Akcie Nike $NKE+2.6% vyskočily poté, co překonaly odhady zisku a snížily zásoby.

Tento týden jsem si všiml, že dost lidí čekalo na výsledky této společnosti. Já osobně ji též sleduji, mám rád její produkty a čekal jsem ještě ale na případně vyklesání. Tak pojďme na výsledky.

Společnost předčila očekávání analytiků a po čtvrtečním uzavření trhu při ceně kolem 89$ se dnes vyhoupla o více než 6%. $NKE+2.6% vykázala lepší zisk a hrubou marži, také snížila své zásoby.

Tržby vzrostly o 2% na 12,9 miliardy dolarů, to bylo za očekáváním – poprvé za dva roky. Prodej klesl o 2 % na největším trhu Nike, v Severní Americe. Ovšem prodeje v Evropě, na Středním východě a v Africe vzrostly o 8%. Dále o 5% v Číně, a 3% v Asii, Tichomoří a Latinské Americe.

NKE
$118.93 $3.02 +2.61%
1 Day
+2.6%
5 Days
-3.92%
1 Month
-11.33%
6 Months
-18.08%
1 Year
-9.69%
YTD
-17.5%
5 Years
+22%
Max.
+54,420.4%

Dále také potvrdily pokles zásob o 10 % na 8,7 miliardy dolarů, „primárně způsobeno poklesem jednotek, částečně kompenzovaným produktovým mixem a vyššími vstupními náklady na produkty“. Finanční ředitel Matthew Friend poznamenal, že Nike byla „velmi pohodlná“ s úrovní zásob na trhu ve vztahu k maloobchodním tržbám.

Společnost po otevření jde dnes opět sestupným trendem, uvidíme kde se cena zastaví. Já osobně počkám ještě, měl jsem nastavené upozornění na cenu kolem 85$, na které jsem uvažoval o nákupu. A jaký máte pohled na $NKE+2.6% Vy? 😊

Super, ani jsem se na ty výsledky nestihl podívat, tedy děkuji za shrnutí. Akcie NKE nemám, ovšem rád bych je zařadil do portfolia, ale akcie je aktuálně ještě drahá.

Ano, taky jsem ten den prošvihl a možná škoda, protože předtím byla nákupka už pod 90$ a to bylo zajímavější, i když já měl upozornění někde kolem 85$.

Jasný chápu. Kdyby se cena akcie dostala pod 90$, tak už bych asi nakupoval.

Mě tady ta férová cena přijde fakt fér a zdá se mi Nike trochu přefouklý už...

Souhlasím, já měl cenu u sebe nastavenou na upozornění na 85$ ...takže nakupovat teď určitě nebudu. Jako neříkám, že nemá na to jít Nike opět nad 100$, ale atraktivní na nákup pro mě teď také není.

Nice!

Uvidime, zda si ten růst udrží:)

Myslím, že to nějaká extra sláva nebude, díky tomu, že v USA se jim nedaří, tam zaznamenali pokles prodeje.

Právě, poslední dobou zřejmě nejdou  dobou, nebo se prostě zvětšila až moc konkurence, že nejsou v oblbě tak jako dřív

No, tak to byl pořádný skok a to jsme se tady před několika dny bavili o tom, že ty jejich akcie letos jen klesají...

Přesně tak, ale ještě bych nejásal, protože sice nárůst prodeje vzrostl, ale jen mimo USA, tam byl pokles, takže zase že by to letělo někam nahoru si nemyslím, naopak, i přes ten skok, tak včera pak cena během dne šla dolů.

Wow, tak tohle jsem nečekal a společnost překvapila. Doufal jsem v pokles abych mohl společnost nakoupit, ale bohužel momentálně to nebude. 😄 Díky za info.

Máme to stejné, taky jsem chtěl nakupovat ale budeme si muset počkat. 😊

Co se dá dělat, budou další šance.

Stále dokola, pořád čekat na lepší ceny, pak si nechat ujet vlak a nakonec naříkat škoda že jsem nekoupil.

Ne s tímto určitě nesouhlasím, určitě je špatný nápad neustále čekat na skvělé ceny. Pokud se ale stane že mi ten vlak ujede, tak najdu jiný možný vlak. Ale máš pravdu, že není dobrý čekat neustále na skvělé ceny, na druhou stranu šance vždy byli, jsou a budou.