Tak więc kolejny tydzień kończy się kolejnym spadkiem.

Dziś spodziewamy się danych z amerykańskiego rynku pracy. Wynik, niestety negatywny, przekroczył aż dwukrotnie oczekiwania ekonomistów, którzy szacowali utworzenie 170 tys. miejsc pracy. Dane wskazywały jednak na liczbę nawet 330 tys. miejsc pracy. 🤔

To pokazuje, że odporność rynku pracy może wywierać dalszą presję na Fed, aby utrzymał stopy procentowe na wysokim poziomie przez dłuższy czas, a nawet podniósł je jeszcze bardziej. Świetny, zwięzły opis w jego poście https://bulios.com/status/125725

Osobiście, chociaż widzę duży spadek w moim portfelu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i dokonałem stopniowych zakupów, zamierzam teraz zrobić sobie przerwę przynajmniej do 12 października, kiedy pojawią się wyniki CPI, a następnie ponownie kupić spadki. A jak Ty postrzegasz obecną sytuację?

Dzięki za informację

Jak postrzegasz sytuację na rynku?

W każdym razie mam wrażenie, że gówno wiem i staram się bardziej skupiać na poszczególnych spółkach i ich wynikach oraz planach na przyszłość ;)

Dzięki za informację. Ostatnio nie robiłem zbyt wielu zakupów. Ciekawe, jak wypadnie CPI, a potem zobaczymy, ale myślę, że Fed ponownie podniesie stopy procentowe w tym roku.

Ja również czekam na to wydanie.

Przyzwoity strzał, ale... Dobra wiadomość to zła wiadomość. Wciąż wierzę, że będzie jeszcze jedna podwyżka przed końcem roku.

"hike" ...co przez to rozumiesz, bo ja się aż tak w te skróty nie zagłębiam i tłumaczę ten czasownik jako po prostu "skok ceny", a więc masz na myśli wzrost czy spadek? ...spodziewam się raczej spadku.

Hike z angielskiego może oznaczać wzrost, a konkretnie hike jest używane w kontekście stóp procentowych. Chcę przez to powiedzieć, że spodziewam się kolejnej podwyżki stóp o 25 pb. Jak zareaguje rynek... Oto jest pytanie. 😁

Dodam jeszcze jeden taki komentarz, a nie każdy zły, bo zgadzam się ze wszystkimi, nie traktuję spadku źle, to okazja do kupna i ta gotówka stopniowo się odbudowuje, ale dzisiaj jestem zdezorientowany ... po otwarciu spadek był dość interesujący, ale potem się odwrócił i kończę dzień z jeszcze ładniejszymi zielonymi liczbami. Jak to? ...kiedy dane nie były takie, jakie Fed chciał zobaczyć.

Nadszedł czas na realizację zysków, zamiast wzrostów nadchodzi spadek.

Zwykle dodaję do rynku gotówkowego, gdy na przykład pojawia się interesujący spadek.

Nie odbierałbym tego spadku zbyt negatywnie. 😉

Z pewnością tego nie kupuję, udało mi się ponownie zgromadzić część tej gotówki, którą chcę stopniowo wprowadzać z powrotem na rynki, ale szczerze mówiąc, nie rozumiem dzisiaj, wiadomości miały być negatywne dla Fed, ponieważ nie tego chcą zobaczyć, a dziś się odwróciły i mamy dziś ładne zielone liczby? ...

Rynek pracy jest silny, ale powoli zaczyna wykazywać słabość.

Ten wynik jest naprawdę szalony... ale wpłynęło na niego kilka interesujących dla mnie czynników.

Jaki czynnik masz na myśli? ... i czy osiągnęli interesującą dla Ciebie cenę za konkretne akcje? 😊

Np. to, że bezrobocie w USA wpłynęło na zakończenie koncertów Taylor Swift i Beyonce. Poza tym nie skupiałem się ostatnio zbytnio na poszczególnych tytułach, z wyjątkiem IPO Arm Holding.