S&P 500 ^GSPC
5,066.53
-0.23%
Alphabet GOOG
$137.20
-2.07%
Tesla TSLA
$203.22
+1.75%
Apple AAPL
$180.24
-1.31%
Nvidia NVDA
$783.54
-0.44%
Microsoft MSFT
$406.57
-0.22%
Amazon AMZN
$173.69
+0.09%
Meta META
$486.99
-0.01%

Inwestorzy, jestem zainteresowany waszą opinią na temat Czeskiej Giełdy Papierów Wartościowych. 🇨🇿

Wiem, że od czasu do czasu pojawiają się tu opinie na temat niektórych tytułów, głównie tych znanych jak CEZ, KB, Moneta, kilka razy padło też pytanie o Kofolę (poza tym ostatnio dostałem wiadomość, że jej CEO kupował akcje na początku wakacji).

Osobiście nie siedzę w tym rynku, ale myślę o nim od kilku tygodni. Chcę zapytać tutaj i rozszerzyć dyskusję, nie na temat poszczególnych akcji, ale ogólnie na temat naszego rynku i otoczenia rządowego. Nie jestem zbyt dobrze zorientowany w polityce i tak jak ktoś może unikać Chin lub Ameryki Południowej z tego, co tu widziałem, jak każde terytorium, nasze ma swoje pułapki i chciałbym o tym tutaj porozmawiać, czy ktoś ma więcej wglądu w to? 😊

Tak naprawdę nie rozumiem polityki i dlatego jej nie śledzę, ponieważ nawet jeśli nie znam na nią przepisu, generalnie nie wierzę w zdolność partii do zrobienia czegokolwiek dla ludzi i kraju, ponieważ zawsze jest pełna kłamstw i chciwości. Dlatego inwestuję i nie chcę polegać na państwie. Oczywiście biznes może się rozwijać.

Mamy też Praską Giełdę Papierów Wartościowych (BCPP) i czeską giełdę RM-SYSTEM, która oferuje więcej tytułów i globalnych marek. Z czego ewentualnie korzystać? ...Interesują mnie tylko czysto czeskie akcje.


Mam KB, Kofolę i CEZ. Zastanawiam się nad dodaniem Monety

Fajnie, pamiętam, że pisałeś tu kilka razy w tym temacie, że posiadasz akcje i dlatego liczyłem, że napiszesz swoją opinię, swój pogląd. Wszystkie wymienione przez Ciebie akcje również mnie pociągają, choć trochę obawiam się Chase.

KB jest dla mnie dobrym posiadaczem, dywidenda też jest w porządku, z drugiej strony wraz ze zmniejszeniem dywidendy może nie być teraz tak świetna (niższe dochody). Sprzedałem część i trzymam część i trudno powiedzieć, co będzie dalej.

Od jakiegoś czasu interesuję się czeskimi akcjami i jestem bardzo zainteresowany $KOMB.-0.3%PR, $CEZ.PR+0.7% i być może $CZG.-0.3%PR. Jak dotąd, Fio wydaje się być najlepszy dla czeskich akcji i wkrótce otworzę tam konto.

Wielkie dzięki za opinię i mamy to samo, myślę, że też się temu przyjrzę przed końcem roku i wyślę tam pieniądze. KB i Moneta prawdopodobnie na pewno, jeśli nic się nie wydarzy. W przypadku CEZ trochę się martwię, ile więcej może kosztować interwencja, ale jeszcze zobaczę, w przeciwnym razie też bym ich chciał ...

Świetnie, widzę to w ten sam sposób i moje podejście jest bardzo podobne.

Tylko klasyki: ČEZ, Colt, KB, Moneta, Kofola... W inne bym nie inwestował. Choćby dlatego, że nie interesują mnie te firmy. Nie wiem o nich zbyt wiele.

Więc jesteśmy tego samego zdania. Tylko jeśli się zdecyduję to tylko na te wymienione, inne mnie nie interesują i nie ma ich aż tak dużo, prawdą jest, że rynek tutaj nie jest zbyt duży i ogólnie tak jak pisze Filip, wolumenów nie będzie.

Poza takimi klasycznymi czeskimi tytułami muszę przyznać, że też niewiele znam.

Więc jesteśmy tacy sami i myślimy o klasykach, oboje myślimy w ten sam sposób, jak ČEZ, Moneta, KB ... czy widzisz tam bezpieczeństwo w dłuższej perspektywie?

Przynajmniej w perspektywie średnioterminowej nie widzę tu absolutnie żadnego problemu i ufam tytułom, a jak Ty to widzisz?