S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Za mě je to to například $O+0.2%, $BTI-0.4% a když vezmu v potaz kam až bude růst ASML, tak ti to ASML je na super ceně.

ASML a Evolution vyklesalo tak jsem dokupoval dale je tu Teqnion a Autopartner

Pozri THQQF, ADES za reit HPP.

$NHYDY https://finance.yahoo.com/quote/NHYDY/

Nevím, jestli spadá do kategorie strašně levná, ale přehlížená docela ano. Zaměřena převážně na produkci hliníku a dále bauxit plus hydro-elektrarny ... věnuje se především nízkoemisní produkci hliníku, což je dle EU a velké části civilizovaného světa směr, kterým se vydáváme. Ve střednědobém až dlouhodobém horizontu to může být zajímavá akcie, aktuálně se solidní dividendou... jako taková pojistka, cca ze 40% je v ní zainteresovaná norská vláda a norské penzijní fondy. ..

Norsk Hydro byla má druhá myšlenka po $TSN-1.9%- souhlasím.

Pokud máš opravdu dlouhý horizont, tak samozřejmě $TSLA+0.4% 😁

LOL, tak ta nesplňuje ani jeden z požadavků. Šíleně předražená a řekl bych že je naopak jednou z nejméně přehlížených akcií. 😁

A právě proto si myslím, že je přehlížená, protože standardní investoři Teslu nechápou, protože se jim nevejde do Excelu 😁 Uvidíme za 10-15 let, kde bude.

Souhlasím že je Tesla předražená a nejméně přehlížená.

$TSN-1.9%... Moc lidí o společnosti nemluví, ačkoliv je to ve svém oboru gigant.

Ale myslím si, že čas na nákup ještě přijde, ačkoliv už jsem trochu zainvestován.

Vidim to na nakup pod 47.

Ano, zajímavá společnost. Díky za za upozornění.

Na IBRK mam svoje madness portfolio zlozene z akcii, ktore su mimo hlavny trh, ale pre mna zaujimave po mojej analyze. Zacnem s mojim ciernym konikom -  $TGLS-4.3% . Dalsimi su napr. $ACDCW-6.7% , alebo $ARRY+3.7%.Dalsie mam zatial vo watchliste, potrebujem k nim dokladnejsiu analyzu.

Pozerma, , ze bulios nema pokrytu ACDC akciu na hlavnej buze Nasadaq. Takze tu je odkaz na spravnu akciu https://finance.yahoo.com/quote/ACDC?p=ACDC&.tsrc=fin-srch

Za me jednoznacne korejsky akcie - konkretne uvedu samsung a hyundai. Ve srovnani s americkou nebo evropskou alternativou sou az nesmyslne levny.

Pro mě je teď třeba zajímavý z hlediska příležitostí Office REIT segment tzn. firmy jako $ARE-0.4% (držím) nebo $BXP+2.3%. Ty zásadní rány už Office segment dle mého dostal - COVID, remote work, šetření/propouštění u big techu (což jsou obvykle nejvýznamnější nájemci) a skok v sazbách, což se naplno odrazilo v pádu cen těch REITů (z ATH je jich hodně o 40-50% dolů). Případná ekonomická recese představuje samozřejmě nějaké riziko dalších dipů, ale nemyslím si, že office by měl případně trpět víc než třeba retail.

Super doporučení, moc díky!

Super tip. Diky

ARE je teď ještě více zajímavější, budu akumulovat.

Já se teda chci REITum raději vyhnout, ty vysoký sazby tu ještě nějakou dobu budou... maximálně ještě přikoupím$O+0.2%

To je samozřejmě možné, dokavaď Fed něco nerozbije :) Každopádně mě by docela zajímalo u toho $O+0.2%  zdůvodnění. Protože na jednu stranu říkáš, že se obáváš efektu sazeb na real estate, ale přikupoval bys zároveň REIT který má portfolio postavené zejména na nájemcích, kteří můžou být dost citliví na stav reálné ekonomiky (markety, fitness centra, restaurace, kina...), kdy v té skutečné recesi kde lidi přichází o práci a mají hluboko do kapsy USA ještě zatím nejsou, ale dá se čekat že to někdy přijde. Chápu, že $O+0.2% je teď z hlediska multiplů a metrik historicky vzato "levné", ale nepodceňoval bych úplně to jakou má skladbu portfolia a jak to může ovlivnit pokud by hitla Ameriku ta pravá nefalšovaná recese.

HSAI