S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Te 3 akcje niedocenione przez Warrena Buffetta mogą być dziś genialnymi zakupami

Legendarna kadencja Warrena Buffetta na stanowisku Prezesa Zarządu Berkshire Hathaway $BRK-B+0.4% przyniosła mu tytuł najbardziej skutecznego inwestora w historii. Mimo błyskotliwych inwestycji, jakich dokonał w czasie swojej kadencji, są akcje, którym nie ufał tak bardzo i do których nie przywiązywał wagi, dziś kilka z nich jest oferowanych po okazyjnych cenach i z pewnością będzie to genialne posunięcie. Nawet inwestor taki jak Buffett może nie dostrzec wszystkich możliwości, które obecnie okazują się być dobrymi inwestycjami.

Czy sądzisz, że Buffett kupowałby te akcje, gdyby znał ich cały potencjał?

Zdolność Buffetta do identyfikowania świetnych spółek, których ceny pozwalały na osiągnięcie ogromnych zysków w długim okresie, doprowadziła akcje klasy A spółki Berkshire Hathaway do oszałamiających zysków wynoszących ponad 2 765 000% od momentu objęcia przez Buffetta steru. W świetle tak znakomitych wyników, warto przyjrzeć się trzem niedowartościowanym akcjom Buffetta, które warto kupić już teraz.

1. Amazon $AMZN-0.2%

Chyba nikt nie może powiedzieć, że w perspektywie 20 lat $AMZN-0.2%był złym wyborem. Przewiduje się, że w dłuższej perspektywie czasowej będzie nadal wzrastać, dlaczego?

Stwierdzenie, że Amazon $AMZN-0.2% jest "niedowartościowany" może brzmieć nieco niedorzecznie. W końcu jest to jedna z największych firm na świecie, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie około 1,55 bln USD. Z drugiej strony, nazywanie akcji niedowartościowanymi mogło brzmieć bezsensownie w wielu innych momentach w historii spółki, ale firma wielokrotnie udowodniła, że wątpiący nie mają racji.

Wiodąca pozycja firmy Amazon $AMZN-0.2% w handlu elektronicznym i infrastrukturze chmury oznacza, że ma ona wiodącą pozycję w niektórych z najbardziej wpływowych, szybko rozwijających się branż na świecie. Poza tymi dwoma podstawowymi filarami, szybko rozwijająca się działalność firmy w zakresie reklamy cyfrowej ma szansę stać się kolejnym wielkim zwycięzcą. Gigant technologiczny prawdopodobnie odegra również dużą rolę w kształtowaniu wpływowych trendów technologicznych, w tym sztucznej inteligencji i robotyki.

Akcje spółki Amazon $AMZN-0.2% są obecnie notowane około 20% poniżej maksimów, które osiągnęły w zeszłym roku i istnieje duża szansa, że odbiją się od tych minimów i osiągną nowe maksima. Za pięć lat inwestorzy będą prawdopodobnie nadal debatować nad tym, czy słuszne jest nazywanie akcji niedowartościowanymi, ale prawdopodobnie będą mogli spojrzeć wstecz i zgodzić się, że przy obecnych cenach były one niedowartościowane.

  • Nie mówiąc już o tym, że ma nastąpić długo oczekiwany split akcji, który ponownie wywinduje cenę na nowe szczyty.
  • Berkshire kupowało akcje $AMZN-0.2% w 2019 r., ale to nie był Buffett.

2. Verizon $VZ+0.8%

Imponujący wzrost na przestrzeni lat, który może być kontynuowany.

Dzięki doskonałej ofercie usług firmie Verizon $VZ+0.8% udało się zbudować silną pozycję marki na rynku mobilnej komunikacji bezprzewodowej i internetowej. Firma jest liderem w swoich kategoriach usług i trudno sobie wyobrazić przyszłość, w której łączność przestanie być tak ważna dla biznesu i życia codziennego. W związku z tym, że wdrażanie 5G jest wciąż na bardzo wczesnym etapie, Verizon $VZ+0.8% posiada niedoceniany katalizator wzrostu, który może pomóc mu znacznie przekroczyć oczekiwania rynku.

Berkshire zainwestował w spółkę telekomunikacyjną w czwartym kwartale 2020 roku, ale od tego czasu akcje Verizon $VZ+0.8% nieco straciły na wartości. Oznacza to, że inwestorzy mają rzadką okazję zainwestowania w świetną firmę po cenach, które są tańsze nawet od tych, które płacił Buffett.

Verizon $VZ+0.8% również może pochwalić się znakomitym profilem dywidendowym, jego rentowność wynosi około 4,8% i od 15 lat notuje nieprzerwany roczny wzrost wypłat. Akcje Verizon $VZ+0.8% są notowane po około 9,5-krotności tegorocznych oczekiwanych zysków, a dzięki korzystnym perspektywom dalszego wzrostu wypłaty dywidendy stanowią doskonały wybór dla inwestorów poszukujących dywidendy, którzy chcą skorzystać z trendów w przestrzeni 5G.

3. płatek śniegu $SNOW+1.0%

Akcje są obecnie notowane 50% poniżej ATH, co według nas wskazuje na okazyjny zakup.

Snowflake $SNOW+1.0% stanowi platformę, na której klienci mogą kupować, sprzedawać i łączyć dane od różnych dostawców usług w chmurze. Dostęp do danych i ich analiza nigdy wcześniej nie były tak ważne dla sukcesu firmy, a firma Snowflake $SNOW+1.0% wyraźnie wykorzystała ten trend.

Co więcej, klienci są bez wątpienia wielkimi fanami jej usług. Poniższy wykres przedstawia wskaźnik utrzymania przychodów netto firmy Snowflake $SNOW+1.0% w dolarach w ciągu ostatnich pięciu kwartałów sprawozdawczych.

Źródło.

W czwartym kwartale firma odnotowała niesamowity wskaźnik utrzymania przychodów na poziomie 178%, co oznacza, że klienci, którzy już korzystali z jej usług, zwiększyli swoje wydatki o 78% w porównaniu z poprzednim okresem. W połączeniu z silnym wzrostem liczby klientów, przychody firmy z produktów wzrosły w ubiegłym roku o 106% w stosunku do roku poprzedniego, osiągając poziom około 1,14 mld USD.

W ostatnich miesiącach kurs akcji spółki Snowflake $SNOW+1.0% traci na wartości, ponieważ firma nie przynosi jeszcze zysków, a rynek ogólnie staje się bardziej niechętny do podejmowania ryzyka. Akcje firmy świadczącej usługi transmisji danych są jednak poważnie niedowartościowane - ich wartość jest o około 50% niższa od poziomu, który osiągnęły w ubiegłym roku - i mogą okazać się fantastycznym produktem dla inwestorów długoterminowych.

  • Czy widzi Pan potencjał dalszego długoterminowego wzrostu w obu firmach?
  • Czy posiadasz jedną z wymienionych akcji?
  • Czy słuchasz rad innych (w tym przypadku Buffetta), którzy nie przywiązują do tych spółek tak dużej wagi?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet