S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

2 wyjątkowo bezpieczne królestwa dywidendowe o ponadprzeciętnej stopie zwrotu przekraczającej 4%

Obie te firmy mogą pochwalić się stabilnością nawet podczas niekorzystnych wahań rynkowych oraz, co z pewnością jest atrakcyjne, ponadprzeciętnymi stopami zwrotu, które od dziesięcioleci systematycznie rosną. Są to dokładnie te rodzaje inwestycji, które ochronią Twoje pieniądze i nie musisz ich trzymać w głowie.

Te dwie spółki zapewnią Ci ponadprzeciętne zyski również w postaci dywidend.

Istnieje kilka akcji, w które można inwestować w długim okresie, a których stopa zwrotu przekracza 4%, czyli jest ponad dwukrotnie wyższa od średniej dla indeksu S&P 500, która wynosi około 1,4%.

1) Walgreens $WBA-3.2%

Nic tak nie buduje stabilności w świecie dywidend jak Król Dywidend, który nie tylko wypłacał, ale zwiększał swoje wypłaty przez 50 kolejnych lat. Walgreens nie należy jeszcze do tej kategorii, ale biorąc pod uwagę passę 46 lat z rzędu, firma ma nadzieję osiągnąć ten cel jeszcze w tej dekadzie. Trudno sobie wyobrazić, co mogłoby przerwać tę passę w tym momencie. W ciągu ostatnich czterech dekad firma zwiększała wypłaty dywidendy w obliczu pandemii, recesji i wszelkiego rodzaju wahań gospodarczych.

Sieć aptek detalicznych jest marką cieszącą się zaufaniem klientów, a inwestorzy liczą na jej dywidendę. Obecnie Walgreens wypłaca co kwartał dywidendę w wysokości 0,4775 USD. To o 0,01 USD więcej niż 0,4675 USD płacone kwartalnie rok temu. W ciągu pięciu lat spółka zwiększyła wypłatę dywidendy o 27%, przy średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej w tym okresie 5%. Obecniestopa zwrotu wynosi 4,3%.

Spółka nie tylko ma dobre wyniki w zakresie wypłaty dywidendy, ale również jej podstawowe dane finansowe są solidne. W każdym z ostatnich pięciu lat obrotowych Walgreens odnotowywał zysk i generował dodatnie wolne przepływy pieniężne, które były na tyle silne, by wspierać wypłatę dywidendy. Walgreens przewiduje, że w tym roku fiskalnym skorygowany zysk na akcję będzie nadal rósł w tempie jednocyfrowym.

2. Canadian Imperial Bank of Commerce $CM-0.5%

Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) nie ma tak imponującej passy jak Walgreens, ale nadal jest niezwykle bezpieczną spółką dywidendową. W ubiegłym roku zwiększyła wypłatę o ponad 10%. Obecnie płaci 1,61 dolara kanadyjskiego za akcję co kwartał, a jej roczna stopa zwrotu wynosi 4,4%, czyli nieco więcej niż wypłata Walgreens.

Podobnie jak w przypadku Walgreens, również tutaj nie ma dużego ryzyka. W ostatnim okresie, za kwartał zakończony 31 stycznia, dochód netto banku wyniósł 1,9 mld dolarów, co oznacza wzrost o 15% w stosunku do poprzedniego roku. Największy bank w Kanadzie osiągnął marże zysku przekraczające 25% w czterech z ostatnich lat obrotowych. CIBC jest nie tylko jedną z najbardziej zyskownych akcji bankowych w Kanadzie, ale również jest notowany przy znacznie niższych przyszłych wskaźnikach ceny do zysku niż jego konkurenci.

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić te akcje, niezależnie od tego, czy szukasz najlepszej inwestycji dywidendowej, czy po prostu taniego zakupu, który możesz utrzymać w swoim portfelu przez dziesięciolecia, spółki te mogą być dla Ciebie dobrym wyborem. Oczywiście nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako podsumowanie inwestora detalicznego.

Źródło: Fool.com

Zaujímajú vás dividendové akcie?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet