S&P 500 ^GSPC 5,072.36 +0.04%
Tesla TSLA $162.21 +12.12%
Nvidia NVDA $796.52 -3.36%
Amazon AMZN $176.96 -1.44%
Apple AAPL $169.06 +1.30%
Alphabet GOOG $161.08 +0.73%
Meta META $493.42 -0.54%
Microsoft MSFT $408.94 +0.34%

Warner Bros CEO'su Discovery Global Streaming, Spor İçin Ekstra Ücretlendirme Konusunda. Yayın dünyasında çok iyi bilinen bir oyuncudan yeni haberler.

Son zamanlarda, yayın hizmetlerinin abonelik paketlerini ayarladığını fark ettik, Netflix bunu başlattı, ardından Disney de ücretli hizmetlerini nasıl ayarlayacaklarını düşünüyor ve şimdi $WBD-1.4% 'nin CEO'su JB Perrette, ücretli hizmete eklemek istedikleri spor içeriği hakkında konuştu. $WBD-1.4% Warner Bros. Discovery, büyüleyici bir spor deneyimi sunacak olan "Bleacher Report" adlı yeni bir paket başlatmak üzere. Aylık 9.99 dolara mal olacak bu paket, taraftarlar arasında birden fazla sürtüşmeye neden oldu.

Warner Bros Discovery'nin küresel yayın şefi JB Perrette'e göre Discovery. Eurosport aracılığıyla on yıldır Avrupa'da faaliyet gösteriyorlar ve bu deneyim onlara spor içeriğinin herkes için olmadığını ve ücretsiz olmaması gerektiğini gösterdi. Spor birinci sınıftır ve tutkulu taraftarlar bu içerik için para ödemeye hazır olmalıdır. Ve bu sadece onun görüşü değil - Warner Bros. Discovery, Max'te yılda 300 canlı spor etkinliği sunacak, ancak promosyon dönemi sona erdikten sonra bunun için sadece 9.99 $ ücret alacaklar. Bu, sürdürülebilir bir iş modelini teşvik ederken tüketicilere seçenek sunmak için tasarlanmış bir hamle.

WBD
$8.32 -$0.12 -1.36%

Buna ek olarak, $WBD-1.4% bir başka ilginç hamle olan "CNN Max" yayın merkezini başlatmayı planlıyor. Bu, HBO Max ve Discovery+'ın birleşmesinden dört ay sonra geliyor. Warner Bros. Discovery, abonelerinin platformda daha uzun süre kaldığını görüyor ve bu da ilk düşüşün ardından müşteri büyümesine yardımcı olabilir. Max, 2024'ün ilk çeyreğinde Latin Amerika'dan başlayarak ve kademeli olarak Avrupa ve Asya-Pasifik'e genişleyerek küresel olarak piyasaya sürülecek.

Genel olarak, Warner Bros. Discovery, sürdürülebilir bir iş modeli sağlarken hayranlarına kaliteli içerik sunmaya kararlı. Spor içeriği ve yayıncılığı konusundaki planları, şirketin ileriye bakan ve yayıncılık sektörünün küresel sahnesinde başarılı olmak isteyen bir şirket olduğunu gösteriyor.

Bu, şirketin bakış açısı ve pazarda kesinlikle çok fazla rekabetin olduğu bir sektör. Bu şirketi nasıl görüyorsunuz ve başka devler olsa da, sizin için ilginç mi? 😊


No comments yet