S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Znany miliarder nazwał niedawno Warrena Buffetta i dwóch innych inwestorów wrogami Bitcoina, oto reakcja ekspertów

Przemawiając niedawno na konferencji Bitcoin 2022,znany inwestor technologiczny Peter Thiel sprzeciwił się kilku wpływowym osobom, które określił mianem "wrogów Bitcoina" i powiedział, że ich postawa wobec kryptowalut utrudnia sukces wiodącego aktywa cyfrowego. Liderzy branży zareagowali na to kontrowersyjne stwierdzenie.

BTC-USD

Podczas swojego przemówienia inauguracyjnego na konferencji Bitcoin 2022 w Miami powiedział, że miliarder Warren Buffett jest"wrogiem nr 1" i nazwał go "socjopatycznym dziadkiem z Omaha".

Thiel nazwał również szefa banku JPMorgan $JPM-0.7% Jamie Dimona i prezesa BlackRock $BLKLarry-1.9%Fink częścią "finansowej gerontokracji" - społeczeństwa rządzonego przez starych ludzi.

"O to właśnie musimy walczyć... dla Bitcoin $BTCUSD-0.4%, aby od tego momentu poszybować w górę 10x lub 100x" - powiedział Thiel, który osobiście inwestuje w kryptowaluty.

https://twitter.com/Schuldensuehner/status/1512165565628141574

Oto reakcja 5 ekspertów ds. kryptowalut:

Anthony Scaramucci, założyciel i partner zarządzający SkyBridge Capital.

Finansowa gerontokracja" Warrena Buffeta, Jamiego Dimona i Larry'ego Finka może być zjawiskiem realnym, ale nie stanowi przeszkody dla kolejnego cyklu hossy na bitcoinie. Bitcoin jest aktywem demokratycznym i widzimy, że popyt ze strony konsumentów zmusza instytucje takie jak JPMorgan i BlackRock do tworzenia usług związanych z bitcoinem i kryptowalutami dla klientów. W tym tygodniu sam Fink zwrócił uwagę na duży popyt konsumentów na bitcoina.

Staci Warden, dyrektor generalny Fundacji Algorand

"Odpowiedź Thiela na sceptycyzm wobec bitcoina ma w sobie trochę prawdy, ponieważ liderzy tradycyjnych finansów zbyt wolno uznawali zasadność bitcoina jako cyfrowego magazynu wartości. Jednak jego maksymalistyczny pogląd (przekonanie, że bitcoin jest jedyną kryptowalutą, która będzie miała znaczenie w przyszłości) ostatecznie cierpi na ten sam brak wizji, co ci, których atakuje."

Peter Eberle, Prezes i Dyrektor Inwestycyjny Castle Funds.

"Co mają ze sobą wspólnego Warren Buffet, Jamie Dimon i Larry Fink? Pracują dla jednych z największych brokerów na świecie. Dlaczego mieliby wspierać bitcoina? To sprawia, że stają się one przestarzałe. Inwestycje Warrena Buffetta koncentrują się na firmach pośredniczących. Biznesy, w których trzeba zatrudnić pośrednika, który otrzymuje wynagrodzenie w formie prowizji - ubezpieczenia, nieruchomości, bankowość itp. Nie dziwi mnie, że Warren Buffet jest przeciwny bitcoinowi, bo czyni go przestarzałym".

Mark Fidelman, założyciel SmartBlocks

"Chociaż podziwiam Warrena Buffeta i od dziesięcioleci stosuję się do jego filozofii inwestowania w akcje, Buffet jest guru finansowym, który polega na starym sposobie inwestowania, a nie na nowym. Zgadzam się z Thielem i dodam, że potrzebujemy kryptowalutowego Buffeta, który wyjaśni masom, jak inwestowanie w kryptowaluty jest solidną, długoterminową strategią wartości."

Budd White, współzałożyciel i dyrektor ds. produktów w firmie Tacen

" Technologia Blockchain dojrzewa i zyskuje wiarygodność w tradycyjnych kręgach finansowych, a ponad 1 na 4 młodych inwestorów inwestuje obecnie w kryptowaluty. Jak do tego doszło? Z pewnością nie było to spowodowane tym, że świat zawiesił się na słowach inwestorów starej szkoły o nowej cyfrowej walucie. Świat, w którym Buffett, Dimon i Fink zarobili swoje miliony, zmienił się - i jasne jest, że inwestorzy nie potrzebują już błogosławieństwa starej gwardii, aby czuć się komfortowo, próbując bitcoina."

Wniosek

Co należy z tego wynieść? Wszyscy trzej panowie mają swoje powody, dla których Bitcoin i inne kryptowaluty tak wolno się otwierają, ale to nie znaczy, że będziemy ich za to krytykować. W rzeczywistości Bitcoin znajdzie swoją drogę bez ich pomocy... może to potrwać nieco dłużej, ale trend jest jasny.

Daj mi znać w komentarzach, która odpowiedź najbardziej do Ciebie przemówiła.

Niezależnie od poglądów na temat kryptowalut, ostrożności nigdy za wiele. Shalina Nagarajan wymyśliła komentarze analityków, a ja tylko dodałem do nich odrobinę klimatu. Przed zainwestowaniem dokonaj własnej analizy!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet