Co vám v dnešní době, při ekonomické situaci, kterou tady a na americkém trhu máme, přijde jako lepší investice? Jsou to spíše dividendové, hodnotové a dlouhodobě stabilnější akcie, nebo se právě dnes vyplatí investovat spíše do rizikovějších, růstových titulů s vizí do budoucna? Díky za vaše názory. :)

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Snažím se aby mé portfolio tvořily hlavně hodnotové akcie, ale v portfoliu mám i nějaké růstové akcie.

Rozumím, jaké hodnotovky vlastníš?

Jsou to takové klasiky jako třeba $PEP+0.3%nebo $CVS+0.0% .

To záleží, jak tu už zaznělo. 
Osobně bych se spíše zaměřil na hodnotové akcie. Ale klidně s malým procentem pf bych se nebál zkusit rizikovější titul.

Souhlas, takhle to dělám já v dnešní situaci. :)

Depends. Každý typ má svoje vlastní rizika/hrozby. Záleží na vkusu každého soudruha :) a jaké má cíle. Dneska bych se třeba úplně nehrnul do techu a do bank a naopak si analyzoval třeba REITy.

Reity jsou rozhodně dobrou volbou momentálně, vidím tam velké příležitosti.

V tuhle chvíli bych ještě držel hotovost. Věřím ze pády teprve budou

Možné to samozřejmě je, ale nějaké DCA minimálně do SNP bych praktikoval pořád.

Já víc investuji do podhodnocených dividendových akcií.

Rozumím.

Osobně se držím úplně stejné strategie jako vždy - tedy hledat silně podhodnocené společnosti nehledě na sektor/dividendu apod. Krátkodobá bolest může dlouhodobě přinést ovoce.

To máš rozhodně pravdu a tuto metodu praktikuji úplně stejně, ale momentálně nacházím lepší přiležitosti právě v defenzivnějších akciích.

To je fakt! Rozhodně jsou levnější než nějaké technologické apod.

Záleží jaký máš investiční horizont. Jestli chceš spíše držet nebo zkusit swing, či jiné metody. Jestli dlouhodobě, tak teď se jeví jako nejlepší věc investovat do defenzivnějších akcií typu NEE, KO, PEP, O atd., které jsou hezky vyklesané a nabízejí stabilní byznys s pěknou dividendou.

Až na to O... kde ředí akcionáře.

nemáš tak úplně pravdu, protože to vydávání nových akcií je kryto o něco vyšším nárustem aktiv a tudíž Book Value na akcii zatím každé čtvrtletí roste :-)

Souhlasím, preferuji stejnou cestu

Osobně mám horizont na dost dlouhou dobu. Tak nějak je za mě momentálně ideální čas kupovat tak 65% divi a stabilní společnosti a zbytek riskantnější tituly.