S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Jaki jest tajemniczy "plan B" Muska dotyczący zakupu Twittera? Mnożą się dzikie spekulacje

Miliarder, prezes Tesli, Elon Musk, przyznał w czwartek na konferencji TED2022 w Vancouver, że nie jest pewien, czy uda mu się kupić Twittera. Ten całkowity zwrot akcji nastąpił chwilę po tym, jak bez wahania zaoferował kupno całego Twittera za 54,20 USD za akcję, czyli około 43 mld USD. Mówi się jednak, że ma jakiś tajny "plan B". Co to może być?

Jaki jest plan Elona? Źródło

Twitter potwierdził, że otrzymał ofertę, ale jego zarząd jeszcze jej nie rozpatrzył. Wartość akcji jest znacznie niższa niż 70 dolarów, które Twitter osiągnął latem ubiegłego roku. Musk stwierdził jednak, że oferta będzie "najlepszą i ostateczną".

Jego ofertę omawiam bardziej szczegółowo w tym artykule: Zaostrza się sytuacja wokół zakupu Twittera przez Elona: "Jeśli mają trochę rozumu, powiedzą Muskowi, żeby poszedł do diabła"

W czwartek prezes Twittera, Parag Agrawal, powiedział na spotkaniu z pracownikami, że firma jest w trakcie oceny oferty.

Zapytany, czy istnieje "plan B", gdyby jego obecna oferta została odrzucona, Musk odpowiedział, że "istnieje".

Odmówił udzielenia szczegółowych informacji. Co to dokładnie może być? Z Elonem nigdy nie można być niczego pewnym 🤷

https://www.youtube.com/watch?v=cdZZpaB2kDM

Pomimo ogromnego majątku Muska, większość jego aktywów nie jest płynna, przez co wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zapewni on sobie finansowanie, jeśli jego oferta zostanie przyjęta. Na przykład, analitycy Wells Fargo $WFC+0.9% powiedzieli w czwartek, że Musk może być zmuszony do sprzedaży akcji Tesli, aby sfinansować przejęcie. Kto wie, może Elon będzie w stanie wyłożyć pieniądze na Dogecoin... 😂

Anderson zapytał, czy Musk zapewnił sobie finansowanie, nawiązując do niesławnego tweeta Muska, w którym stwierdził, że przeniesie Teslę w ręce prywatne.

"Mam wystarczające aktywa" - powiedział Musk. "Jeśli pozwolą mi dokonać zakupu, mogę to zrobić".

Musk, nawiązując do wcześniejszego tweeta o przejściu Tesli $TSLA+3.2% w prywatne ręce, dodał, że finansowanie rzeczywiście zostało zabezpieczone i wyjaśnił, dlaczego "nie ma szacunku dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w tej sytuacji". Posunął się nawet do tego, że niektórych pracowników agencji nazwał draniami. Dobra robota, tak się robi darmową reklamę 😂😂

https://www.youtube.com/watch?v=ZDsbWejQhAQ

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to moje podsumowanie wiadomości, danych i spekulacji z różnych źródeł w Internecie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet