Cathie Wood: Po uruchomieniu tej usługi Tesla osiągnie w 2026 r. cenę 4 600 USD

Cathie Wood prognozuje przyszły kurs akcji Tesli $TSLA-1.7%. Prognoza jest zdecydowanie optymistyczna i ma sens, Cathie widzi potencjał w jednym z rozwijających się komponentów, który przyniesie ogromne zyski firmie Tesla i wszystkim jej akcjonariuszom. Czy w 2026 roku będziemy się cieszyć z Tesli za 4 600 USD?

Czy to prawda, że wszystko, co jest związane z Teslą, jest pomysłowo bycze, wzrostowe lub dochodowe, czy tak będzie nadal?

Początkowe założenie Cathie Wood było takie, że $TSLA-1.7% będzie na poziomie $3000 w 2025 roku, co kryje się za zmianą zdania i bardzo byczą prognozą? Ostateczna cena docelowa w 2026 r. wyniesie 4600 dolarów - mówi Cathie Wood. 5-letnia prognoza zakłada niedawne obietnice firmy Tesla ( $TSLA-1.7% ) dotyczące uruchomienia specjalnej usługi robotaxi.

Dwa wydarzenia według Cathie Wood

Robotaxi może odnieść wielki sukces na rynku światowym.

W swoim najnowszym raporcie firma Ark Invest stwierdziła, że w najlepszym przypadku akcje spółki kierowanej przez Elona Muska mogą osiągnąć poziom 5 800 USD za akcję do 2026 r., a w niedźwiedzim środowisku mogą osiągnąć poziom około 2 900 USD. Jednak realistyczna wartość wynosi około 4600 USD, niezależnie od roku hossy czy bessy.

Potencjalna linia biznesowa Tesli związana z robotaxi jest kluczową siłą napędową, wnoszącą 60% oczekiwanej wartości i ponad połowę oczekiwanego zysku EBITDA w 2026 roku.

 • Co więcej, w 2026 roku firma $TSLA-1.7% ma wygenerować 57% swoich przychodów z pojazdów elektrycznych, a robotaxi może pochłonąć kolejną część.

Dostawy i przychody:

Badania przewidują, że Tesla $TSLA-1.7% może sprzedać 17 milionów pojazdów elektrycznych do 2026 roku w najlepszym scenariuszu i tylko 10 milionów w scenariuszu niedźwiedzim.

Dla porównania, w ubiegłym rokuTesla sprzedała nieco mniej niż milion samochodów.

Rozwój nowych pojazdów i ewentualny wzrost cen pojazdów elektrycznych będą nadal brane pod uwagę, co będzie miało wpływ na przyszłe zyski.

W raporcie oszacowano również, że do 2026 r. przychody z pojazdów elektrycznych wyniosą od 372 mld USD do 513 mld USD, a przychody z jazdy autonomicznej mogą sięgnąć nawet 486 mld USD.

 • Należy pamiętać, że prognoza ta opiera się wyłącznie na sprzedaży samochodów Tesli i sukcesie robotówaxis. Następnie przeanalizujemy inne opcje i możliwości, które mogą wywindować cenę Tesli na nowe wyżyny.

Model ten nie uwzględnia innych możliwości biznesowych, takich jak projekt humanoida Tesli, działalność energetyczna i superkomputer Dojo jako usługa.

Mniejszy przegląd planów Elona Muska i Tesli dotyczących wzrostu

 • Na początek zaznaczam, że niektóre z tych informacji są spekulacjami lub mogą dopiero trafić do procesu badawczego/produkcyjnego.

Co jest w przygotowaniu?

 1. Robotaxis i potencjalnie robo-samoloty
 2. Lepsze przechowywanie i oszczędność energii
 3. Robot humanoidalny
 4. Mikroprocesor, który można by wprowadzić bezpośrednio do żywej istoty (Musk nie boi się mówić o tym, że aby zrozumieć wiele rzeczy dotyczących świata i wszechświata, potrzebujemy szerszej świadomości i percepcji, którą mamy w sobie, ale której nie możemy kontrolować).
 5. Napisałem też dziś artykuł na temat wydobywania Bitcoinów, w co może zaangażować się firma Tesla: Wielkie wydarzenie dla Bitcoina: Tesla, Block i Blockstream współpracują w celu wydobywania Bitcoina z energii słonecznej | Bulios
 6. Rozwój energii słonecznej i infrastruktury na znacznej części planety, co sprawi, że koszty samochodów elektrycznych staną się bardziej przystępne dla zwykłych ludzi.
 7. Współpraca w zakresie wydobycia surowców (niklu i innych niezbędnych elementów)
 8. Wiosną 2019 r. Tesla odniosła się w tajemniczy sposób do projektu o nazwie Dojo - "superpotężnego komputera treningowego" do przetwarzania danych wideo. Latem 2020 roku Elon Musk napisał na Twitterze: "Tesla pracuje nad komputerem treningowym (siecią neuronową) o nazwie Dojo, który przetwarza naprawdę ogromne ilości danych wideo. To jest bestia!

Z mojej perspektywy to tylko ułamek tego, czego możemy się spodziewać. Nie mówię, że wszystko się uda i nie mówię, że zostanie wdrożone w ciągu kilku lat, ale jest to po prostu siła napędowa, która będzie towarzyszyć Tesli przez lata.

 • Jeśli przychodzą Ci do głowy jakieś inne produkty lub spostrzeżenia na temat $TSLA-1.7%, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nimi w komentarzach. Nie ulega wątpliwości, że Tesla ma nam wiele do zaoferowania na przestrzeni lat.

Postawmywspólnie prognozę cen Teslina lata 2025-2026, a swoje przypuszczenia wyślijcie w komentarzach.

 • Moim zdaniem cena za akcję wynosi około 1700 USD (oczywiście biorę pod uwagę split, który przy stosunku 5:1 wyniesie około 200 USD za akcję). Z mojej perspektywy nie jest to ani wygórowany szacunek, ani niedoszacowanie. Moje przewidywania mogą być równie bliskie przewidywaniom Cathie Wood, która przewiduje 4600 USD. Wszystko będzie zależeć od monetyzacji, produkcji, rozwoju i x tuzinów innych aspektów, więc nie jest to wcale proste zadanie, jeśli chodzi o przewidywanie cen.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet