S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

2 wyjątkowe akcje technologiczne, które warto mieć w swoim portfelu w ciągu najbliższych kilku lat

Wygląda na to, że rynek nie wie, jak wyceniać akcje technologiczne, dlatego w ostatnich tygodniach ich zmienność wzrosła i często zdarza się, że jednego dnia rosną o kilka procent, by następnego dnia oddać cały zysk. Pomimo znacznej niepewności na rynkach, wiele spółek technologicznych nadal odnotowuje rekordowe zyski, a powściągliwe podejście rynku może być dla inwestorów okazją, jakiej nie było od bardzodawna.

2 wyjątkowe akcje technologiczne

1. firma Microsoft $MSFT+1.2%

Pierwszą akcją, która jest zdecydowanie bezpieczniejsza z tych dwóch, jest Microsoft $MSFT+1.2% . W tym roku akcje spółki spadły o ponad 15%, a ich wartość jest o prawie 20% niższa od 52-tygodniowego maksimum. Dzieje się tak pomimo rekordowych wyników spółki i informacji o dużych fuzjach i przejęciach.

Roczny wykres akcji firmy Microsoft, źródło.

W drugim kwartale roku finansowego 2022 firma Microsoft odnotowała doskonałe wyniki finansowe, a jej przychody przekroczyły 51 mld USD. To o 20% więcej niż w tym samym okresie roku obrotowego 2021. Co więcej, zysk operacyjny wzrósł o 24% w tym samym okresie, ponieważ firma nadal poprawiała marże. Istotnym katalizatorem ponownie okazała się chmura Microsoft, której przychody wzrosły o 32%.

Pod względem udziału w rynku chmury obliczeniowej Microsoft ustępuje tylko firmie Amazon $AMZN-0.6%. Microsoft jest również kluczową firmą w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Na froncie fuzji i przejęć Microsoft zrobił furorę, ogłaszając transakcję wartą 69+0.1% mld dolarów+0.1% z firmą Activision Blizzard $ATVI+0.1%. Jeśli transakcja przejdzie pomyślnie przez procedury regulacyjne, Microsoft stanie się trzecią największą firmą pod względem przychodów z gier. Według firmy, gry są najszybciej rozwijającą się formą rozrywki. Transakcja ta umacnia pozycję firmy Microsoft jako lidera w trzech szybko rozwijających się sektorach: gier, chmury i cyberbezpieczeństwa.

2. Palo Alto Networks $PANW+1.9%

Drugim, z mojego punktu widzenia bardziej ryzykownym walorem, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, jest Palo Alto Networks $PANW+1.9%. Palo Alto jest liderem w branży ochrony punktów końcowych i sieciowych zapór ogniowych.

Roczny wykres akcji firmy Palo Alto Networks , źródło:Google Finance

Inwestorzy powinni być również zadowoleni z rosnących przychodów, które w II kwartale roku obrotowego 2022 osiągnęły poziom 1,3 mld USD dzięki 30% wzrostowi w ujęciu rocznym.

Firma Palo Alto jest wyceniana na rozsądnym poziomie w porównaniu z innymi graczami w branży. Na przykład, względni nowicjusze, tacy jak CrowdStrike i Zscaler, mają znacznie wyższywskaźnik ceny do sprzedaży(P/S ratio).

Chociaż CrowdStrike i Zscaler zwiększają przychody szybciej niż Palo Alto, to nie rosną one aż tak bardzo. W związku z tym firma Palo Alto może być dobrym kandydatem dla inwestorów długoterminowych, którzy chcą inwestować w sektor cyberbezpieczeństwa.

Nagrody

Jedyny problem, jaki mam z tymi firmami, to ich wycena. Chociaż stwierdziłem, że Palo Alto Networks jest sprzedawana po rozsądnej cenie w porównaniu z konkurencją, należy jednak dodać, że obie akcje (oraz Microsoft) nie są tanie, a raczej bardzo drogie . W związku z tym wolałbym raczej unikać tych akcji po obecnych cenach i poczekać na ich sprzedaż po niższych wycenach.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Analityk Bradley Guichard zajął siękwestią poszczególnych akcji .

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet