Tak dnes tu máme další "výplach" na trzích. 🤔

Tentokrát nechci přidávat nějakou novinku k určité společnosti, jak většinou dělám, protože máme teď časy kdy skoro klesá vše. Myslím, že vidíme podobný obraz co byl podzim minulého roku, 2022.

Chci rozvést dva názory:

1, Kolem jakých hladin cen čekáte, že se propady zastaví? (odhad cca, dno ani vrcholy nikdo předpovědět nedokáže).😊

2, Je a dle mě bude ještě dost příležitostí k nákupu, tak mě zajímají nějaké Vaše tipy na společnosti, které například sleduje, u kterých i přes propad vidíte sílu, že delší vyšší úrokové sazby ustojí. Zajímají mě i například méně známe společnosti. Společnosti jako jsou Apple, Microsoft, Google, Amazon ... tam samozřejmě když dojde k poklesu, bude to zajímavé pro nákupy, ale to je taková klasika, že. 😊

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Já sleduji akcie $WPC-2.2%, $ABNB+0.6% a ještě jsem se koukal na akcie $GRMN+0.2%. Zatím se snažím kumulovat hotovost a též čekám ještě větší propady a větší slevy na akciích :D

$WPC-2.2% též sleduji a uvidím, jak moc to s cenou udělá to odštěpení jejich realitního sektoru, případně budu poté taky dokupovat. $ABNB+0.6% jsem měl jen na spekulaci, $GRMN+0.2% zajímavý typ, to mě nenapadlo nikdy, koukám, tento rok e drží pořád kolem stejné ceny, jdou do strany, možná zajímavá společnost pro defenzivu, která není tak volatilní v poslední době. 😊

Vidím to stejně a souhlasím :D. Jinak ten Garmin vypadá rozhodně zajímavě.

Já myslím, že vzhledem k recesi, vysokým úrokům ten pokles bude nějaký ten čas trvat. Navíc je stále problém s cenou ropy. Ale asi bude záležet na výsledcích, které v říjnu začnou chodit, ty by mohly utlumit ten pokles.

To ano, souhlas. Ta ropa dnes opět leze nahoru a to rozhodně inflaci nepomáhá. Osobně též čekám poklesy. Snad ale to nebude nic panického.

Taky doufám, ale spíše teď ten cash podržím a nastavím si upozornění na ceny a nebudu kupovat za každou cenu.

Včera to bylo dost zajímavé, protože se ceny chtěli držet na supportech, ale po breaku se prostě sesypaly. Teď jsou supporty pokořeny a můžeme klidně vidět mnohem vetší a delší výprodeje.

Jj také jsem si toho všiml a akorát jak teď toto píšu, tak koukám že i teď se nasdaq opět otáčí dolů, potom co tam byla snaha se vrátit … no uvidíme ale spíše taky čekám další propady. Shortovat si ale netroufnu, na to nemám odvahu. 😂

Trochu se to klidní, když se vládě v USA podaří vyřešit ten problém, který nastal. Navíc 30 září je deadline.

Snad ano, u toho deadlinu věřím že se dohodnout nějak. S tím zadlužením jim fakt teče do bot a měli by to nějak řešit aby obě strany byli spokojené. Tak či tak, ja si myslím že poklesy budou ještě.

Panuje nám tady celkem strach: https://edition.cnn.com/markets/fear-and-greed A osobně tam ještě nějaký ten prostor po pokles vidím po dnešku.

Super odkaz, díky a jinak ano, já též. Tak nějak se mluvilo o tom, až kolem 10% propadu. Není to hezké, ale beru to pozitivněji v tom, že to nebude snad tak "velké" jako minulý rok. Hold odepíšeme co jsme v první půli nabrali a zas přikoupíme.

Tak nějak to vnímám i já, neočekávám, že by mělo téct až tak moc krve.