Cisco posiluje kyberbezpečnost. Za 643 miliard koupí společnost Splunk.

Pokud dají obchodu zelenou regulátoři, půjde o největší akvizici v celé historii společnosti Cisco. Síťový a telekomunikační gigant díky tomu posílí svou softwarovou část a zároveň se připraví na budoucí výzvy spojené s umělou inteligencí (AI) v oblasti kybernetické bezpečnosti.

„Budeme schopni pomáhat organizacím všech velikostí zvyšovat svou bezpečnost a odolnost – od identifikace bezpečnostních hrozeb přes jejich řešení až po jejich preventivní opatření,“ prohlásil k akvizici Chuck Robbins, generální ředitel společnosti Cisco.

Spojením se Cisco a Splunk stanou jednou z největších softwarových společností na světě.

Podle dohody mezi oběma společnostmi bude Cisco platit 157 dolarů (3612 Kč) za jednu akcii společnosti Splunk. To představuje pro akcionáře prémii kolem 31 procent v porovnání se závěrečným kurzem akcií v minulém týdnu před oznámením celého obchodu.

Reakce analytiků na tuto transakci jsou podle agentury Reuters smíšené. Někteří vyjadřují obavy ohledně možného překrývání produktů, regulace ze strany dozorčích orgánů a v neposlední řadě také z konečné ceny, kterou Cisco zaplatí za Splunk.

Podle jiných bude ale obchod prospěšný pro obě firmy. Thomas Hayes z fondu Great Hill Capital pro agenturu Reuters uvedl, že „tato dohoda je vítězstvím pro obě strany“.

(Zdroj novinky.cz)

Co si myslíte vy ? A máte $CSCO+0.2% ?

CSCO
$48.38 $0.12 +0.25%
Capital Structure
Market Cap
196.6B
Enterpr. Val.
195.0B
Valuation
P/E
14.6
P/S
3.4
Dividends
Yield
3.2%
Payout
46.6%

Tahle společnost je v posledních letech opět docela volatilní. není to špatná společnost, ale pokud si vzpomenu na práci v jejich programu...moc mě to nebavilo, ale produkt je dobrý.

Neviem si predstaviť,kde by toľko zobrali. Transakcia má byť v hodnote 28 miliárd pre upresnenie.

26mld maji v cash, tak to snad do te doby nejak daji dohromady;)