Po długim czasie w końcu rozpoczęliśmy tydzień na zielono. 🍀🚀

Pozwolę sobie na małe podsumowanie, bo w najbliższych dniach i tygodniach czeka nas naprawdę wiele. 😊 O sobotnim ataku na Izreal i ogłoszeniu stanu wojennego nie będę się zbytnio rozpisywał. Internet jest tego pełen. Dyskusja, jaki to może mieć wpływ na akcje? ...również tutaj jest fajny artykuł na ten temat https://bulios.com/status/126028-ovlivni-akciove-trhy-konflikt-mezi-izraelem-a-palestinou.

Ale możemy to rozwinąć, moim zdaniem tak będzie i jest to widoczne dzisiaj, na przykład we wzroście cen ropy. Tak więc sektor towarowy zdecydowanie ucierpi. Również dość interesujący i duży skok widzieliśmy dziś w Lockheed Martin Corporation.

Dziś przede wszystkim widzimy wzrost akcji i indeksów. Według dotychczasowych raportów analityków mogą to być dwa punkty.

1, Wysokie poziomy Treasuries. Może to być znak dla Fed, aby myśleć o dalszym podnoszeniu stóp procentowych, wywierając większą presję na gospodarkę, akcje. Zadaniem Fed powinno być przede wszystkim utrzymywanie gospodarki w równowadze, a z jednej strony wysokie poziomy obligacji skarbowych mają negatywne skutki.

Spadek popytu na akcje jest jednym z efektów, które obserwujemy. Może to oczywiście znaleźć odzwierciedlenie w zainteresowanych spółkach, którym może być trudniej pozyskać kapitał z emisji akcji, a tym samym sfinansować swoją działalność. Inwestorzy mogą inwestować w obligacje, ale dla rządu będzie to również oznaczać płacenie większych odsetek od zadłużenia, co przyczyni się do zwiększenia deficytu budżetowego. Dlatego też bank centralny powinien monitorować to zjawisko i starać się zrównoważyć gospodarkę.

2, Dzisiejsze wiadomości o ożywieniu gospodarczym wynikały z faktu, że wskaźnik CPI za wrzesień, który ma zostać opublikowany w czwartek 12 października 2023 r., ma nieznacznie spaść. Byłaby to oczywiście świetna wiadomość, ponieważ nawet procentowe przypuszczenia dotyczące tego, czy Fed podniesie stopy procentowe, zostaną przez to obniżone i mogą oznaczać, że liczba ta jest już ostateczna.

Mamy więc dzisiejsze wiadomości, wzrost i jestem ciekaw, co będzie dalej. Ze swojej strony na pewno nie będę jeszcze wiwatował i choć również trzymam gotówkę na zakup, to z pewnością nie spieszę się i w zależności od rozwoju sytuacji będę stopniowo wypuszczał ją na rynki. A co z Tobą, jak bardzo jesteś zadowolony z rozwoju? 😊

Super dzięki :)

Świetne podsumowanie!

Dziękuję. 👍

Nie ma za co!

Rosnące ceny ropy mogą jeszcze zachwiać CPI. Co więcej, Fed kładzie większy nacisk na PCE niż na CPI.

Myślę, że ważne będzie również sprawdzenie, jak bardzo konflikt w Izraelu wpływa na rynek towarowy, który zasila inflację.

Teraz patrzyłem na to, żeby lepiej połączyć różnicę między wskaźnikami, bo lepiej znam tylko CPI i tak, to prawda co piszesz, PCE lepiej uwzględnia wszystkie ceny w gospodarce i wtedy zobaczymy. Wczoraj czytałem same pozytywy z rynków, ale to nic dziwnego po wzroście, nie widziałem jeszcze żadnych szacunków wokół PCE. Zresztą cena ropy też nie pomaga, a już na pewno nie spada moim zdaniem. Tak jak piszesz i ja mam podobne odczucia, nie kibicowałbym jeszcze i nie byłbym całkowicie byczy. Jestem wykupiony z zachowaniem ostrożności.

Teraz kręcę kołem na $SOXL-2.9%, aby uzyskać dochód z portfela, więc zobaczymy, jak to się potoczy.

Myślę, że rynek towarowy jest bardziej dotknięty niż rynek akcji

Tak więc rynek towarowy i rynek akcji są ze sobą powiązane. Najpierw towary, potem akcje.