cena może wzrosnąć do 16 USD za akcję!

2.Jest to firma nowa na rynku, ale z dużymi perspektywami na przyszłość. Firma nie jest obecna na rynku tak długo (od 2013 roku), ale bank ma już ponad 48 mln użytkowników i oddziały w innych krajach Ameryki Łacińskiej (Meksyk, Kolumbia). Każdego miesiąca jego klientela powiększa się średnio o dwa miliony nowych klientów, którzy opuszczają tradycyjne banki z powodu wysokich rocznych opłat za prowadzenie konta itp.

3.Jest oczywiste, że Nu Holdings aspiruje do miana jednego z największych nie tylko w branży fintech, ale w całym sektorze technologicznym. Co więcej, cena 11 USD za akcję uczyniłaby z niej jedną z najbardziej wartościowych firm w całej Ameryce Łacińskiej:

Pomijając wycenę, jest wiele powodów do optymizmu, jeśli chodzi o rozwój Nubanku. Nowe produkty, nowe rynki i nowi klienci mogą przyczynić się do wzrostu aktywów i zysków nie tylko w najbliższych latach, ale także w następnych dziesięcioleciach. Model wyłącznie cyfrowy zapewnia znaczną przewagę kosztową nad firmami o ugruntowanej pozycji, a historia Nubanku wskazuje na imponującą realizację i bardzo korzystny branding.

Czy masz te akcje w swoim portfelu? Podziel się z nami swoją opinią o tej firmie!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet