S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Prezes Warner Bros. Discovery Global Streaming na temat dodatkowych opłat za transmisje sportowe. Kolejne wiadomości ze świata streamingu od bardzo znanego gracza.

Ostatnio zauważyliśmy, że usługi streamingowe dostosowują swoje pakiety subskrypcji, Netflix to rozpoczął, potem Disney również myśli o tym, jak dostosować swoje płatne usługi, a teraz CEO, JB Perrette, $WBD-2.3% wypowiedział się na temat treści sportowych, które chcą dodać do płatnej usługi. $WBD-2.3% Warner Bros. Discovery wkrótce uruchomi nowy pakiet o nazwie "Bleacher Report", który będzie oferował fascynujące wrażenia sportowe. Pakiet ten będzie kosztował 9,99 USD miesięcznie i spowodował więcej niż jeden rozdźwięk wśród fanów.

Według JB Perrette, globalnego szefa streamingu w Warner Bros. Discovery. Działają w Europie od dekady za pośrednictwem Eurosportu i to doświadczenie pokazało im, że treści sportowe nie są dla wszystkich i nie powinny być darmowe. Sport jest premium, a zapaleni fani powinni być gotowi zapłacić za te treści. I nie jest to tylko jego opinia - Warner Bros. Discovery zamierza oferować 300 wydarzeń sportowych na żywo w Max rocznie, ale po zakończeniu okresu promocyjnego będzie pobierać za nie opłatę w wysokości 9,99 USD. Jest to posunięcie mające na celu zapewnienie konsumentom wyboru przy jednoczesnym promowaniu zrównoważonego modelu biznesowego.

WBD
$8.34 -$0.20 -2.34%
1 Day
-0.02%
5 Days
-4.43%
1 Month
-13.74%
6 Months
-23.75%
YTD
-27.87%
1 Year
-43.25%
5 Years
-70.41%
Max.
-10.34%

Dodatkowo, $WBD-2.3% planuje uruchomić centrum streamingowe "CNN Max", co jest kolejnym interesującym posunięciem. Ma to miejsce cztery miesiące po fuzji HBO Max i Discovery+. Warner Bros. Discovery odkrywa, że ich subskrybenci pozostają dłużej na platformie, co może pomóc w zwiększeniu liczby klientów po początkowym spadku. Max ma zostać uruchomiony na całym świecie w pierwszym kwartale 2024 roku, zaczynając od Ameryki Łacińskiej i stopniowo rozszerzając się na Europę oraz Azję i Pacyfik.

Ogólnie rzecz biorąc, Warner Bros. Discovery jest zaangażowana w dostarczanie fanom wysokiej jakości treści przy jednoczesnym zapewnieniu zrównoważonego modelu biznesowego. Ich plany dotyczące treści sportowych i streamingu pokazują, że jest to firma, która patrzy w przyszłość i chce odnieść sukces na globalnej scenie branży streamingowej.

Jest to perspektywa firmy w branży, która zdecydowanie ma dużą konkurencję na rynku. Jak postrzegasz tę firmę i mimo że istnieją inni giganci, czy jest ona dla Ciebie interesująca? 😊


Ruch jest fajny i wygląda interesująco. W portfelu mam tylko $DIS-2.3%, ale prawdopodobnie sprawdzę $WBD-2.3% jutro, kiedy będę wolny :D.

Mam też $DIS-2.3%, ale nie zamierzam kupować $WBD-2.3%. Ten wykres wygląda dość okropnie...

Zgoda, to ryzyko, chcę się ich pozbyć, mam tam tylko niewielką pozycję, ale 4 dolary za akcję minus, wierzę, że tam dotrze, a potem odpuszczam.

Sprawdź, ale dla siebie też już nie kupuję, może trochę go rozcieńczę, ale to tylko dlatego, że muszę go odzyskać, w przeciwnym razie po prostu trzymam $DIS-2.7%

Tak, rozumiem. Niestety jeszcze się za to nie zabrałem i trochę o tym zapomniałem :D. Poza tym DIS też jest w moim portfolio, ale przyglądam się innym platformom streamingowym.

Fajnie... te fuzje mają sens i myślę, że to tylko kwestia czasu, zanim ktoś duży wkroczy i stworzy ogromnego monopolistę, który zje innych :)

Więc ja też to lubię, głównie dlatego, że tworzy to konkurencję i inni gracze muszą jakoś na to zareagować, a to faktycznie pomaga wszystkim się rozwijać. 😊

Konkurencja jest zawsze korzystna :)

Jestem ciekaw, jak usługa przyjmie się wśród subskrybentów.

Ja też, być może, myślę, że dobrze jest mieć konkurencję na rynku, a ten rynek jest duży. Dla mnie sport jest dobrym posunięciem, ponieważ jest wielu fanów różnych sportów.

Konkurencja jest z pewnością zdrowa. Ale zastanawiam się czy nie za dużo kanałów sportowych. Ja jako wieloletni fan piłki nożnej mogę powiedzieć :D prawie każda liga na innym kanale.