S&P 500 ^GSPC 5,005.92 -1.30%
Meta META $438.24 -11.20%
Microsoft MSFT $393.71 -3.75%
Alphabet GOOG $155.70 -3.36%
Amazon AMZN $171.42 -2.93%
Nvidia NVDA $819.08 +2.80%
Tesla TSLA $163.54 +0.87%
Apple AAPL $168.68 -0.20%

Tak máme za sebou další projev Fedu - Jerome Powell

Je toho plný web a možná i mnozí z Vás jste to sledovali, ale pro ty co ne, tak vypíchnu body. Trhy včera klesly a za mě osobně se to tak nějak dalo čekat. Po posledních výsledcích CPI bylo jasné, že ekonomové nebudou spokojeni. Do včerejšího zasedání se šlo s jistou, že aktuálně zvýšení úrokových sazeb neproběhne.

Co bylo ale více důležité, byla očekávání. Věřím, že dost investorů už čeká na "měkké přistání", ovšem to ale nepřichází. Powell řekl: ,, že „měkké přistání“, kdy se inflace ochladí bez rozsáhlého hospodářského poklesu, není základní linií pro cestu vpřed, ale je „věrohodným výsledkem“. A dodal, ,,V konečném důsledku o tom mohou rozhodnout faktory, které jsou mimo naši kontrolu".

Vyhlídky po včerejším zasedání tedy jsou,že do konce roku může přijít ještě jedno zvýšení úrokových sazeb o 0,25 bodů a pro rok 2024, plánují zatím jen 2x snížení, místo 4, které se odhadovalo a tím prodloužil dobu, po kterou zůstanou sazby na vysokých hodnotách.

Později Powell řekl, že měkké přistání bylo „primárním cílem“ a poznamenal, „toho jsme se celou tu dobu snažili dosáhnout“. Zdůraznil však, že hlavním cílem je cesta ke snížení cen. FED prostě si jde tvrdě za svým cílem k dosáhnutí/přiblížení k 2% inflaci.

Tak a teď Vaše reakce, dojmy? ... 😊 Samozřejmě pokles bude znamenat možnosti nákupu. Budete ale i někdo smýšlet na shortem indexů či konkrétních titulů, nebo si počkáte až na nákup? 💵

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Super, díky za souhrn. Nějak jsem toto zaspal a moc informací jsem si nezjistil, tedy toto se mi velice hodí. Osobně ještě čekám na nižší ceny.

Maličkost a o moc jsi nepřišel, jako vždy moc pozitivity od Fedu nebylo. Ano, také čekám ještě pokles, něco málo jsem přikoupil ale pořád mám i cash připravený.

Je mi to jasné, to by FED porušil pravidla kdyby řekl něco moc pozitivního :D

Super shrnuti

Děkuji. 😊 ...jak vnímáš tuto situaci, využila si propady a nebo počkáš ještě na další poklesy?

Akorát $O-1.4% jinak dal čekám co bude

Další hike asi ještě přijde. To je pro trhy zdá se dost negativní. Myslím, že s tím ale většina investorů musela počítat.

Také si myslím, po poslední zprávě CPI a jejich postoji k tomu to snad nemohlo dopadnout jinak

V létě se víc utrácí tak se inflace logicky zvedla. Uvidíme jestli se bude zase snižovat, ale zase tam budou Vánoce…

S tím jedním hikem jsem ještě počítal, tak jsem rád, že se mi to "potvrdilo", ačkoliv to stále rozhodně není 100%. Higher for longer se mi zdá být rozumné.

Jj no není jak píšeš, ale myslím se, že není snad co by se mělo stát, aby to nedodrželi a nezvýšili. Ještě to přijde jednou a pak to budeme muset vydržet než začnou klesat.

Vypadá to, že zářijový měsíc přeci jen (dle tradice) nezklamal. 😁

Tenvecerji pohyb dolů byl fakt něco. A zatím to vypadá, že Premarket pokračuje ve stejné náladě.

Jo no, dnes je to ještě větší jízda 🤦‍♂️

Bude to očividně ještě na dlouho. O to větší čas akumulovat! 😅

Tak tak, včerejší a dnešní propady lákají k nákupu, ale jak píšeš, počkám si, ceny ještě dolů půjdou. Teď jen doufat, že to třeba nepoloží nějaký reit, které jsou nyní za atraktivní ceny. 😁

Reity a dividendovky jsou nyní za velmi hezké ceny, v momentální situaci, mi to přijde jako nejlepší řešení.