3 přehlížené kryptoměny s výrazně vyšším růstovým potenciálem, něž zbytek trhu

Bitcoin nám v tomto roce zatím nenabídl žádný výraznější pohyb a obchoduje se spíše v pásmu. Extrémní volatilita 2021 se zdá, že se do jisté míry vypařila. Investoři se nedokážou kolektivně rozhodnout, zda se ceny dostatečně zkorigovaly, aby obnovily dlouhodobý růstový trend, nebo zda je k obnovení trhu zapotřebí další prudká korekce směrem dolů. Co ale nechat na chvíli Bitcoin Bitcoinem a zaměřit se mezitím na 3 perspektivní kryptoměny, které ovládají důležité oblasti tohoto průmyslu. 

3 často přehlížené kryptoměny 

Terra $LUNAUSD+1.2%

Terra je to vycházející hvězda v oblasti decentralizovaných finančních aplikací (DeFi) a investoři zaznamenali, že její hodnota za poslední rok vzrostla více než pětinásobně. 

Stručné informace o LUNA, které pomohou vysvětlit, proč se stala žhavou digitální měnou: Terra je nativní token stablecoinové platformy TerraUSD. TerraUSD je stablecoin, jehož cílem je být co nejblíže americkému dolaru. Existují i další stablecoiny na bázi Terry, které jsou navázány na jiné měny. Projekt umožňuje přeshraniční výměnu hodnot a okamžité swapy.

https://twitter.com/lunatichisoka/status/1514997918633279494

Terra je žhavá. V současné době jsou v rámci aplikací DeFi přislíbena aktiva - neboli celková uzamčená hodnota (TVL) - v hodnotě téměř 27 miliard dolarů, což z Terry činí druhou nejoblíbenější kryptoměnu v řetězcích DeFi. Třešničkou na dortu Terry je fakt, že její tržní kapitalizace ve výši 29 miliard dolarů je sotva vyšší než její TVL.

Atraktivita DeFi zde spočívá v tom, že investoři mohou generovat vysoké výnosy na TerraUSD prostřednictvím spořicího a úvěrového protokolu Anchor, který Terra představila v loňském roce. Tyto tučné výplaty nejsou dlouhodobě udržitelné, ale Terra je příliš populární na to, aby ji bylo možné nyní ignorovat.

Avalanche $AVAXUSD+0.1%

Ve světě kryptoměnových transakcí je potřeba rychlosti a vizitkou Avalanche je její bleskurychlá finalizace. Avalanche využívá tři vzájemně propojené blockchainy, které vynikají efektivitou chytrých kontraktů, a každý z těchto blockchainů se laserově zaměřuje na specializovaný úkol, jako je škálovatelnost nebo bezpečnost.

https://twitter.com/DefiLlama/status/1514674699686531081

Avalanche má v TVL 10,7 miliardy dolarů, což z něj dělá čtvrtý nejpopulárnější DeFi řetězec na planetě.

Decentraland $MANAUSD-0.9%

Investování do kryptoměn je riskantní a na rozdíl od akcií nemáte k dispozici násobky výnosů nebo odhady analytiků, abyste si mohli dobře přečíst, jakou má konkrétní digitální měna hodnotu. Decentraland je jméno, které mohou investoři do akcií ocenit, protože je spojeno s populární online komunitou, která nese jeho jméno.

https://twitter.com/decentraland/status/1515027175614947332

Při svém spuštění se Decentraland označoval za původní virtuální svět, který vlastní jeho uživatelé. Do komunity můžete vstoupit zdarma, ale k vylepšení svých zkušeností s digitálním vylepšením a dalšími aktivy budete potřebovat tokeny MANA společnosti Decentraland. K dispozici je také druhá, méně populární digitální měna, která je v podstatě NFT, jež ovládá pozemky virtuální půdy ve hře.

V rámci komunity Decentraland bylo před několika měsíci měsíčně aktivních více než 300 000 uživatelů. Od říjnového prudkého růstu tato kryptoměna ochladla, ale pro investory, kteří mají s platformou praktické zkušenosti a mohou sledovat, zda její význam roste, nebo klesá, je to zajímavá možnost.

Na závěr bych ještě rád upozornil, že se nejedná o investiční doporoučení. Seznam kryptoměn vytvořil analytik Rick Munarriz a já to jen trochu zjednodušil a zpřehlednil. Před investicí si vždy dělejte vlastní analýzu!

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Tyjo o $LUNAUSD+1.2% už slyším poněkolikáté... že bych se na to skrz nějakou menší spekulaci podíval? 🤔

rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale $LUNA-0.8% jako 9. největší kryptoměna podle tržní kapitalizace za zmínku rozhodně stojí :))

cesta, kterou jde $MANAUSD-0.9% mi přijde hodně perspektivní, navíc pokud se podaří prosadit metavers

Decentraland je za mě velmi zajímavá myšlenka, jen aby ten zájem o virtuální svět neopadl...

to zní jak PAY TO WIN hra....

na tom je v podstatě celý projekt postaven, vývojáři se takto snaží podnítit zájem on $MANAUSD-0.9% a očividně jim to funguje

To je právě ten problém no - sázka na jednu kartu, kterou je metaverse... a ani tak nemá zaručenou jasnou budoucnost