S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Akcje Nike $NKE+0.7% podskoczyły po tym, jak spółka pobiła szacunki zysków i obniżyła cenę akcji.

Zauważyłem w tym tygodniu, że sporo osób czekało na wyniki tej spółki. Osobiście również ją śledzę, lubię jej produkty i wciąż czekałem na ewentualne cofnięcie. Przejdźmy więc do wyników.

Firma zaskoczyła oczekiwania i po zamknięciu rynku w czwartek na poziomie około 89 USD, dziś wzrosła o ponad 6%. Spółka $NKE+0.7% odnotowała lepsze zyski i marżę brutto, a także obniżyła wartość swoich akcji.

Przychody wzrosły o 2% do 12,9 mld USD, co było poniżej oczekiwań - po raz pierwszy od dwóch lat. Sprzedaż spadła o 2% na największym rynku Nike, w Ameryce Północnej. Jednak sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce wzrosła o 8%. Wzrosła również o 5% w Chinach i 3% w regionie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej.

NKE

Nike

NKE
$94.64 $0.62 +0.66%

Potwierdzono również 10% spadek zapasów do 8,7 mld USD, "głównie spowodowany spadkiem liczby jednostek, częściowo skompensowany przez asortyment produktów i wyższe koszty nakładów na produkty". Dyrektor finansowy Matthew Friend zauważył, że Nike jest "bardzo zadowolony" z poziomu zapasów na rynku w stosunku do sprzedaży detalicznej.

Po dzisiejszym otwarciu spółka ponownie znajduje się w trendzie spadkowym, zobaczymy, gdzie zatrzyma się cena. Osobiście poczekam nieco dłużej, ustawiłem alert cenowy w okolicach 85 USD, po którym rozważałem zakup. Jakie jest Twoje zdanie na temat $NKE+0.7%? 😊


Świetnie, nawet nie miałem okazji spojrzeć na wyniki, więc dzięki za podsumowanie. Nie mam akcji NKE, ale chciałbym je włączyć do mojego portfela, ale akcje są obecnie nadal drogie.

Tak, ten dzień też przegapiłem i może szkoda, bo wcześniej zakupy były już poniżej 90$ i to było ciekawsze, choć miałem ostrzeżenie gdzieś w okolicach 85$.

Tak, rozumiem. Gdyby cena akcji spadła poniżej 90 USD, prawdopodobnie bym kupił.

Dla mnie uczciwa cena tutaj wydaje się naprawdę uczciwa, a Nike wydaje się już trochę przesadzone....

Zgadzam się, miałem cenę ustawioną w moim alercie na 85 $ ... więc zdecydowanie nie kupuję teraz. Nie twierdzę, że Nike nie ma pieniędzy, aby ponownie przekroczyć 100 $, ale dla mnie również atrakcyjny do kupienia w tej chwili.

Nieźle!

Zobaczymy, czy uda mu się utrzymać wzrost:)

Nie sądzę, że będzie to jakaś dodatkowa chwała, ze względu na fakt, że nie radzą sobie dobrze w USA, odnotowali tam spadek sprzedaży.

Dokładnie, ostatnio wydają się nie nadążać lub po prostu jest zbyt duża konkurencja, że nie są tak popularne jak kiedyś

Cóż, to był niezły skok, a jeszcze kilka dni temu rozmawialiśmy o tym, że ich akcje w tym roku tylko spadają...

Dokładnie, ale ja bym się jeszcze nie cieszył, bo co prawda wzrost sprzedaży poszedł w górę, ale tylko poza USA, tam był spadek, więc znowu nie sądzę, żeby poszło w górę, wręcz przeciwnie, mimo skoku, to wczoraj w ciągu dnia cena poszła w dół.