S&P 500 ^GSPC
5,087.71
-0.02%
Tesla TSLA
$200.66
+4.52%
Alphabet GOOG
$139.82
-3.76%
Nvidia NVDA
$800.86
+1.61%
Apple AAPL
$180.92
-0.88%
Microsoft MSFT
$409.40
-0.23%
Meta META
$484.68
+0.13%
Amazon AMZN
$175.06
+0.04%

Jak se koukáte na giganta Blackrock $BLK+0.0%? Společnost, která má pod sebou neskutečné množství peněz a řadí se mezi jedny z nejvlivnějších firem světa. Jsou jejich akcie za současnou cenu dobrá příležitost k nákupu?

BLK
$808.17 -$5.42 -0.67%
1 Day
+0.01%
5 Days
+2.31%
1 Month
+2.63%
6 Months
+19.84%
YTD
+1.64%
1 Year
+17.58%
5 Years
+85.32%
Max.
+5,656.83%

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

O této společnosti vím, ale nepřemýšlel jsem nad ní jako nad investicí. Graf vypadá pěkně a asi se na tuto společnost podívám podrobněji. Díky za tip :)

Společnost, která prakticky ovládá moderní svět asi není drahá nikdy. Ne, samozřejmě je to zajímavá akcie, ale musí se na to s analýzou.

Přesně tak, její velikost je bezpochyby, ale i tak je lepší podívat se blíže na její cenu aby pak to mohlo roky klidně v klidu ležet. 😊

Řekl bych, že BLK o ESG zas tolik nejde. Jen se snaží prodat své ETF a pokud je/byl trend omezovat fosilní paliva, tak vám na to udělají fond a budou za to lobovat. Vůbec ale nemusí znamenat, že až investorům dojde, že na tom nic moc nevydělají, tak bude zase žádané něco jiného a BLK jim to rád poskytne;)

No asi to tak vypadá, Ale protože jsem se tim poslední rok moc nezabýval tak jsem si zrochu zagoogloval posledni vývoj https://fortune.com/2023/09/13/blackrock-vanguard-were-once-esg-reversing-course-finance-bob-rubin/amp/

Podle toho to vypadá že  nastal čas obrusovani hran a ESG termin byl jako příliš zpolitizovany opuštěn. Uvidime v co se to vyvine nicméně z ESG se stala mezitím silná instituce a prakticky 100% mladších vzdělaných lidí toto myšlení podporuje. Paradox je v tom, že dojem z veřejné diskuze je konfrontacní. Kdy tuto konfrontaci vyvolávají oboustranně v podstatě málo významné skupiny extremistů. Ve skutečnosti žádný konflikt v tomto směru neexistuje. Ti kdo mají vliv "penize" jsko BlackRock už rozhodli. Všichni se totiž shodli že budoucnost je stakeholder capitalism. Protože konečným držitelem stake jsou USA. A ať už tomu budou říkat a definovat to jakkoli tak firmy které to nebudou dodržovat tak za cca 30 let s největší pravděpodobností existovat nebudou.

Ruce pryč od všeho, co smrdí ESG 😁 To je ten největší scam hned po "změně" klimatu! ESG nemá nic společného s příjmy. Jak může mít $PM+0.0%  skoro 2x lepší ESG rating, než $TSLA+0.0% ? Protože řeší woke nesmysly a ne přechod světa na udržitelnou energii? Co má pro vás větší význam?

Viz např.: https://youtu.be/XjWNBFGhOVE

Dobrá společnost výrazně orientovaná na podporu udržitelného rozvoje. Dokonce až tak že měla v republikanskych státech US dost problém. Psalo se o tom minulý rok

https://www.pionline.com/money-management/florida-terminates-blackrock-2-billion-because-esg

No  BlackRock to v pohodě ustál. Mám od nich konzervativní část svého portfolia ETF - S&P500 , Clean Energy, a RoboticAutomatic.  Investovat přímo do mateřské společnosti mě nenapadlo, ale podívám se na to dík 🙂 ten dlouhodobý růst, stabilita a orientace na ESG se mi líbí

A chápete proč mají Republikáni problém s ESG? 😁 Kdokoliv, komu jde o jeho peníze, by s tím měl mít problém také,

Hele, pokud s ESG nemá problem BlackRock tak není moc chytrý sázet proti. No nic, jen názor, žádné doporučení 🤷‍♂️

Taky po nich pokukuji a jak píšou ostatní, hodně zajimavá společnost, ale cena, nevím zatím nemám nějaké odhad férové ceny. Jaké jsou Vaše čísla, která by jste chtěla nákupní?

Mám v portfoliu, ale nechce se mi nějak zvyšovat nákupku. :(

Super, jakou máš průměrnou nákupku? 😊

Taky by mě zajímalo.

Skvělá společnost, určitě bych popřemýšlel o pořízení do portfolia.

I za aktuální cenu?

Těžko říct, jsme zhruba na férové ceně .. Ale jo nakupoval bych i teďka, ale jen kvůli tomu jaká skvělá společnost to je:)

Upřímně se mi tahle společnost hodně líbí. Současná cena mi přijde férová.

Souhlasím s tebou.