Teladoc Health i 2 inne akcje sektora opieki zdrowotnej, które mają potencjał, by przynieść Ci duże zyski

Opieka zdrowotna to jedna z branż, która zawsze będzie obecna. Wszyscy możemy się z tym zgodzić. Ludność będzie się coraz bardziej starzeć, a zatem zapotrzebowanie na opiekę zdrowotną będzie stale rosło. Przyjrzyjmy się bliżej trzem akcjom spółek z sektora opieki zdrowotnej, które mają potencjał przynoszenia ogromnych zysków.

Starzejąca się populacja jest na rękę tym akcjom, czy Ty również zdecydujesz się skorzystać z tego trendu?

1. Intuitive Surgical $ISRG+1.4%

ISCRG jest obecnie notowany na poziomie 280 USD, co oznacza spadek o 22% od początku roku; źródło.

Ta marka sprzętu medycznego specjalizuje się w operacjach małoinwazyjnych. Jest ona najbardziej znana z najnowocześniejszej technologii robotycznej - systemu chirurgicznego da Vinci.

Firma ogłosiła wyniki za czwarty kwartał 2021 r. Przychody wzrosły o 17% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 1,55 mld USD. Zysk netto wyniósł 477 mln USD, czyli 1,30 USD na akcję rozwodnioną, w porównaniu z 434 mln USD w analogicznym okresie poprzedniego roku. Środki pieniężne i ich ekwiwalenty wyniosły w tym kwartale 8,6 mld USD. Kwota ta wzrosła o 1,8 mld USD w stosunku do roku poprzedniego dzięki środkom pieniężnym wygenerowanym z działalności operacyjnej.

W przyszłości kierownictwo zamierza rozwijać robotykę i platformy cyfrowe. Oprócz rozwoju w Stanach Zjednoczonych, kluczowym celem strategicznym jest ekspansja międzynarodowa.

Ponieważ szpitale są ponownie otwierane dla operacji planowych, w najbliższym czasie branża ta może odnotować gwałtowny wzrost. Według Grand View Research, globalny rynek minimalnie inwazyjnych narzędzi chirurgicznych będzie się rozwijał w tempie złożonego rocznego wzrostu (CAGR) zbliżonym do 15% w latach 2021-2028. Dlatego też Intuitive Surgical, lider rynku, zasługuje na uwagę.

2. Merck $MRK+0.9%

W ciągu ostatniego roku spółka MRK odnotowała wzrost o prawie 19%, źródło.

Następny w kolejności jest gigant farmaceutyczny Merck. W jej ofercie znajduje się kluczowy lek przeciwnowotworowy Keytruda oraz szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) Gardasil i Gardasil9. Grupa rozwija również działalność w zakresie zdrowia zwierząt.

Spółka ogłosiła wyniki za IV kwartał 2021 r. 3 lutego. Przychody wzrosły o 24% rok do roku do 13,5 mld USD. Dochód netto w wysokości 4,6 mld USD, czyli 1,80 USD na akcję, wzrósł o 84% z 2,5 mld USD w poprzednim kwartale.

W ciągu ostatniego roku ta globalna firma z branży opieki zdrowotnej wzmocniła swoją pozycję, rozszerzając istniejącą ofertę produktów poprzez przejęcia. Udoskonaliła również istniejącą linię produktów, uzyskując jednocześnie szereg zatwierdzeń od organów regulacyjnych z całego świata.

Analitycy są zgodni, że firma Merck powinna skorzystać na długoterminowym korzystnym trendzie w wydatkach na opiekę zdrowotną. Jesteśmy świadkami starzenia się ludności świata i rosnących potrzeb w zakresie opieki zdrowotnej. Co więcej, właściciele zwierząt chętnie wydają więcej pieniędzy na swoich ukochanych futrzanych przyjaciół. W związku z tym firma Merck prawdopodobnie odnotuje wzrost w kolejnych kwartałach.

3. Teladoc Health $TDOC+4.6%

Z drugiej strony, w ciągu ostatniego roku TDOC odnotował 66-procentowy spadek, źródło.

Jakonajwiększa na świecie platforma telezdrowia , oferuje usługi wirtualnej opieki medycznej na żądanie. W latach 2020 i 2021 ta firma z branży opieki zdrowotnej skorzystała w znacznym stopniu na pandemicznych dniach "pozostania w domu".

Spółka ogłosiła wyniki za IV kwartał 2021 r. 22 lutego. Przychody wyniosły 554 mln USD, co oznacza wzrost o 45% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Firma odnotowała stratę netto w wysokości 11 mln USD, czyli 7 centów na akcję, w porównaniu ze stratą w wysokości 394 mln USD w roku poprzednim. Środki pieniężne i ich ekwiwalenty wyniosły 893,5 mln USD na koniec kwartału.

Większość Amerykanów ponownie zaczęła spotykać się z lekarzami osobiście, a mimo to platforma wciąż się rozwija. Na przykład w IV kwartale odnotowano 4,4 mln wizyt, a w całym roku 2021 - 15,4 mln, co oznacza wzrost odpowiednio o 41% i 38%.

W międzyczasie średni przychód z jednego płatnego abonenta wzrósł o ponad 52% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniósł 2,49 USD. Zarząd oczekuje, że w tym roku przychody wzrosną o 25% do 30%, a łączna liczba uczestników osiągnie 20 milionów.

Ponadto ten wiodący dostawca usług telemedycznych nawiązał niedawno współpracę z firmą Amazon $AMZN+0.6% w celu uruchomienia usługi Teladoc na platformie Alexa. Ten cyfrowy asystent będzie łączył klientów z centrum telefonicznym Teladoc na obsługiwanych urządzeniach Echo.

Jeśli dotarłeś aż do tego momentu, bardzo dziękuję za przeczytanie. Jeśli spodobał Ci się mój tekst, będzie mi bardzo miło, jeśli dasz mi lajka. Co sądzisz o imprezach poświęconych zdrowiu? Czy jest to dobra inwestycja? Możemy podyskutować o tym poniżej w komentarzach 😉.

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Autorem tej analizy jest Tezcan Gecgil, nie jestem zawodowym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet