S&P 500 ^GSPC 5,301.05 +0.63%
Tesla TSLA $179.53 +3.33%
Meta META $475.15 +2.01%
Nvidia NVDA $1,058.69 +1.99%
Apple AAPL $190.10 +1.72%
Alphabet GOOG $176.47 +0.81%
Microsoft MSFT $430.08 +0.72%
Amazon AMZN $180.33 -0.40%

Mądrzy inwestorzy unikają tych dwóch ryzykownych akcji i Ty też powinieneś to zrobić, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy

W obecnym otoczeniu rynkowym wybór właściwych akcji do portfela jest ważniejszy niż kiedykolwiek. Kiedy inwestor kupuje akcje, naraża się na pewne ryzyko i oczekuje czegoś w zamian. Ale co zrobić, jeśli ryzyko inwestycji jest zbyt wysokie? Wtedy ostrożny inwestor powinien trzymać się z daleka od takiej inwestycji. Oto 2 akcje, których unikają mądrzy inwestorzy.

Uwaga na te dwie akcje!

Większość inwestorów śledzących GameStop $GME+5.7% wie, że miliarder Ryan Cohen, poprzez swoją firmę holdingową RC Ventures, posiada 11,9% akcji GME. Cohen posiada również 9,8% udziałów w Bed Bath & Beyond $BBBY, gdzie niedawno objął trzy miejsca w zarządzie.

Jeśli jesteś inwestorem, przestrzegałbym przed kupowaniem obu akcji. Jeśli Cohen nie będzie ostrożny, to nie skończy się to dobrze!

Oto dlaczego

Cohen kupił duży pakiet udziałów w GameStop i został przewodniczącym rady nadzorczej. Sprowadził wszystkich tych dyrektorów i członków zarządu. Akcje bardzo poszły w górę. Czy jednak podstawy działalności uległy poprawie? Odpowiedź brzmi: nie. A tak przy okazji, szczyt notowań przypadł na 483 USD. Obecnie cena spadła do około 150 USD.

W ostatnich tygodniach akcje GME ładnie odbiły - w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o
64%, ponieważ inwestorzy ponownie skorzystali z pierwotnego celu Cohena, jakim był zwrot akcji. Firma miała do powiedzenia same dobre rzeczy na temat swojej strategii przekształcania działalności GameStop. Cohen jest dobrym promotorem.

Roczny wykres akcji GameStop, Źródło: Google Finance

Zadanie trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania

Cohen ma teraz do odwrócenia dwie firmy przynoszące straty. Osiągnięcie sukcesu raz jest wystarczająco trudne. Ale chce to zrobić dwa razy. W tym momencie inteligentny inwestor zdałby sobie sprawę, że prawdopodobieństwo, iż Cohenowi uda się odnieść sukces w obu przypadkach, jest znikome.

Ten człowiek nie zrobił prawie nic, aby zmienić którąkolwiek z tych dziedzin, a mimo to jest gotów prowadzić wojnę na dwóch frontach jednocześnie. Niestety, ten scenariusz ma tylko jedno zakończenie - i z tego, co widzę, nie kończy się ono dobrze.

Nie rozumiem, dlaczego inwestor miałby wkładać pieniądze w te dwie firmy, które od dawna mają problemy z rentownością i borykają się z poważnymi niejasnościami w zarządzaniu.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Analityk Will Ashworth zajmuje się obiema spółkami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet