Krásný den ☕️

Investoři, jak vnímáte společnost $SBUX+0.2%? Společnost mám celkem v oblibě a líbila by se mi investice do tohoto odvětví. Akcie je na celkem pěkných cenách musím říct, dividenda taky není až tak špatná.

Rád bych do této společnosti investoval, jelikož celkově tento průmysl mám rád a je mi i blízký. 🍀

SBUX
$96.61 $0.17 +0.18%
1 Day
+0.18%
5 Days
-3.31%
1 Month
-6.48%
6 Months
-7.93%
1 Year
+7.74%
YTD
-5.64%
5 Years
+73.43%
Max.
+28,222.02%

Income této společnosti koukám, že je celkem stabilní a nejsou na tom vůbec špatně. 🍀

Jak tuto společnost vnímáte vy? Nebo například máte vyhlídnutou jinou společnost v tomto odvětví? Dejte mi určitě vědět. 👍🏽☕️

Hodně se mi líbí, že mají postavenou velkou část businessu na tom, že uroci a investují zůstatku na klientských účtech.

Přesně tak!:) Taky skvělá věc tohle.

Je to super :) ale málo se o tom ví, žeto tak maji

Společnost je to super a ten byznys je skvělý. Koukám, že podle Bulios ukazatele je akcie i podhodnocená. Na společnost se podívám podrobněji.

Určitě musím souhlasit, na společnost se musím také ještě podívat více, musí uznat že má co nabídnout a je momentálně i za hezkou cenu.

Plně souhlasím :D

Taky docela slušná cena, ačkoliv asi bych se přiklonil spíš třeba k $KO-0.2% při těchto valuacích. Společnost ale nemám vůbec zmáklou, takže mě ber s rezervou! 😁 
Růst dividendy asi parádní.

Díky za názor!:) Z jakého důvodu by si volil spíše $KO-0.2%?

Koukal jsem se podrobněji na čísla $SBUX+0.2% a teda musím uznat, že svou volbu bych musel přehodnotit. Hlavně mě překvapil ten očekávaný růst EPS na dalších 5 let (~15% ročně). To se určitě promítne i na růstu dividendy, tedy ten yield on cost by za pár let mohl vypadat mnohem lépe než u $KO-0.2%.
Pro mě to zatím určitě není, ale jako defenzivní/stabilní část portfolia by to mohlo být fajn! Třeba to ještě půjde níže.