S&P 500 ^GSPC 5,308.62 -0.24%
Tesla TSLA $179.37 -3.88%
Alphabet GOOG $177.14 -1.34%
Nvidia NVDA $944.01 -1.03%
Meta META $469.42 +1.03%
Apple AAPL $190.98 -0.71%
Amazon AMZN $182.83 -0.17%
Microsoft MSFT $429.72 +0.16%

Cathie Wood: Tesla bude v roce 2026 na hodnotách 4600$ po spuštění této služby

Cathie Wood předpovídá budoucí vývoj akcií společnosti Tesla $TSLA-3.9%. Predikce je rozhodně býčí a dává smysl, Cathie vidí potenciál především v jedné rozvíjené složce, která přinese obří zisky Tesle a všem jejím akcionářům. Budeme se v roce 2026 radovat z Tesly na hodnotě 4600$?

Je pravda, že vše co má spojitost s Teslou je pomyslně býčí, růstové a nebo ziskové, bude tomu tak i nadále?

Prvotní předpoklad ze strany Cathie Woodové byl, že $TSLA-3.9% bude v roce 2025 na hodnotách 3000$, co stojí za změnou názoru a velice býčí predikcí? Konečný cenový cíl v roce 2026 bude 4600$, tvrdí Cathie Wood, 5 letá prognóza počítá s nedávnými sliby Tesly $TSLA-3.9% o spuštění specializované služby robotaxi. 

Dva případy vývoje dle Cathie Wood

Robotaxi si může připsat veliký úspěch na světovém trhu.

Společnost Ark Invest ve své poslední zprávě uvedla, že v nejlepším případě by akcie společnosti vedené Elonem Muskem mohly do roku 2026 dosáhnout 5 800 dolarů za akcii a v případě medvědích podmínek by to mohlo být kolem 2 900 dolarů. Reálná je však hodnota okolo 4600$ bez ohledu na rok býka nebo medvěda.

Potenciální obchodní linie robotaxi společnosti Tesla je klíčovým hnacím motorem, který v roce 2026 přispěl 60% očekávané hodnoty a více než polovinou očekávaného EBITDA.

 • Dále se očekává, že v roce 2026 bude $TSLA-3.9% generovat 57% tržeb z elektromobilů a další část by mohla převzít právě robotaxi.

Dodávky a výnosy: 

Výzkum předpovídá, že Tesla $TSLA-3.9% by mohla do roku 2026 prodat 17 milionů elektrických vozidel v nejlepším scénáři a pouze 10 milionů v medvědím scénáři. 

Pro srovnání: Tesla loni prodala o něco méně než milion aut.

Nadále se bude počítat i s vývojem nových vozidel a možným zdražováním cen elektromobilů, to se podepíše na dalších ziscích.

Zpráva také odhaduje, že příjmy z elektrických vozidel budou do roku 2026 mezi 372 a 513 miliardami dolarů a že příjmy z autonomní jízdy by činily až 486 miliard dolarů. 

 • Upozorňuji, že tato predikce je založena pouze na prodeji aut Tesly a úspěchu robotaxi. Dál si rozebereme další varianty a možnosti, které mohou cenu Tesly hnát do výšin.

Model nezahrnuje další obchodní příležitosti, jako je humanoidní projekt Tesly, energetický obchod a její superpočítač Dojo jako služba.

Menší přehled plánů Elona Muska a Tesly, které podpoří růst

 • Pro začátek uvedu, že některé z informací jsou pouze spekulace a nebo teprve mohou jít do procesu výzkumu/výroby.

Co se chystá?

 1. Robotaxi a potencionálně robo letadla
 2. Zlepšení úschovy a úspory energie
 3. Humanoidní robot
 4. Mikročip, který by mohl být zaveden přímo do živého tvora ( zde se Musk nebojí mluvit o tom, že pro pochopení mnoha věcí ohledně světa a vesmíru potřebujeme širší vědomí a vnímání, které v sobě máme, ale neumíme jej ovládat).
 5. Dnes jsem také psal článek na téma těžby Bitcoinu, kde se může Tesla angažovat: Obrovská událost pro Bitcoin: Tesla, Block a Blockstream se spojili, aby těžili bitcoiny ze solární energie | Bulios
 6. Rozvoj solární energie a infrastruktury po větší části planety, zpřístupnění cen elektromobilů pro běžného člověka.
 7. Spolupráce na těžbě komodit (Nikl a další potřebné prvky)
 8. Na jaře 2019 Tesla učinila záhadný odkaz na projekt nazvaný Dojo, "supervýkonný tréninkový počítač" pro zpracování video dat. V létě 2020 pak Elon Musk tweetoval: "Tesla vyvíjí tréninkový počítač (neuronové sítě) nazvaný Dojo, který zpracovává skutečně obrovské množství video dat. Je to bestie!

To je z mého pohledu jen zlomek toho, co můžeme očekávat. Neříkám, že se vše naplní a také neříkám, že se to stihne zrealizovat během pár let, jde jen o hnací sílu, která bude doprovázet Teslu v průběhu let.

 • Pokud vás napadají další produkty nebo postřehy ohledně $TSLA-3.9%, tak budu rád když se s námi podělíte o své informace do komentáře. Jednoznačně je toho mnoho, co nám může Tesla v průběhu let nabídnout.

Pojďme si společně udělat predikci ceny Tesly do roku 2025-2026, své odhady mi pište do komentáře.

 • Můj odhad je okolo 1700$ za akcii (samozřejmě beru v potaz split, který když bude 5:1 tak jsme na hodnotách okolo 200$ za akcii). Z mého pohledu to není ani přemrštěný odhad a ani podhodnocený odhad. Má predikce může být tak blízko jako je predikce Cathie Wood, která vidí 4600$. Vše bude záviset na monetizaci, výrobě, vývoji a dalších x desítek aspektů, takže se nejedná o vůbec jednoduchý úkol z pohledu predikce ceny.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Zase ta Cathie 😃

Cathie má možná šílené predikce, ale úspěšná v investování očividně je 🤔

Nevím mám určitou averzi vůči Cathie a všemu, co řekne😄 Nicméně Tesle jako takové dost věřím. Já osobně to vidím tak okolo 3000-3500$.

Mnoho lidí hází její predikce a odhady do pytle s Jimem Cramerem a dost to chápu😄

Já budu taktéž býčí a tipuju 4200$. Jen doufám, že se v budoucnu nespojí Tesla se SpaceX to by ten růst mohlo možná zpomalit, těžko říct.

Odvážný odhad a zároveň dobrý argument se SpaceX, Musk se tím netají, že by je mohl spojit v jedno.

Tesla mnohokrát ukázala, že má na velké věci, proč by nemohla dát i hodnotu 4600👏

Jednoduše řečeno je schopna pokořit hranici na kterou ukáže 😄😄

Víceméně bych řekl i ano,. ale zase takovou jistotu nemuzeme mit nikde😄