Revoluce altcoinů nastala!

V pondělí ráno jsem se probudil, dal si kávu a pak ji málem vyplivl, když se mi na horní straně telefonu objevilo oznámení o změně ceny jednoho z altcoinů. To oznámení znělo:  "Celo $CELO/USD vzrostlo o 105 %". Nyní pro ty, kteří o tom nevědí kryptoměnu Celo jsem si přidal do portfolia 22, července na cenně zhruba 2,5 dolarů.  

 

 

O měsíc později, v pondělí ráno, překročilo $CELO/USD hranici 10,50 dolarů. To je 350% výnos za měsíc! Neříkám to proto, abych se chlubil. Spíše vám tím chci ukázat situaci s altcoiny ve které se momentálně nacházíme.

 

Asi tucet altcoinů se za posledních 30 dní více než zdvojnásobilo. Pět z nich se více než ztrojnásobilo. Jeden vzrostl téměř 5x 😲. To jsou prostě neuvěřitelná zhodnocení, které bychom rozhodně neměli ignorovat. Celý trh s kryptoměnami zažívá jeden z největších boomů v historii... a vy si přirozeně pravděpodobně pokládáte otázku: Proč se to děje?

 

Odpověď je překvapivě jednoduchá: Protože kryptoměny dnes používá/nakupuje skoro každý, a protože každý investor chce mít podíl na této příležitosti. A když říkám každý, tak tím myslím i Wall Street.

 

Zaprvé si musíte uvědomit, že na finančních trzích někdy ceny aktiv bezdůvodně stoupají a klesají. Takže i když jste se v létě mohli podívat na graf Bitcoinu $BTC/USD a předpokládat, že kryptoměny umírají, děl se přesný opak.

 

Používání a nákupy altcoinů prudce rostly! Podle Chainalysis, přední společnosti zabývající se analýzou blockchainových dat, vzroste celosvětové přijetí kryptoměn a altcoinů v roce 2021 meziročně o až neuvěřitelných 880 %. Jejich data vychází z hodnoty a objemu všech vyměňovaných kryptoměn na světě.

 

Tyto údaje nejsou ojedinělé. Podle zprávy, kterou minulý měsíc zveřejnila společnost Crypto.com, se počet uživatelů kryptoměn a altcoinů ve světě od ledna (106 milionů uživatelů) do června (221 milionů uživatelů) více než zdvojnásobil.

 

To samozřejmě znamená, že projekty kryptoměn mají největší hodnotu tam, kde jsou stávající ekonomické systémy nejefektivnější, nejzkorumpovanější a nejdražší. To bude hlavně v rozvojových ekonomikách, jako jsou některé části Asie a Jižní Ameriky, kde vlády dlouhodobě využívají centralizované ekonomické systémy k utlačování mas.

 

Nemělo by tedy být překvapením, že výše zmíněná zpráva Chainalysis zjistila, že tři země s nejsilnějším přijetím kryptoměn se všechny nacházejí v Asii a mají historii vládního útlaku: Vietnam, Indie a Pákistán.

 

To znamená, že kryptoměny fungují. Nejen jako třída aktiv, na které můžete zbohatnout. Ale jako technologická platforma, která zlepšuje životy lidí na celém světě. Proč by jinak obyvatelé Vietnamu, Indie a Pákistánu kryptoměny tolik používali? Nejsou v tom kvůli rychlému výdělku, aby mohli jít brzy do důchodu. Jsou v tom proto, aby zásadně změnili podobu svých společností tak, aby byly lepší pro všechny.

 

Tato skutečnost nám dává jistotu, že bez ohledu na to, kam se budou ceny bitcoinu $BTC/USD a altcoinů v příštích několika měsících vyvíjet, tyto projekty tuto volatilitu přežijí a budou pokračovat ve světové finanční revoluci. 

 

Dlouhodobí investoři, kteří dokážou překousnout volatilitu a soustředí se na celkový obraz, dosáhnou obrovských výnosů. Ostatně, už se jim to podařilo. Jak jsem již zmínil, tucet kryptoměn se za posledních 30 dní již zdvojnásobilo.

 

Varování: tohle není investiční doporučení, tak se prosím řiďte vlastním rozumem.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Díky za tyhle analýzy, to investování je pak mnohem jednodušší 🙏