Akcje $WBD-0.6% spadły o ponad 60% w ciągu ostatnich 5 lat i o ponad 14% w ciągu ostatniego roku. Kiedy przyjrzałem się bliżej tej spółce, nie uznałem jej nawet za tak złą, jak twierdzą niektórzy inwestorzy. Nie sądzę jednak, bym chciał w nią inwestować i wolę akcje $DIS-0.9%.

Jakie jest Twoje zdanie na temat tej spółki i czy posiadasz jej akcje w swoim portfelu?

WBD
$10.78 -$0.07 -0.65%
1 Day
-0.65%
5 Days
-14.81%
1 Month
-24.76%
6 Months
-26.54%
1 Year
-14.14%
YTD
+14.12%
5 Years
-61.05%
Max.
-34.02%

Mam też Dis dwbd, którego bym teraz nie ruszył.

Nie poszedłbyś ze względu na cenę?

Ponieważ ogólnie nie wydaje się to dobrą inwestycją

Zainwestowałem i stawiam na udaną restrukturyzację, zdolne i pełne pasji kierownictwo oraz dobrze połączone portfolio produktów. Wycena również sprawia, że wygląda najlepiej w tym segmencie... Muszę kupić.

Świetnie, całkowicie się zgadzam :)

Mam oba 😎

Super :)

Tak jak inni tu piszą, chyba ciężko powiedzieć, która zawartość jest lepsza, $DIS-0.6% uważam, że mam w portfelu i choć pewnie zajmie to trochę czasu, to na pewno dobiją do tej setki dobrze, a $WBD-0.6% też mam udane tytuły. Mam tam trochę zainwestowane, ale jak sektor się podniesie, to wtedy będę trzymał tylko jedną z tych opcji, a decyzję podejmę jak nadejdzie odpowiednia sytuacja.

Świetnie, widzę to tak samo i mam takie samo podejście :)

Dla mnie jest "martwy" w porównaniu do konkurencji. Odłóżmy na razie liczby na bok, gdy spojrzymy na zawartość, nie sądzę, by ktokolwiek z nas mógł wymienić 5 hitów z WBD w ostatnim czasie. Dla mnie Disney jest w tym bardziej atrakcyjny, nie dlatego, że wypuszczają bóg wie jakie treści, ale rozszerzają swoją obecność na wielu rynkach, są obecni w transmisjach sportowych + parkach rozrywki.

Myślę, że jakość treści jest dość trudna do oceny, ale biorąc pod uwagę nagrody/nominacje Emmy w tym roku, seriale HBO z największą liczbą nominacji to The Power Struggle (27) i The Last of Us (24) i White Lotus (23), inne ostatnie dzieła telewizyjne uważam za wysokiej jakości: Euforia i Klacz z Easttown, Diuna, Batman, Elvis, Air, Barbie, Król Ryszard, jako bonus sukces Dziedzictwa Hogwartu, które zarobiło do tej pory ok. 1,3 mld USD.

Ponadto HBO zyskało dobrą dywersyfikację treści dzięki fuzji z Discovery (pełna lista https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_assets_owned_by_Warner_Bros._Discovery).

Minie trochę czasu, zanim zobaczymy, ile platform może być rentownych w dłuższej perspektywie, a WBD jest zdecydowanie jedną z nich. Wszystko, co muszą zrobić, to usunąć część zadłużenia i zacząć zwiększać EPS poprzez wykup akcji, a cena akcji zareaguje.

Świetnie, w pełni się zgadzam i widzę to podobnie i dziękuję za nowe informacje.

To prawda, że spółka przez długi czas osiągała słabe wyniki, a jej akcje spadały, ale teraz widzę w niej potencjał i akcje mogą zacząć ponownie rosnąć, a spółka może zacząć dobrze sobie radzić.