S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Dneska máme na trzích docela panické výprodeje (zatím). První hodina po otevření jen uzavřela gap a pak se rychle obrátila do červené. Jak dopadne tento týden a jak si povedou supporty na indexech? Bude někdo nakupovat nebo spíše prodávat?

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Já se naštěstí celkem držím.

Nějaký důvod přoč se dnes tak děje?

Tady stručné shrnutí toho co se děje. Ale není to komplet.

1. **Měnová politika a úrokové sazby**: Federální rezervní systém agresivně zvyšoval úrokové sazby, aby bojoval s inflací, což vyvolalo obavy o dopad na ekonomiku a akciový trh. Tyto zvýšení sazeb způsobují nejistotu na trhu.

2. **Výkon akciového trhu**: Index Dow Jones Industrial Average klesá, což vede k obavám mezi investory. Zmiňuje se, že v současném prostředí trhu pravděpodobně není nejlepší strategií podstupovat rizika.

3. **Pesimistické pohledy**: Významní investoři, jako je Bill Ackman a Katie Koch, vyjadřují pesimistické pohledy na ekonomiku. Věří, že ekonomika zpomaluje a očekávají recesi. Zmiňují, že vyšší úrokové sazby způsobí větší nesoulad na trhu.

4. **Obavy o dluh**: Existují obavy o natáhnuté úrovně dluhu spotřebitelů a firem. S růstem úrokových sazeb rostou náklady na půjčky, což by mohlo zatížit jak spotřebitele, tak firmy.

5. **Akce Federálního rezervního systému**: Existuje nejistota ohledně budoucích kroků Federálního rezervního systému. Někteří investoři věří, že Fed mohl přehnout s navýšením úrokových sazeb, zatímco jiní očekávají další zvýšení sazeb k boji s inflací.

6. **Inflace**: Existují různé názory na inflaci. Někteří, jako je Ackman, očekávají trvale vyšší inflaci, což by mohlo zvýšit tlak na výnosy.

7. **Trh s nemovitostmi**: Článek zmiňuje výzvy na trhu s nemovitostmi, včetně potřeby vyřadit z trhu značné množství kancelářských prostor, zejména v nejatraktivnějších lokalitách.

8. **Obavy o spotřebitele a úvěry**: Investoři mají obavy o nesplácení úvěrů a portfolia bondů držená bankami. Existují obavy o spotřebitelích s fixními hypotékami, které se ještě nepřizpůsobily rostoucím úrokovým sazbám.

Celkově vzato tento článek zdůrazňuje nejistoty a výzvy v současném ekonomickém a finančním prostředí, které jsou důsledkem rozhodnutí Federálního rezervního systému o měnové politice, rostoucích úrokových sazbách, úrovní dluhu a různých faktorech na trhu. Odražuje opatrný a pesimistický postoj některých investorů.

V skratke, väčšina vyššie spomenutých bodov súvisí s úrokovými sadzbami. Vysoké úrokové sadzby a najrýchlejšie tempo zvyšovania týchto sadzieb za posledných 30 rokov sa ešte len začne prejavovať, a tí čo tu hlásili že treba ešte pridať, vôbec nevedia čo hovoria, lebo vôbec nevedia aké budú dôsledky a čo všetko tieto sadzby ovplyvňujú. Dnes je priemerná 30-ročná hypotéka s pevnou úrokovou sadzbou v USA na úrovni cca 7,30%. Len pre porovnanie, naposledy boli takto drahé hypotéky v roku 2000.

Díky! Perfektní! :)

Ty jo! Tohle bolí. Mám ještě nějakou hotovost k investicím, ale na větší nákupy bych musel některé méně výkonné pozice prodat a to se mi moc nechce. Každopádně k případným nákupům vidím: LVMH, WP Carey, Bank of America, Deere, Novo Nordisk, Starbucks,  Vici, Elf Beauty. Nějaké myšlenky nebo nápady? Co byste nakoupili vy a co byste mi naopak rozmluvili?

Budu kupovat DTLA, cena už vypadá dobře.

Já jsem zatím vpoho.